blogspot visitor counter
Prochoice Pro 36 Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Prochoice Pro 36 Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması

Prochoice Pro 36 Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması

Prochoice Pro 36 Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması Kedilerin yaşamalarının büyük kısmı yetişkinlik evresi ile geçmektedir. Bir yaş ve üzerindeki yaşlardaki kedilere yetişkin adı vermekteyiz. Yetişkin Kediler bulundukları yaşlar itibari ile önemli gıda ihtiyaçlarına sahiptir. ve bu gereklilikler kedilerin yaşam yıllarına göre de değişkenlik göstermektedir. Kedinizin ihtiyaçlarını karşılamak için onu çok özenli beslemeniz gerekmektedir. Örneğin […]

reklam

Prochoice Pro 36 Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması

Kedilerin yaşamalarının büyük kısmı yetişkinlik evresi ile geçmektedir. Bir yaş ve üzerindeki yaşlardaki kedilere yetişkin adı vermekteyiz. Yetişkin Kediler bulundukları yaşlar itibari ile önemli gıda ihtiyaçlarına sahiptir. ve bu gereklilikler kedilerin yaşam yıllarına göre de değişkenlik göstermektedir. Kedinizin ihtiyaçlarını karşılamak için onu çok özenli beslemeniz gerekmektedir. Örneğin yetişkin bir kedinin bağışıklık sistemini güçlü tutmak için onun tam ve dengeli beslenmesi ile gerçekleşebilir. Çünkü yetişkinlik safhası kediler için kondisyonun en yüksek olduğu zamanlardır. Yetişkin olan kedinize vereceğiniz mamalar, onun eklemlerini sağlıklı tutmalıdır. Kedinizi beslediğiniz bir mama; sağlığı üzerine olumlu etkiler barındırmalı ve onun vücut kondisyonunu korumasına yardımcı olmalıdır. Bu hususun sağlanması ise mama içeriğindeki besin öğelerinin en uygun miktarda bir araya gelmesi ile olmaktadır.

Kedilerin beslenmesinde en önemli dönemlerden biri yetişkinlik aşamasıdır. Bu aşamada kedilerin beş temel gıdaya ihtiyacı vardır. Bunlar karbonhidratlar, su, proteinler, vitaminler ve minerallerdir. Bu besinler aynı zamanda bir canlının yaşamını sağlıklı sürdürebilmesi için temel unsurlardır. Her mamada bu beş temel besin bulunmalıdır. ProChoice Pro 36 Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması bu temel besin unsurlarının en iyi oranlarda ihtiva ettiği bir üründür. Temel besinlerimize kısaca bakarsak: Karbonhidratlar; vücudun tüm doku ve organlarının enerjisini sağlar. Kas kaybını azaltır. Vücudun ağır fiziksel etkileri yapması için elzem olup vücutta su tutumunu sağlarlar. Karbonhidratlar kedilerin sindirimi içinde çok önemli olup bağırsaklarındaki yararlı bakterilerin varlığını artırır. Ve sindirim sistemini rahatlatarak bir dengenin oluşumu sağlarlar.

Kedilerin bakım ve onarım elemanı olan proteinler sağlık için çok önemlidir. Günlük olarak tırnak ve kasların yenilenmesinden sorumludurlar. Ayrıca canlının fonksiyonları için önemlidir ve kedileri hastalıklardan korurlar. Proteinin en önemli kaynağı domuz eti ve tavuk eti olup ProChoice Pro 36 Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması ürünü bu durum için çok iyi bir mamadır. Proteinler hücre büyümesini ve gelişimine neden olur. Kedilerin tüylerinin güzelleşmesi protein kaynaklı besinlerle beslenmesinden geçer. Ayrıca proteinler kas yapısının artmasına neden olur. Su vücuttaki her enzimin ve hormonun işlev görmesi için gereklidir kısacası su hayatın temelidir su olmadan hiçbir fizyolojik süreç gerçekleşemez. Su özelikle yazın sıcak günlerinde kediler için önemlidir. Sıcak havalarda çevresel faktörlerden etkilenmemsi için bir mamanın içinde gerekli miktarda su molekülü bulunmalıdır. Vitamin ve mineraller ise yine kedinizin bünyesinde birçok fizyolojik tepkime için elzem konumdadır.

Vitaminler enerji içermemesine rağmen vücudun yaşamı için önemli birçok biyolojik fonksiyonda görev alırlar. Eksikliğinde önemli sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bunlardan bazıları uykusuzluk, kansızlık, görme bozukluğu ve halsizliktir. Mineraller ise kedinizin sağlıklı kalmasını sağlayan ancak bünyesinin kendi kendine oluşturamadığı inorganik maddelerdir. Mineraller vitaminler ile birlikte çalışarak sağlıklı diş ve kemik yapısının oluşumunda görev alan moleküllerdir.

ProChoice Pro 36 Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması hamile ve yavrusunu emziren kediler içinde önerilebilir bir üründür. Yavru kediler özelikle bağışıklık açısından zayıftırlar ve mama ile desteklenmezler ise hastalıklara açık bir bünyeleri vardır. Yetişkin kedilerin beslenmesinde önemli bir diğer hususta sindirim ve zihinsel fonksiyonlar konusudur. Omega-3 açısından oldukça zengin olup kedinizin zihinsel aktivitesinin kuvvetlenmesini sağlar. Balık yağı olarak da bilinen Omega-3 belleği güçlendirir ve Beyini geliştirip görme yetisinin iyileşmesini sağlar.

Prochoice Pro 36 Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması

Kısacası bir kedi maması evde sizin kediniz hazırlayacağınız besinden çok daha faydalıdır. Çünkü sizin temin edebileceğiniz tek besin temelli bir ürün olabilir. Ancak kedi mamaları kedinizin günlük ihtiyacı olan tüm gıdaların bir arada bulunduğu bir besin kompleksidir. Çevrede birçok kedi maması markası vardır. Ancak önemli olan bunların arasından kedinizin ihtiyaçlarını en iyi karşılayan ürünü seçmek gerekir. ProChoice Pro 36 Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması beş ana besini en iyi oranda birleştirerek kedinize sunmayı başarmıştır.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM