blogspot visitor counter
Orijen Yavru Ve Yetişkin Kedi Maması – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Orijen Yavru Ve Yetişkin Kedi Maması

Orijen Yavru Ve Yetişkin Kedi Maması

Orijen Yavru Ve Yetişkin Kedi Maması İnsanlar doğaya olan sevgilerini bitkilere bakarak ve tabi ki sahipsiz hayvanlara evlerinin kapılarını açarak gösterirler. Hiç kuşkusuz evlerimizin kapılarını açtığımız evcil hayvanların başında kediler gelmektedir. Tatlı, sempatik, narin olmaları açısından evcil hayvanların başında kediler gelmektedir. Evlerimize alarak sorumluluk bitmiyor aksine daha yeni başlıyor. Barınma sorunu hafifletilmiş olan kedilerin bundan […]

reklam

Orijen Yavru Ve Yetişkin Kedi Maması

İnsanlar doğaya olan sevgilerini bitkilere bakarak ve tabi ki sahipsiz hayvanlara evlerinin kapılarını açarak gösterirler. Hiç kuşkusuz evlerimizin kapılarını açtığımız evcil hayvanların başında kediler gelmektedir.

Tatlı, sempatik, narin olmaları açısından evcil hayvanların başında kediler gelmektedir. Evlerimize alarak sorumluluk bitmiyor aksine daha yeni başlıyor. Barınma sorunu hafifletilmiş olan kedilerin bundan sonra yemek sorunları başlıyor. Herkesin kafasında acaba hangi besini kullanmalıyım, herhangi bir zararlı etkileri var mıdır? kedimizin en çok hoşuna hangisi gider, ekonomik olanları hangileri vb. sorular vardır. Öncelikle evcil hayvan bakımının temelinden başlayıp yemek sorunlarına cevap arayalım.

1)evcil hayvan bakımı:

Çok uzun bir konu olduğu için önemli noktalara değinip daha çok beslenme konusu üzerinde duracağız.

Evcil kediniz daha gelişme döneminde iken dişleri yeni yeni çıkmaya başlayacağı için diş kaşınma sorunundan dolayı etrafı kemirmeye başlayacaktır. Bu sorunu kesin sert telkinlerle önleyebilirsiniz.

Kediler tuvaletlerini içgüdüsel olarak açık ortamda ve açığa yapamazlar. Bu sorunun üstesinden hazır kum havuzu temin ederek gelebilirsiniz.

Kedinizi banyo yaptırarak temizliğini sağlayabilir. Tüy dökülme sorununa bir nebze katkıda bulunabilirsiniz.

Tüy dökme konusu beslenme ile ilgili olan en önemli konudur. Nasıl ki insanlar sağlıklı ve dengeli beslenmesi sonucunda güzel pürüzsüz bir deriye kavuşuyor. Kedilerde sağlıklı ve dengeli beslenme sonucu parlak, gür tüylere kavuşurlar.

2) beslenme şekli:

İyi bir beslenme bütün besin gruplarının gün içinde ihtiyaç duyulan minimum seviyelerde alınması ile elde edilebilir.

Gelişme dönemi kedilerinin kemik gelişiminin iyi olması için süt, yoğurt, peynir gibi besinler verilebilir. Süt yağsız olmalı ve içerisine az miktarda süt tozu atılmalıdır. İshal durumu ortaya çıkmaması için gereklidir.

Yetişkin kedilerde ise besin değerli çok çeşitli olan besinler kullanılmalıdır. Yetişkin kedilerin sindirim sistemleri problemlerine yakalanma riskleri yüksektir. İyi bir beslenme bunlara engel olacaktır. Kaliteli, düzgün bir beslenme için kedi maması kriterleri:

• Tüy yapısını desteklemeli

• Kemik yapısını ve metabolizmayı destekleyici mineraller, vitaminler içermeli

• Kas yapısını desteklemesi için protein içeriği önemlidir

Ürünler sistem problemleri yaşanmaması için magnezyum miktarı az olmalıdır. Taurin kedilerin özel gereksinim duydukları bir amino asittir. Eksikliğinde göz ve kalp problemleri ortaya çıkabilir. Mamada olmasına özen gösterilmelidir.

Orijen yavru ve yetişkin kedi maması içeriklerine ve değerlerine ana sayfasından ulaşmanız mümkündür.

Protein bakımından zengin bir üründür serbest olarak dolaşan tavuk, serbest olarak dolaşan hindi, balık gibi çeşitli et ürünlerini barındırıyor.

Bitkisel olarak hindiba kökü, zencefil, nane yaprağı gibi kedilerin içgüdüsel tükettikleri bitkileri barındırıyor.

Orijen firması yaptırdıkları analizlerle kedigillerin gereksinim duydukları besin değerleri ve türlerine yönelik çalışmalarla içeriklerini hazırlamaktadırlar. Garantili analiz olarak firma sayfasından ulaşabilirsiniz.

3) mama fiyatları:

Orijen Yavru Ve Yetişkin Kedi Maması

Mama fiyatlarıda alış verişte önemli bir kısımdır. Firmalar arasında bir fiyat araştırması yaptığımızda fiyat farkları yüksek meblalara çıkmıyor. Ama orijen yavru ve yetişkin kedi maması fiyatları bu fiyatların altında kalarak güvenirliğini,kalitesini ve ekonomik oluşunu koruyor.

4) temin etme:

Site sayfasından temin etme butonuna tıklayarak size en yakın satış yerine ulaşabilirsiniz. Evcil hayvan bakımında beslenme konusu ve bunun ortaya koyacağı ve ya koyamayacağı etkileri değerlendirdik.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM