blogspot visitor counter
Matisse Codfish Mousse Morina Balıklı Kedi Konservesi – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Matisse Codfish Mousse Morina Balıklı Kedi Konservesi

Matisse Codfish Mousse Morina Balıklı Kedi Konservesi

Matisse Codfish Mousse Morina Balıklı Kedi Konservesi Evcil hayvan bakımında en popüler olan evcil hayvan kedilerdir diyebiliriz. Bir sokaktan geçerken on ev görüyorsanız ikisinde mutlaka kedi vardır. Kediler sevimli olduklarından mıdır bilinmez ama genel olarak evcil hayvan bakanların ilk tercihlerindendir. Eğer siz de bir evcil hayvan bakmak istiyorsanız ve bu tercihi kedilerden yana kullanmak istiyorsanız […]

reklam

Matisse Codfish Mousse Morina Balıklı Kedi Konservesi

Evcil hayvan bakımında en popüler olan evcil hayvan kedilerdir diyebiliriz. Bir sokaktan geçerken on ev görüyorsanız ikisinde mutlaka kedi vardır. Kediler sevimli olduklarından mıdır bilinmez ama genel olarak evcil hayvan bakanların ilk tercihlerindendir. Eğer siz de bir evcil hayvan bakmak istiyorsanız ve bu tercihi kedilerden yana kullanmak istiyorsanız öncelikle bilmeniz gereken şeyler vardır.

Kedi bakımında bilinmesi gerekenler

– Kediler son derece duygusal varlıklardır.
– Kedilerin beslenmeleri gelişimleri için çok önemlidir.
– Kediler tuvalet eğitimini biraz geç öğrenebilirler.
– Kedilerin beslenmesinde hazır mamalar çok önemlidir.
– Kedilerin en sevdiği yiyecek genel olarak balıklardır.
– Kediler çok fazla aktif değillerdir, onların ihtiyacı olan şey yemek ve uykudur.
– Kediler bir köşede kıvrılıp uyurken rahatsız edilmek istemezler.
– Kediler genel olarak fareler ve köpeklerden haz etmezler.
– Kedilerin de diğer canlılar gibi düzenli olarak sağlık kontrolüne gitmesi gerekir.

Bu ve bunun gibi bir çok madde kedi bakarken bilmeniz gereken şeylerdir. Eğer evinizde kedi bakmak istiyorsanız en çok dikkat etmeniz gereken şey de beslenme ve sağlık kontrolüdür.

Kedilerde Beslenme

Kedilerinizin beslenmedi yavru kedi ve yetişkin kedi olarak ikiye ayrılır. Yavru kedilerde beslenme normal olarak süt ile yapılmalıdır. Yani kedinizin annesi yanında değilse onu süt ile besleme işi size düşecektir. Bu durumda ona günde belirli aralıklarla süt vermeniz onun gelişimi için çok önemlidir. Kedinizin yetişkinliğe doğru ilerleme aşamasında ona kendiniz de bir şeyler hazırlayıp verebilirsiniz. Ya da bunu yapacak vaktiniz yoksa hazır mamalardan satın alarak onu besleyebilirsiniz. Kediniz için hazır mamalar oldukça sağlıklı ve güvenilirdir. Hatta sizin ona evde hazırlayacağınız mamadan daha sağlıklı olabilir hazır mamalar.

Hazır Mamaların Faydası

Hazır mamaların içerisinde kedinizin ihtiyacı olan tüm vitamin ve proteinler bulunmaktadır. Örneğin balık içerikli bir hazır mama alıyorsanız ona sadece balık vitamini vermiş olmazsınız. Aynı zamanda diğer vitaminleri de verirsiniz. Kediniz için alabileceğiniz çok fazla çeşitte hazır mama bulabilirsiniz. Onun sevdiği şey balıksa balık içeren bir mama, tavuk seviyorsa tavuk içeren bir mama alabilirsiniz. Burada önemli olan onun hangisini yediği değil bu mamanın içerisinde hangi vitaminlerin olduğu ve kedinizin bu vitaminleri alıp almadığıdır.

Hazır mamalar son derece faydalı ve güvenilir mamalardır. Dikkat edeceğiniz şey aldığınız mamanın marka ve kalitesidir. Çünkü bazı mamalar kediniz için pek de faydalı olmayabilir, hatta taze değillerse eğer kedinizin midesini bozabilir ya da başka hastalıklara yakalanmasına sebep olabilir. Bu nedenle aldığınız mamanın marka ve kalitesine çok dikkat etmelisiniz. Bu mama Matisse Codfish Mousse Morina Balıklı Kedi Konservesi gibi kaliteli bir mama olmalıdır. Eğer kedinize kaliteli bir mama yedirirseniz kediniz hem daha sağlıklı olur, hem de daha mutlu olur. Doğru beslenen kedilerde gelişim daha hızlı olur, algılar da daha güçlü olur. Söylenenleri anlamakta ve yapmakta zorluk çekmezler.

Kedinizin sağlığı için beslenme kadar temizlik de çok önemlidir. Kedinizin düzenli olarak temizlenmesi ve yıkanması gerekir. Eğer kedinizi düzenli olarak yıkamazsanız hem kedinize hem de size istemeyeceğiniz parazitlerden bulaşabilir. Mesela bu parazitler pireler olabilir.

Matisse Codfish Mousse Morina Balıklı Kedi Konservesi

Pirelerin evinizi sarmasını istemezsiniz öyle değil mi? O zaman hem kedinizi hem de onun yaşadığı ortamı sürekli olarak temiz tutmalısınız ki pireler sizi ve onu rahatsız etmesinler. Eğer farkında olmadan kedinize pire bulaşmışsa bunu gördüğünüzde hemen ilaç ve şampuan temin ederek kedinizi yıkayın. Sonrasında evinizi de ilaçlayın ki pireler sizi ve kedinizi rahat bıraksınlar.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM