blogspot visitor counter
Kedi Mama Markaları – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

 • DOLAR
  5,4519
  % 0,03
 • EURO
  6,2659
  % 0,18
 • ALTIN
  226,7015
  % 0,06
 • BIST
  92.053,84
  % 0,40
Kedi Mama Markaları

Kedi Mama Markaları

Kedi Mama Markaları Kedi Mama Markaları En büyük minik dostlarımız olan kediler için seçebileceğimiz belli başlı markalar var fakat bazen bütçemiz buna uygun olmuyor bazen de kedimizin özelliklerine uygun olanları bulamayabiliyoruz. Piyasada var olan kedi markalarına göz atıp arayışınıza yardımcı olacak bir yazı hazırladık. Kedilerimiz için alabileceğimiz mamalarda hangi markalar öncü, bunlara nerelerden ulaşabiliriz ve […]

reklam

Kedi Mama Markaları

Kedi Mama Markaları

En büyük minik dostlarımız olan kediler için seçebileceğimiz belli başlı markalar var fakat bazen bütçemiz buna uygun olmuyor bazen de kedimizin özelliklerine uygun olanları bulamayabiliyoruz. Piyasada var olan kedi markalarına göz atıp arayışınıza yardımcı olacak bir yazı hazırladık. Kedilerimiz için alabileceğimiz mamalarda hangi markalar öncü, bunlara nerelerden ulaşabiliriz ve fiyatları nelerdir diye merak ettiğiniz konular hakkında kedi mama markaları olarak bir listeleme yaptık.

Deneme yanılma yöntemleri maalesef kedilerinize zarar verebilir. Bu yüzden öncelikli olarak bir veteriner hekime danışarak kedinizin alerjilerini, sağlık sorunlarını, diyetlerini, yaşını ve cinsini de göz önünde bulundurarak bir seçim yapmanız gerekiyor.

Öncelikle belirtmek gerekir ki yapılan anket araştırmalarının sonuçlarına göre %39.89 oranında ilk sırayı Royal Canin almaktadır. Bunu %21.91 ile Proplan,%16.85 ile Hill’s,%5.62 ile Brit Care ve Farmine Cimiao ve sırasıyla Sanabelle, Eukanuba, Spesific takip etmektedir. Bu araştırmayı da göz önünde bulundurmanız da fayda var.

Yavru Kedileriniz İçin Kullanabileceğiniz Markalar

Öncü markalardan Royal Canin, Proplan gibi markaların yavru kedi mamalarını alabilirsiniz. Bunlar dışında yavru kedileriniz için mamaları bulunan markalar arasında Reflex, Hill’s, La Vital, Fırst Class, Purina Cat Chow, Purina One, Advance, Happy Cat Junıor, Whiskas junıor sıkça rastlayacağınız markalardır. Bu mamaların içerisinde tavuklu, somonlu, kuzu etli pirinçli çeşitlerini göreceksiniz.

Aynı zamanda kedilerinizin ırkına göre İran yavru kedilerine veya İskandinav yavru kedileri gibi özel seçeneklerine de ulaşabiliyorsunuz.

Yetişkin Kilolu Kedi Mamaları Markaları

Yetişkin kedi mamalarında eğer kedinizin fazla kiloları varsa ve diyet bir mama kullanmanız gerekiyorsa Bonacibo ”light ve sterilize” mama tercih edebilirsiniz.

Diğer mamalara oranla daha az enerji içerir ve kedinizin sağlıklı beslenip kilo vermesine, sonrasında da mevcut kilosunu korumasına yardımcı olacaktır.

Fakat özellikle belirtmek gerekir ki paket üzerindeki tavsiye edilen miktarda vermeniz gerekir. Eğer önerilen dozun üzerine çıkarsanız kedinizde hepatik yağlanmaya sebep olabilir ve yağ metabolizmasından gelen toksin maddeler kedinizin zehirlenmesine sebep olabilir. Bunun yanı sıra Happy Cat Light diyet kedi maması, Profine hindili pirinçli light kedi maması, Exculusion somonlu ve Tavuk etli light kedi mamasını kilo sorunu olan kedilerinizde kullanabilirsiniz.

Yaşlı Kedi Mama Markaları

Hem yaşlı olup hem de kilo problemi varsa Hill’s Feline Mature Adult Light kedi maması kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra yaşlı kedileriniz için La Vital ördekli yaşlı kedi maması, Royal Canin Ageing yaşlı kedi maması, Pro Plan Cat Adult yaşlı kedi maması, Sanabelle Senior yaşlı kedi mamasını rahatlıkla temin edip kullanabilirsiniz.Tüm bunların yanı sıra kedilerinizin özellikli bir alerjisi yoksa ve balık seviyorsa balıklı kedi maması çeşitlerinden de oldukça fazla piyasada bulabilirsiniz.

Bunlardan bazıları yerli olandır. Markalar içinde yer alan Temiz mama ürünü olan Ezme Sardalya ve Ton Balıklı yaş kedi mamasının yanı sıradır. Orijen Six Fish kedi maması, Whiskas Ton Balıklı ve Sebzeli kedi maması, Goody Balıklı kedi maması çeşitleridir.

Tüm bu kedi mamalarının yanı sıra kısırlaştırılmış kedi maması arayışınız varsa eğer Proplan Soman ve Ton Balıklı Kısırlaştırılmış kedi maması, Hill’s Kısırlaştırılmış Tavuklu kedi maması, Hill’s Science Plan Kısırlaştırılmış kedi maması, Royal Canin Sterilised 37 Kısırlaştırılmış kedi maması, N&D Düşük Tahıllı Kısırlaştırılmış kedi maması, N&D Tahılsız Kısırlaştırılmış kedi maması, Matisse Neutered Somonlu kısırlaştırılmış kedi maması, Bozıta Feline Indoor Tavuklu Kısırlaştırılmış kedi maması sizin için birer seçenek olacaktır.

Kedi Mama Markaları

Kedilerinize mama seçimi yaparken ve de günlük miktarını belirlerken mutlaka veterinerinize danışmanızı tavsiye ederiz. Paketlerin üzerindeki tavsiye edilen miktarın üzerine çıkmanız kedinizin sağlığına ciddi oranda zarar vermektedir. Eğer kedinizin herhangi bir gıdaya alerjisi varsa mama seçimi yaparken mamanın içeriğine mutlaka göz atmayı unutmayın.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM