blogspot visitor counter
Neden Animonda Brocconis Tavuk Yürekli Yetişkin Kedi Mamasını Tercih Etmelisiniz? – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Neden Animonda Brocconis Tavuk Yürekli Yetişkin Kedi Mamasını Tercih Etmelisiniz?

Neden Animonda Brocconis Tavuk Yürekli Yetişkin Kedi Mamasını Tercih Etmelisiniz?

Neden Animonda Brocconis Tavuk Yürekli Yetişkin Kedi Mamasını Tercih Etmelisiniz? Kedi bakımının en önemli etmenlerinden biri kedi mamasıdır. Düzgün beslenerek gelişimleri ve günlük yaşamları için gerekli besinleri tüketen kediler çok daha sağlıklı ve mutlu olacaklardır. Kedinizi sağlıklı tutmanız için seçtiğiniz mamanın yüksek kalitede olmasına ve kedinin ihtiyaçlarını sağlıklı bir şekilde karşılamasına dikkat etmeniz gerekir. Kedinize […]

reklam

Neden Animonda Brocconis Tavuk Yürekli Yetişkin Kedi Mamasını Tercih Etmelisiniz?

Kedi bakımının en önemli etmenlerinden biri kedi mamasıdır. Düzgün beslenerek gelişimleri ve günlük yaşamları için gerekli besinleri tüketen kediler çok daha sağlıklı ve mutlu olacaklardır. Kedinizi sağlıklı tutmanız için seçtiğiniz mamanın yüksek kalitede olmasına ve kedinin ihtiyaçlarını sağlıklı bir şekilde karşılamasına dikkat etmeniz gerekir.

Kedinize doğru mamayı alıp onu sağlıklı bir yaşam sunabilmek için üç maddeye önem vermelisiniz. Mamanın içeriği, kedinizin yaş grubu ve kedinizin kısır olup olmayışı mama seçiminde oldukça önemli etmenlerdir.

Seçeceğiniz mamanın içinde kedinize alerji yapma olasılığı bulanan mısır, mısır gluteni, buğday, soya, kurutulmuş arpa küspesi, digest gibi maddelerin olmamasına dikkat etmelisiniz. Bu yiyecekler kedinizin sağlına katkı sağlayan maddeler arasına girmez ve kedinizin sağlığına zarar verebilir. Gereksiz besinler ayrıca kedinizin kilo almasına da sebep olabilir. Kedinize mama seçerken ayrıca doğal ve katkısız oluşuna da özen göstermelisiniz. Çeşitli yapay renklendiriciler ve aromalar kedinize alerji yapma riski taşıyabilir ve sağlıksızdırlar.

Kedinin yaşı yani yetişkin ya da genç olması önemlidir çünkü mamada kedinin yaşına göre farklı protein ve yağ miktarları bulunur. Kedinizin ihtiyacından fazla ya da az protein ve yağ tüketmesi çeşitli sağlık problemlerine, kilo kaybı ya da kazanmaya sebep olabilir. Genç kediler büyüyebilmek için protein ve yağ açısından zengin mamalara ihtiyaç duyarken, yetişkin kediler yavaşlayan metabolizmalarından dolayı yine protein açısından zengin ancak yağ oranı düşük mamalara ihtiyaç duyarlar. Kediler de 8-10 yaş sınır yaş olarak kabul edilirken genellikle 1 yaşına gelmiş olan kediler ise yetişkin kabul edilir. 8 yaşından sonra kedilerin mama seçimine veteriner ile karar vermek oldukça önemlidir. Ancak her kedi içinde bulunduğu yaş dönemine uygun davranışlar göstermediği için kediniz için mama seçerken kedinin yaşının yanında fiziksel ve fizyolojik özelliklerine de dikkat ederek mama tercih etmeniz tavsiye edilir.

Son önemli madde ise kedinizin kısırlaştırılmış olup olmadığıdır. Kısırlaştırılmış kedilerin gün içerisinde ihtiyaç duyduğu besin değerleri kısırlaştırılmamış kedilerden farklıdır. Kediler kısırlaştırıldıktan sonra kilo alabilirler. Bu duruma engel olabilmek için de kısırlaştırma işleminden sonraki süreç boyunca kediniz sağlıklı bir kiloda kalabilmek için kısırlaştırılmış kedilere özel mama ile beslenmelidir.

Animonda Brocconis Tavuk Yürekli Yetişkin Kedi maması ise içerik bakımından yetişkin ve kısırlaştırılmış kedilerinize uygundur. Kedinizin yaş grubu ve kısır olup olmama durumu göz önünde bulundurularak, kedinize en iyi lezzeti sunmak için doğal olacak şekilde üretilmiştir. Kedinizin ihtiyaç duyduğu günlük yağ, protein, lif, mineral ve çeşitli vitaminleri karşılamasında yardımcı olur. Yetişkin ve kısırlaştırılmış kediniz için özel hazırlanmış ve onun ihtiyaçlarına göre yapılmıştır.

Animonda Brocconis konserve ürünleri doğal ve katkısızdır. Yapay renklendirici ve aroma içermez. Sağlıklı kedi beslenmesi için gerekli olan besinleri içererek yapılan son bilimsel bulgulara uygun olarak üretilmiştir. İçeriği; et ve hayvansal türevler %60 (%30 sığır eti, domuz eti, kümes hayvanı eti), sebze (%4 patates), mineraller içermektedir. İçeriği tavuk eti ve erişte ile zenginleştirilmiş olup kediniz için düzenli ve sağlıklı bir beslenme şekli oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Animonda Brocconis Tavuk Yürekli Yetişkin Kedi mamasının içeriği protein %10.5, yağ %5.2, ham selüloz % 0.3, ham kül %1.6, nem %80,5 oluşmakla birlikte ilave vitamin D3, E4, E6, E5, E2 bulundurmaktadır.

Neden Animonda Brocconis Tavuk Yürekli Yetişkin Kedi Mamasını Tercih Etmelisiniz?

Animonda Brocconis Tavuk Yürekli Yetişkin Kedi maması kedinize doğru mama seçiminde sağlanması gereken şartları sağlayarak, kedinize gerekli olan besinlere kedinizin tüketmesine katkıda bulunarak kedinizin sağlıklı bir hayat sürmesine yardımcı olacaktır.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM