blogspot visitor counter
Miço Kedi Maması – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Miço Kedi Maması

Miço Kedi Maması

Miço Kedi Maması Kedi beslemek çok farklı bir şeydir. Onların sağlıklı ve doğru bir şekilde beslenmesi için yapmamız gereken en doğru ve önemli olan şey mama seçimidir. Kedimiz susadığı zaman genellikle süt veririz bu yanlış bir şeydir. Çünkü su bizim için ne kadar yararlıysa kedimiz içinde o kadar yararlıdır. 6 hafta olana kadar doğal süt […]

reklam

Miço Kedi Maması

Kedi beslemek çok farklı bir şeydir. Onların sağlıklı ve doğru bir şekilde beslenmesi için yapmamız gereken en doğru ve önemli olan şey mama seçimidir.

Kedimiz susadığı zaman genellikle süt veririz bu yanlış bir şeydir. Çünkü su bizim için ne kadar yararlıysa kedimiz içinde o kadar yararlıdır. 6 hafta olana kadar doğal süt yani anne sütüyle beslenmesi gerekir eğer 6 haftaya kadar anne sütü haricinde süt verildiği takdirde onlarda gelişim bozukluğuna sebep olabiliriz. Onlara küçük ve yumuşak kemikler vermememiz gerekir nedeni ise damaklarını delip yara alabilirler. Sürekli çiğ yumurta yedirirsek ise kedilerimizde kilo kaybı ve alerjik reaksiyonlara yol açar. Yine sürekli olarak balık verirsek kedimize iştah kaybına ve vücut direncinin düşmesine neden oluruz. Kedilerimiz için doğru ölçüde ve çeşitlilik gösteren yiyecekler onlar için daha iyi bir gelişim sağlar. Yavru bir kedi 7 haftalık olana kadar doğal anne sütü emer ve 3-4 hafta olduklarında ise yavaş bir şekilde katı gıda alımına başlanır. Kedilerimize süt vermeyi kestiğimiz anda ona anne sütünde olan vitaminleri verebilmemiz için sağlıklı bir beslenme tablosu oluşturmamız gerekir.

Erkek olan kedi 9 ve 12 aya arası büyümeye devam eder 3, 5 ve 4 kg arasında dişi olan kedi ise 6. aya kadar gelişim gösterir ve kilo alır 9. Ayda dişi kedi 3 kg ve 3, 5 kg arasında kalır. Bir kedi yavrusuna günlük çiğ et vermek gelişimi için yararlıdır. Kedilerimize balık vereceksek bunun iyi pişmiş olması gerekir ve vereceğimiz etleri de kuşbaşı şeklinde parçalara bölüp verirsek onların dişlerinin gelişimi için yardım etmiş oluruz. Kedilerimize günlük olarak belli miktarda süt vermemiz gerekir.

Ayrıca kediler peynir ve yoğurtta yerler bunları da belli miktarda belli aralıklarla verebiliriz. Havuç, yeşil fasülye, pırasa gibi sebzeleri çiğ olarak tüketmelerinde herhangi bir sakınca yoktur. Tahıllar onlar için yararlıdır yulaf ezmesi pirinç gibi.. İçme suyu mutlaka kedi için hazır bulundurulması gereken en önemli unsurlardan biridir. yiyecek ve içecekler kedilerin yaşına ve boyuna göre orantılı olmalıdır. Kedilerimize ekstradan gıda verecek olursak bunu da kedimize uygun seçmeli ve onların sağlığını riske atmamalıyız. Birçok kedi maması çeşidi mevcuttur. Bir tanesi de miço kedi maması.

Miço kedi maması tüm ırklardan olan kediler için hazırlanmış olup rahatlıkla tüketilebilecek bir üründür.

Micho adault cat tavuklu kedi maması içerisinde bulunan tavukların tazeliği bakımından hamsi eti hamsi yağı olarak fazla miktarda bulunan ve pirinçle zenginleştirilmiş bu mama türü kediler için oldukça fazla vitamin ve mineral kaynağıdır.

Ve bu zenginliği açısından kedilerimizi oldukça cazip eder ve iştahla yedirtir. Sinir sisteminin sağlıklı gelişmesi için ürün içindeki taurin oranı arttırılmıştır. İyi bir vücut gelişimi sağlamak için tüm kedilere uygun içerikli bir formüle sahiptir.

Kedilerin aradığı tüm besinsel ihtiyaçlarını karşılayabilecek derecede zengin içeriğe sahiptir. Tüy yumaklarının atılması için gerekli olan selüloz değerleri bu ürün içerisinde mevcuttur. Ph ve mineral içeriği kedilerde taş ve kristal oluşumu gibi olayların önüne geçmek için dengelenmiş şekildedir. Kemik ve dişlerin gelişimini sağlıklı şekilde gelişmesi için kalsiyum, fosfor ve magnezyum seviyeleri ayarlanmıştır.

Bu mamanın paketleri tazeliğini maksimum koruma açısından uzun ömürlü olarak üretilmiştir. Paketin içindeki hava vakumlama yoluyla alındıktan sonra ısıl işlem uygulaması ile birlikte paketin ağzı kapatılır ve siz her kullanımdan sonra hava ve mamanın temasını engellemek için fermuar sitemi olan bu paketleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Mamayı paket içerisinden aldıktan sonra paket içinde oluşan havayı çıkartarak ve paketin fermuarını kapatarak tazeliğini uzun süre koruyabilirsiniz.

Miço Kedi Maması

Mama içeriği sayesinde Avrupa’da süper Premium ürün sınıfında geçer ve ürün satış fiyatı diğer mama sınıflarına göre daha uygundur.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM