blogspot visitor counter
Purina Felix Ton Balıklı Kedi Yaş Maması – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Purina Felix Ton Balıklı Kedi Yaş Maması

Purina Felix Ton Balıklı Kedi Yaş Maması

Purina Felix Ton Balıklı Kedi Yaş Maması Son zamanlarda evcil hayvan beslemek daha yaygın bir hale gelmiştir. Yapılan araştırmalara göre evcil hayvan beslemek bir keyif olduğu kadar sağlık açısından da faydalıdır. Evcil hayvan beslemek sizi canlı tutmakta ve kronik ağrıları azaltmaktadır. Kediler yumuşak huylu olması ve kolay bir bakımı olduğu için ilk akla gelen hayvanlardan […]

reklam

Purina Felix Ton Balıklı Kedi Yaş Maması

Son zamanlarda evcil hayvan beslemek daha yaygın bir hale gelmiştir. Yapılan araştırmalara göre evcil hayvan beslemek bir keyif olduğu kadar sağlık açısından da faydalıdır. Evcil hayvan beslemek sizi canlı tutmakta ve kronik ağrıları azaltmaktadır. Kediler yumuşak huylu olması ve kolay bir bakımı olduğu için ilk akla gelen hayvanlardan biridir. Kediler evin içerisinde rahat hareket edebilen ve günün büyük bir bölümünü uyuyarak geçiren bir canlılardır. Evinize bir kedi alarak hayatınıza yeni bir sorumluluk almış da oluyorsunuz.

Kedilerin beslenmesinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kediniz için yaptığınız mama seçimidir. Seçtiğiniz mamanın kedinizin sağlıklı beslenmesi için gerekli protein, vitamin ve mineralleri eksiksiz olarak sağladığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Kedilerin doğru beslenebilmesi için hayvansal yağ ve proteinlere çokça ihtiyaç duyulmaktadır. Bundan dolayı kedinize uygun mamayı alırken hayvansal protein içeren mamalara yönelmeniz son derece önemlidir.

Purina Felix Ton Balıklı Kedi Yaş Maması;

Purina Felix Ton Balıklı Kedi Yaş Maması kedilerin yerken keyif alacakları şekilde Purina kalitesinde üretilmiştir. Purina Felix kedi konserveleri bir kedinin günlük alması gereken besin değerlerinin tamamını karşılar.

Purina Felix Ton Balıklı Kedi Yaş Maması İçeriği;

Et ve et ürünleri, ton balığı, sebze protein ekstraktları, balık ve balık ürünleri, mineraller, çeşitli şekerler

Katkı Maddeleri: Besin Katkı Maddeleri: A Vitamini, D3 Vitamini, Demir, İyot, Bakır, Manganez, Çinko

Faydaları;

• Kedinizin bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.
• Günlük ihtiyaç duyulan protein ve vitamin miktarının tamamının almasını sağlar.
• Vitamin ve mineral desteği ile sağlıklı kemik ve eklem gelişimini sağlar.
• Sağlıklı beyin gelişimini ve yavrulardaki öğrenme yetisini destekler.
• Yüksek kaliteye sahip proteinleri ve dengeli oranları ile kedinizin ideal kiloya ulaşmasını sağlar. Obezite gibi hastalıklara karşı korur.
• Kaliteli ve sindirimi kolay içeriklerden oluşması sayesinde mamanın içerdiği besin maddelerinin vücuttan yüksek düzeyde emilimi sağlanabilmektedir.
• Kedilerde açlık hissinin uzun süreli yok olmasını sağlar.

Kullanımı;

Jöle içerisinde farklı tatlar sunan Purina Felix Kedi Mamasını kedinize en az iki öğün halinde vermeniz tavsiye edilmektedir. Eğer kediniz 8 haftalıktan büyük ise haftada 4 öğünde (haftada 4 farklı gün olarak) kedinize yaş mama verebilirsiniz. Mama miktarının yağsız, sağlıklı bir vücut ağırlığını korumak için ayarlanması gereklidir ve mamanın üzerindeki oranlara dikkat edilmeli ve mama ölçekli kullanılmalıdır. Kedinizin cinsine, boyutuna göre bireysel ihtiyaçları değişebilir bu nedenle ölçeklendirme dikkatli yapılmalıdır. Oda sıcaklığında servis yapmalıdır. Açılmış konserveler hava ile temas etmeye başladığı sırada mama bozulmaya başlamaktadır. Bu yüzden kedinize mama verirken tabağına o öğünde tüketebileceği miktarda yaş mama koymanız gerekmektedir. Temiz, taze içme suyunun mamanın yanında verilmesi önerilmektedir.

Markalar;

Purina Felix Ton Balıklı Kedi Yaş Maması

Aynı içeriğe sahip ürünler birçok markada bulunmaktadır. Markanın kalitesini ve tercih edilebilirliğini göz önünde bulundurarak doğru ürün seçilebilir. Ürünlerin petshop ve büyük marketlerden temin edilebilmesi kolaydır. Diğer satılan noktalara itimat edilmemelidir. Ürün alınırken öncelik son tüketim tarihine dikkat edilmelidir. Genelde 100 gr’lık konserveler ile satışı yapılmaktadır. Doğru bir araştırma ile uygun fiyatlara kaliteli mamalar alınabilmektedir.

Uzun yıllar boyunca kedileri doğaya uygun beslemek için pek çok araştırma yapılmıştır. Bu çalışmaların en önemli sebebi, çoğu kedi hastalığının kedilerin beslenmesinden kaynaklandığının anlaşılmasıdır. Canlı vücudunda gelişen tüm metabolik ve fizyolojik olayların rutin işlevlerini sürdürebilmesi için bir miktar besin gereklidir ve zorunlu olarak dışarıdan alınması gerekir. Beslenme ne kadar dengeli ve yeterli olursa canlının yaşam kalitesi de aynı oranda yüksek olacaktır.Yaşam kalitesi yüksek olan kediler sürekli huzur içerisinde olurlar.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM