blogspot visitor counter
Mio Dana Etli Ve Ciğerli Püre Kedi Konservesi – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Mio Dana Etli Ve Ciğerli Püre Kedi Konservesi

Mio Dana Etli Ve Ciğerli Püre Kedi Konservesi

Mio Dana Etli Ve Ciğerli Püre Kedi Konservesi Kedi bakımı ve beslenmesi özen ister. Her türlü ihtiyacı bilinçli bir şekilde karşılanan, sağlıklı ve yeterli düzeyde beslenen kediler, daha huzurlu ve daha mutlu bir yaşam sürerler. Huzurlu, sağlıklı ve mutlu kediler, olumlu bu durumu, evde sahiplerine de yansıtırlar. Hassas bir yapısı olan kedilerin bakımı, temizliği, tuvalet […]

reklam

Mio Dana Etli Ve Ciğerli Püre Kedi Konservesi

Kedi bakımı ve beslenmesi özen ister. Her türlü ihtiyacı bilinçli bir şekilde karşılanan, sağlıklı ve yeterli düzeyde beslenen kediler, daha huzurlu ve daha mutlu bir yaşam sürerler. Huzurlu, sağlıklı ve mutlu kediler, olumlu bu durumu, evde sahiplerine de yansıtırlar. Hassas bir yapısı olan kedilerin bakımı, temizliği, tuvalet eğitimi gibi bir çok ayrıntı, kedilerin ihtiyaçlarının karşılanması anlamında, dikkat edilmesi ve doğru yapılmasını gerektiren birçok sorumluluğu da beraberinde getirir. Kedinizle iyi bir iletişim kurmak, kedinizin dilinden anlamakla beraber isteklerine cevap vermek, kedinize sevginizi tam anlamıyla göstermek, kedinizin mutlu bir hayat sürmesinin püf noktalarındandır.

Kedinizin beslenmesi, kediniz ile ilgili önemli sorumluluklarınızdan en önemlilerinden biri. Kedinizin beslenmesi için ciddi bir seçim yapmanız, kedinizin sağlığını koruyacak ve birçok hastalığa yakalanma riskini fazlasıyla düşürecektir. Bu nedenle de kediniz için seçeceğiniz kedi mamasını iyi araştırmaya ve doğru bir karar vermeye özen göstermelisiniz. Kedinize uygun mamayı seçerken kedinizin yaşını, cinsiyetini göz önünde bulundurmalı ve seçiminizi ona göre yapmalısınız. İyi ve kaliteli bir mamada olması gereken özellikleri bilmelisiniz ki, mama seçerken hata yapma payınız en aza insin. İyi bir mamada olması gerekenler konusunda size vereceğimiz ip uçlarını değerlendirebilirsiniz.

İYİ BİR MAMADA OLMASI GEREKEN ÖZELLİKLER:

1) İyi bir kedi mamasının olmazsa olmaz özelliklerinden bir tanesi, mamanın kesinlikle kimyasal maddelerden uzak olmasıdır. Ayrıca seçim yapacağınız kedi mamasında koruyucu maddelerin kullanılmamış olması da, kedinizin sağlığı için çok önemlidir.

2) İyi bir kedi maması, tahılsız olmalıdır. Biyolojik özellikleri gereği et obur olan kedilerin tahıla zaten ihtiyaçları yoktur. Kedi mamalarında bulanan tahıllar, kedilere yüksek kalori vererek obezetiye neden olurlar. Özellikle birçok tahılla üretilen tahıllı kedi mamalarında, kediler için alerjik özellikler taşıyan tahılların bulunması, kedilerin sağlığı anlamında da kullanılmaması gereken mamalardır.

3) İyi bir kedi mamasında, hayvansal protein oranının yüksek olması beklenir. Hazır mamaların maliyeti düşürmek amacıyla mamaların içine et, tavuk ya da balık yerine et ve tavuk ürünleri, balık yağı, balık unu gibi ürünler katılır. Alacağınız kedi mamasının üzerinde bulunan bu tür açıklamalar, kedi mamasının iyi ve kaliteli bir mama olmadığı anlamını taşır.

4) İyi bir kedi mamasında, özellikle balıklı mamalarda, fosfor ve magnezyum miktarının iyi ayarlanması önemlidir. Aksi takdirde mamada bulunan yüksek orandaki fosfor ve magnezyum, kedilerde böbrek yolu enfeksiyonlarına davetiye çıkarabilir.

5) İyi bir kedi mamasının içeriğinde ne kadar çok vitamin ve mineral varsa, mama o kadar faydalıdır. Ayrıca kedilerin üretemedikleri ve hayvansal bir protein olan taurin mutlaka mamada bulunmalıdır.

Piyasada bulunan Mio dana etli ve ciğerli püre kedi konservesinin, iyi bir kedi maması olup olmadığına, içeriğine bakarak karar verebiliriz.

Mio Dana Etli ve Ciğerli Püre Kedi Konservesinin İçeriği

1) Mio dana etli ve ciğerli püre kedi konservesinde bulunan % 9 protein oranı, kedilerin ihtiyaçlarını karşılama anlamında oldukça yetersiz bir orandır.

2) İçeriğinde kimyasal ve koruyucu madde,GDO ve renklendirici bulunmaması Mio dana etli ve ciğerli püre kedi konservesinin avantajlarından bir tanesi.

3) Mio dana etli ve ciğerli püre kedi konservesinde bulunan et ve tavuk yan ürünleri kedi mamasına kalitesiz bir kedi maması olma özelliği katıyor ve kedi beslenmesi konusunda mamayı yetersiz hale getiriyor.

Mio Dana Etli Ve Ciğerli Püre Kedi Konservesi

Seçeceğiniz kedi maması ile ilgili, seçimle ilgili ince noktaları öğrenmeniz halinde, kediniz için yeterli düzeyde sağlıklı bir kedi mamasını seçmiş olacaksınızdır. Seçtiğiniz doğru kedi maması ile kedinizin gelişimini ve sağlığını korumanız mümkün olacaktır.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM