blogspot visitor counter
Ok Cat Bol Ciğerli Püre Kedi Konservesi – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ok Cat Bol Ciğerli Püre Kedi Konservesi

Ok Cat Bol Ciğerli Püre Kedi Konservesi

Ok Cat Bol Ciğerli Püre Kedi Konservesi Kedi evde hayvan beslemek isteyen kişilerin ilk aklına gelen alternatiflerden biridir. Kedinin sahibinden nispeten daha bağımsız olması besleneme açısından kolaylık sağlar. Tuvalet ihtiyacını kendi giderir yani dışarı çıkma ihtiyacı duymaması gibi etkenler kedi besleme açısından kolaylık sağlar. Bu gibi kolaylıkları olsa da kedinin sağlığını ve düzenini korumak için […]

reklam

Ok Cat Bol Ciğerli Püre Kedi Konservesi

Kedi evde hayvan beslemek isteyen kişilerin ilk aklına gelen alternatiflerden biridir. Kedinin sahibinden nispeten daha bağımsız olması besleneme açısından kolaylık sağlar. Tuvalet ihtiyacını kendi giderir yani dışarı çıkma ihtiyacı duymaması gibi etkenler kedi besleme açısından kolaylık sağlar. Bu gibi kolaylıkları olsa da kedinin sağlığını ve düzenini korumak için bazı ihtiyaçlarının düzenli ve dikkatli olarak karşılanması gerekir. Kedinin tüylerini tarama, kedi kumu, besleneme vs. bu ihtiyaçlar arasında gösterilir.

Kedi beslerken bazı etkenler kedinin ruhsal ve bedensel sağlığını etkiler. Bu etkenler fiziki etken, çevresel etken veya duygusal etken olarak doğabilir. Kedinin sağlığını korumak için en çok dikkat edilmesi gereken unsur beslenme alışkanlığıdır. Kediye verilecek besinlere dikkat edilmelidir.

Besleneme ve kedi mamaları

Kediler insanlara oranlara daha iyi bir tat alma duyusuna sahiptir. Bu yüzden mamaları seçerken ekstra bir özen göstermeliyiz çünkü evde artan yiyeceklerle ve yanlış ucuz mamalarla besleme kedilerde obezite sorununa yol açar ve bu sorun kedinin ruhsal ve fiziksel açıdan çökmesine neden olur. Bundan kaynaklı olarak minik dostlarımız strese girer. Kediler de stres tedavisi ise oldukça güç ve dikkat isteyen bir tedavidir.

Kedilerin sağlığını korumak için kedi maması seçerken dikkat etmemiş gereken bazı noktalar vardır:
• Asla açık mama alınmamalıdır. Konserve olarak kuru ve yaş mama tercih edilebilir.
• Kedi mamaları protein, yağ ve liflerden oluşur. Bunlar kediye verilirken dengeli olmasına dikkat edilmelidir.
• Taurin katkısı kedinin göz ve kalp sağlını destekler.
• Mama alınırken kedinin yaşı, cinsiyeti kilosu gibi faktörlere dikkat edilmelidir.
• İnsanlar ve kedilerin beslenme alışkanlıklarının farklı olduğu unutulmamalıdır. Bu yüzden evde artmış yiyecekler kedinin sağlığı açısından verilmemelidir.
• Mamanın sağlayacağı enerji düzeyine dikkat edilmelidir.
• Üretim standartlarına uygun olmalıdır.

Ok cat bol ciğerli kedi konservesi
Yetişkin kediler için doğru bir seçenek olan ok cat bol ciğerli kedi konservesi, tam ve dengeli beslenme sağlayan vitamin ve mineral açısından zenginleştirilmiştir. İçeriğindeki taurin kedinizin kalp ve göz sağlığını destekler. Püre şeklinde hazırlanmıştır ve içerisinde bol miktarda ciğer barındırır. Konserve şeklinde hazırlanması ise kedilerinizin sağlığı açısından önem teşkil eder.

Ok cat bol ciğerli kedi konservesi içeriği

Et ve %14 ü ciğer olmak üzere türevlerini barındırır. İçerisinde kedinizin sağlını destekleyecek mineraller bulunur. Kedilerin tat alma duyusunun gelişmiş olmasından ötürü tatlandırıcılarla zenginleştirilmiştir.

Konservenin analizi

Ham protein % 9,5, bitkisel ve hayvansal ham yağ % 6, ham selüloz % 0,4, ham kül % 2, nem % 81, vitamin A 1,110 IU/kg, vitamin D3 140 IU/kg, vitamin E 10 mg/kg, taurin 490 mg/kg, bakır sülfat pentahidrat 4,4 mg/kg.

Kullanımı

Günlük tüketim miktarı belirlenirken kedinizin fiziki özelliklerini dikkate almanız gerekmektedir. Vücut ağırlığı 4 kg olan kediler için günlük en az 2 porsiyon halinde 3 konserveye kadar verilmesi tavsiye edilir. Bu miktar kedinizin egzersiz durumu, günlük aktiveleri, çevre şartları, ruhsal durumu, strese bağlı durumu, kilo sorunu(obezite) göz önüne alınarak arttırılıp azaltılabilir.

Kediniz hamile veya emziren bir kedi ise günlük mama oranı arttırılabilir. Hamile kedi açısından kedi ve yavrunun sağlığı açısından gerekli besin oranı dikkate alınmalıdır. Emziren kediler için de kedinin kendi sağlığı, süt oluşumu ve yavrulara verilecek süt kalitesi açısından önem gösterir.

Dikkat edilmesi gerekenler

Mama taze içme suyunun yanında bulundurulmalıdır ve oda sıcaklığında muhafaza edilmelidir. Açıldıktan sonra ise buzdolabında muhafaza edilip en fazla 3 gün içerisinde tüketilmelidir.

Markalar;

Ok Cat Bol Ciğerli Püre Kedi Konservesi

Aynı içeriğe sahip bir çok marka altında satışı yapılmaktadır.Matisse,bonnie,rokus gibi markalar ile satışı yapılmakta olup, petshop gibi yerlerden temin edilmelidir.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM