blogspot visitor counter
Petline Premium Tavuklu Kedi Maması – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Petline Premium Tavuklu Kedi Maması

Petline Premium Tavuklu Kedi Maması

Petline Premium Tavuklu Kedi Maması Genellikle yetişkin kedilerin günlük besin ihtiyaçlarını karşılamak üzere üretim yapan Petline Premium firmaları, ürettikleri bu ürünle de 1 yaşın üstündeki yetişkin kedilerin sağlığı açısından et ve hayvansal ürünlerin içerdiği dengeli ve tam besin destekli tavuklu kedi maması üretimini gerçekleştirmiştir. Mükemmel zengin besin içeriği olan( et, balık, tavuk) Petline Premium ürünleri […]

reklam

Petline Premium Tavuklu Kedi Maması

Genellikle yetişkin kedilerin günlük besin ihtiyaçlarını karşılamak üzere üretim yapan Petline Premium firmaları, ürettikleri bu ürünle de 1 yaşın üstündeki yetişkin kedilerin sağlığı açısından et ve hayvansal ürünlerin içerdiği dengeli ve tam besin destekli tavuklu kedi maması üretimini gerçekleştirmiştir. Mükemmel zengin besin içeriği olan( et, balık, tavuk) Petline Premium ürünleri alanında ödül almış, kedi sahipleri tarafından tercih edilerek kullanılan bir marka haline gelmiştir.

Yetişkin kedilerin besin ihtiyaçlarındaki düzeni sağlamak, sağlıklı ve kaliteli bir metabolizma işleyişine destekçi olmak, tüketilen besinlerin tam destekli oluşuyla kedilerin besinsel anlamda bazı gıda eksiliğinin giderilmesi amaçlanarak tüketilmeyen sağlıklı gıdalarında tüketilmesini sağlama sorumluluğunu üstlenmiştir.

Mamanın içeriği :

Et ve hayvansal besinler, tahıllar, balık ve balık çeşitleri, sebze proteinleri özü, hayvansal yağ, bitkisel yağ, taurin, zengin vitamin ve mineraller, tuz.

Mamanın analizi (karışık kedi maması) :

Protein, yağ, lif, kül, nem, kalsiyum, fosfor, taurine, vitamin A, vitamin D, vitamin E, bakır sülfat, amino asit, L-karnitin.

Petline Premium Tavuklu Kedi Maması seçimi neye göre yapılmalıdır?

-Kedilerin yaşı ve kilogramına göre.
-Gün içerisinde ki aktiflik ve pasiflik durumlarına göre.
-Metabolizma hızına ve gelişim evrelerine göre.
-Normal fizyolojik durumlarına ve kısırlık durumuna göre.

-Hassas kedilerde alerjik reaksiyonların göz önünde bulundurulması.Ve mamanın içerisindeki besinlere bakılarak ürün tercih edilmesi.

Neden Petline Premium Tavuklu Kedi Maması ‘nı kullanmalıyım ?

-İçeriğindeki besin gıdalarının sindiriminin kolay ve lezzetli olması.
-Kendi alanında ödül almış bir marka olması güvenirliğini arttırır.
-Sağlıklı bir kemik yapısı gelişimi ve kas gelişimine destek oluşturması.
-Güzel bir görünüm için deri esnekliğindeki görünüş.
-Tüy ve kıl yumaklarının vücuttan atılması, yerine yeni tüylerin çıkması.

Mamanın Kullanım Şekli ve Miktarı ;

1 haftalık alışma evresinde verilecek olan mamanın belli porsiyonları vardır. Bu porsiyonlar kedilerin sevdiği besinlerle beraber ilave olarak verilmelidir. Verilen mamanın alışma evresi geçene kadar evcil hayvanlarda bir takım tokluk hissi görülecektir. Fazla besin yememeleri durumunda taze su desteğiyle beraber sindiriminin sağlanması, farklı sebze ve meyvelerin tüketiminde yardımcı olunmalıdır.

Miktar olarak bir porsiyon tavuklu kedi maması yavru kedilerde süt ile, yetişkin kedilerde su ilaveli olarak verilmesi tavsiye edilir. 1 haftalık alışma evresi geçtiğinde kedinin günlük besin ihtiyacını sadece bu mama ürünü ile sağlayabilirsiniz. Ambalaj üzerindeki besin tablosunda da faydalanabilir, günlük olarak tüketilmesi gereken orana göre evcil hayvanların beslenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Mama İçerisinde Kullanılan İçeriklerin Etkileri Nelerdir?

Fazla kullanıldığı durumlarda kedilerde şişkinlik ve hazımsızlık yaratabilir. Sindirimde zorluk görülebilir. İçerisinde ki taurin maddesinin etkisiyle bu olumsuz durumlar çabuk atlatılabilir.
Fazla kullanıldığı başka bir durum olarak özellikle tavuk etinin verdiği tokluk ve doygunluk hissiyle oluşacak su ihtiyacının karşılanmak istenmesi fakat bağırsak doluluğundan dolayı bu ihtiyacın ertelenmesi. İçerisindeki amino asitler ile sindirimin kolaylaşması ve çabuk kana karışmasıyla beraber bu tür olumsuz durumlarla karşılaşmak en aza indirilir.

İçerisindeki sebze proteinleri özü, hassas kediler için özellikle bazı sebze ve bitkilere alerjisi olan kedilerin bu besin ihtiyaçlarını, mama içerisinde ki bu öz ile karşılayabilmesi. Yağ oranının az protein oranının yüksek olması ile yağ tutulmasının önüne geçilmesini sağlayan L-karnitin içeriği ile ideal kilo yakalanır.

Petline Premium Tavuklu Kedi Maması

Bu ürüne sahip olmak isteyen evcil hayvan sahipleri Petline Premium internet adresleri üzerinden sipariş verebilir, çevrim içi destek hattından şikayet ve önerilerinizi iletebilirsiniz. Aynı zamanda ödüllü Petline Premium markasının diğer ürünlerini de inceleyerek diğer ürünlerle karşılaştırma yaparak alışveriş yapabilirsiniz.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM