blogspot visitor counter
Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Hindi Etli Kedi Konservesi – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Hindi Etli Kedi Konservesi

Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Hindi Etli Kedi Konservesi

Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Hindi Etli Kedi Konservesi Kediler dünyanın en sevimli, en şirin canlılarından biridirler. Bazen öyle komik hareketleri olur ki kedilerin sizi gülmekten kırıp geçirirler. Onları oyun oynarken izlemek kadar güzel bir şey bulamazsınız bazen. O kadar tatlı, o kadar sevimli hareketleri vardır kedilerin. Kedileri uzaktan sevmekle yetinmez kimileri ve bu nedenle […]

reklam

Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Hindi Etli Kedi Konservesi

Kediler dünyanın en sevimli, en şirin canlılarından biridirler. Bazen öyle komik hareketleri olur ki kedilerin sizi gülmekten kırıp geçirirler. Onları oyun oynarken izlemek kadar güzel bir şey bulamazsınız bazen. O kadar tatlı, o kadar sevimli hareketleri vardır kedilerin. Kedileri uzaktan sevmekle yetinmez kimileri ve bu nedenle onlarla daha çok vakit geçirmek, daha yakından ilgilenmek isterler. Bu durumda da hemen gidip kedi sahiplenirler. Ama bu işe başvurmadan önce bilinmesi gereken şeyler vardır. Çünkü ben kedi bakacağım deyip yola çıkmak kolay olabilir, ama işin içine girdikten sonra ne yapacağınızı şaşırabilirsiniz. Yani kediler de ayrı bir emek isterler, onlara bakmak için öncelikli olarak yeterince zamanınızın olması gerekir ve biraz da bilginiz olması gerekmektedir. Yani bir günde kedinizin ne kadar yemeğe ihtiyacı olduğunuz, ne kadar oyun oynamaya ihtiyacı olduğunu, ne kadar uyuması gerektiğini çok iyi bilmelisiniz.

Kedi sahiplenmeden önce bilmeniz gereken en önemli şeylerden biri de beslenmedir. Kedinizin ne yiyeceği, ne şekilde beslendiği çok önemlidir. Onun hastalıklardan uzak, sağlıklı bir kedi olmasını istiyorsanız ihtiyacı olan tüm gereksinimlerini karşılamalısınız. Yani kedinizin neyi ne kadar yiyeceğini bilmeniz, ona ne yedirirseniz neye yararı olacağını bilmeniz yararınıza olacaktır. Kedi sahipleri, kedisinin ne zaman mutlu, ne zaman mutsuz, ne zaman hasta olduğunu anlayabilmelidir.

Yani kedi bakmak için aynı zamanda iyi de bir gözlemci olmanız gerekmektedir. Onun hal ve hareketlerinden, kilosunun azlığından ya da çokluğundan, aniden kilo kaybetmesinden, tuvaletini nasıl yaptığından, öksürüğünden, yüz ifadesinden onun iyi mi kötü mü olduğunu anlayabilmelidir. Tabi ki bu bir anda olabilecek bir şey değildir. Yani bunları farkedebilmeniz için kedinizle biraz zaman geçirmeniz, birbirinizi tanımanız ve onun tüm durumlarını en azından bir kere görmüş olmanız gerekmektedir. Yani hemen olmasa da zamanla olabilecek bir şeydir. Çünkü kediniz karnı tok, uykusunu yeterince almış, genel sağlıklı kontrollerinden geçmiş ise mutlu bir kedi olacaktır ve siz onun mutsuz olduğu anı yakıldığınızda bir sorun olduğunu anlayabileceksiniz. Yani diyelim ki kediniz yemeğini yedi, oyununu oynadı ve uykusunu aldı her şey olması gerektiği gibi normal gözüyor ama birden bir de bakıyorsunuz ki bir tuhaflık var, yani hareketlerinde bir yavaşlama oldu. İlk etapta paniğe gerek yok, belki yorulmuş olabilir. Ama bu durum uzun sürdüyse ve yanı sıra başka anormallikler de belirmeye başladıysa kedinizin bir sorunu var demektir. Böyle durumlarda onu veterinerine götürmeniz en doğru şey olacaktır.

Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Hindi Etli Kedi Konservesi

Kedinizin çok sık hastalanmasını istemiyorsanız onu doğru şekilde ve yeterince beslemeniz gerekmektedir. Yani kedinizin ihtiyacı olan tüm vitaminleri alabileceği bir yemek programı olmalıdır. Bu programı siz yapamıyorsanız yine bilen bir kişiden ya da veterinerinizden kedinize uygun olan ve onun ihtiyacı olan bir beslenme programı hazırlayabilirsiniz. Kedinizin bir günde yemesi gerekenler, alması gereken vitamin ve proteinlerin hepsi o programda olmalıdır. Tabi bu işin kolay olan bir yolu da vardır. Hazır mamalar ile artık bu sorun da çözülmüş durumdadır, çünkü hazır mamalar kedilerin beslenme ihtiyacına göre hazırlanmıştır. Siz de kediniz için bu hazır mamalardan alabilir ve onun doğru bir şekilde beslenmesini sağlayabilirsiniz. Kediniz için en doğru beslenme onun bedensel ihtiyacına göre beslenmedir. Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Hindi Etli Kedi Konservesi gibi kaliteli mamalar kedinizin ihtiyacı olan tüm besin değerlerini içerir, bu mamaları güvenle alabilirsiniz.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM