blogspot visitor counter
PreVital Jöleli Sığır Etli Ciğerli Kedi Konservesi – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
PreVital Jöleli Sığır Etli Ciğerli Kedi Konservesi

PreVital Jöleli Sığır Etli Ciğerli Kedi Konservesi

PreVital Jöleli Sığır Etli Ciğerli Kedi Konservesi Henüz gelişim çağında olan kedilerin, gelişimleri için ihtiyaç duyduğu bazı besinler bulunmaktadır. Evcil hayvanların, sokakta yaşayan kedilere göre avantajı bulunmaktadır. Çünkü sahiplenilen evcil hayvanlar, ihtiyacı olan besin kaynaklarını, sahipleri tarafından alınan ve veterinerlerce önerilen hazır mamalardan, dengeli bir şekilde alabilmeleridir. Sokakta yaşayan hayvanlar çöplerden ya da yemek artıkları […]

reklam

PreVital Jöleli Sığır Etli Ciğerli Kedi Konservesi

Henüz gelişim çağında olan kedilerin, gelişimleri için ihtiyaç duyduğu bazı besinler bulunmaktadır. Evcil hayvanların, sokakta yaşayan kedilere göre avantajı bulunmaktadır. Çünkü sahiplenilen evcil hayvanlar, ihtiyacı olan besin kaynaklarını, sahipleri tarafından alınan ve veterinerlerce önerilen hazır mamalardan, dengeli bir şekilde alabilmeleridir. Sokakta yaşayan hayvanlar çöplerden ya da yemek artıkları ile beslenebildikleri için, vitamin, protein ve minerallerden yoksun olabilmektedirler.

Kedi Maması Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kedi maması seçerken öncelikli olarak kedinin yaşı dikkate alınmalıdır. Özellikle gelişmekte olan kediler, yağ ve protein açısından zengin mamalara ihtiyaç duymaktadır. Yetişkin kediler için protein açısından zengin ancak yağ içeriği düşük mamalar tercih edilmelidir.

Kedinin fiziksel özelliği olarak kilosu da mama seçimi konusunda belirleyici olmaktadır. Zayıf kedilere yağ oranı yüksek, vitamin ve protein açısından zengin mamalar verilmeli iken, kilolu olan kedilere yağ oranı düşük, enerji verici mamalar yedirilmelidir. Fiziksel özelliklerinden bir diğeri kedinin cinsine bağlı tüylerinin yapısıdır. Aşırı tüylü ya da tüyleri uzun olan kedilerin, kendi temizliği sırasında yuttuğu bu tüyleri sindirim sistemi tarafından kolay atılımını sağlayan mamalar üretilmektedir.

Kedilerin cinsiyeti de mama seçimi konusunda etkin faktörlerdendir. Erkek ve dişi kediler arasında fizyolojik farklar bulunduğundan, tüketmesi gereken mamalar da farklılık göstermektedir. Ayrıca kısırlaştırılmış olan kedilerin de mama seçimi farklı olmalıdır.

Tüm bu faktörler göz önüne alınarak, piyasada bulunan kedi mamalarını alırken özellikle içerdiği besinler ve vitaminlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Kedilerin beslenmesi kolay gibi görünse de, sağlıklı beslenmeleri için protein, vitamin, yağ ve liflerin dengeli olduğu mamalar verilmesi gerekmektedir.

PreVital Jöleli Sığır Etli Ciğerli Kedi Konservesi, içeriğinde %4 sığır ve %4 karaciğer, tahıllar, balık ve balık türevleri, bitkisel protein özleri, mineraller ve şeker bulunan bir yaş mamadır. Ayrıca ham protein oranı %7.5, yağ oranı %4.5, ham kül oranı %2.5 ve ham lifler oranı %0.5’tir. İçeriğinde bulunan vitaminler ise şunlardır: A, D3, E vitaminleri, çinko ve manganezdir.

Beslenme Önerileri Nelerdir?

Yavru kedilerin beslenmesi ağırlıklı olarak süt ile olmalıdır. Anne sütü alma imkânı olmayan kedilere inek sütü verilmemesi gerekmektedir. Çünkü inek sütü bağırsak sistemlerini olumsuz etkileyerek ishal olmalarına yol açmaktadır. Keçi sütü ve yağsız sütler verilmelidir. Süt dışında yavru kedilerin henüz gelişimini tamamlamamış çene ve dişleri nedeniyle kuru mama vermek doğru değildir. Yaş mamalar verilmelidir. Yavru kediler yetişkinlere göre daha çok enerjiye ihtiyaç duyduklarından günde 3-4 öğün verilmesi gerekmektedir. Her öğün yanında mutlaka taze ve temiz su da verilmelidir.

Yetişkin kedilerin beslenmelerinde kuru ve yaş mama koordineli şekilde verilmelidir. Sadece kuru mama ya da sadece yaş mama verilmesi sindirim sistemi yararlı olmayacaktır. Mümkün olduğunca evde pişen yemek ya da artıkları verilmemelidir. Aksi durumda hazır mamalara karşı isteksizlik ortaya çıkabilir ve bu da alması gereken protein ve vitaminleri dengeli alamamasına neden olabilmektedir. Kediler genellikle sık sık ve azar azar beslenirler. Mama kabında bulunan mamanın sık sık değiştirilmesi ya da az az konması bu nedenle sağlıklı bir tercih olacaktır.

PreVital Jöleli Sığır Etli Ciğerli Kedi Konservesi

PreVital Jöleli Sığır Etli Ciğerli Kedi Konservesi için önerilen beslenme talimatı; 3-5kg arasında olan yetişkin kediler için günde 1 konserve yedirilebilir. Mama kabına öğünlere bölerek verilmeli ve kalan mama buzdolabında muhafaza edilmelidir. Kedinin mamayı sevmemesi durumunda, PreVital konserve mamalardan tavuk etli ve sebzeli, tavşan etli, somonlu ya da ton balıklı

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM