blogspot visitor counter
Foxy Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Maması – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

 • DOLAR
  5,4512
  % 0,27
 • EURO
  6,2231
  % 0,28
 • ALTIN
  226,0663
  % 0,06
 • BIST
  93.173,27
  % 1,22
Foxy Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Maması

Foxy Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Maması

  Foxy Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Maması Evinizde bakmak ve sahiplenmek istediğiniz bir kediniz varsa, kedi bakımı ile ilgilide detaylı birçok bilgi edinmeniz, bu konuda oldukça bilinçli davranmanızda önemlidir. Kedilerin özen isteyen bakımı ve beslenmesi, onların sağlığını korumak için, yerine getirmeniz gereken en büyük sorumluluklarınızdan biridir. Evinize yavru bir kediyi aldığınız adan itibaren, ona nasıl davranmanız […]

reklam

 

Foxy Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Maması

Evinizde bakmak ve sahiplenmek istediğiniz bir kediniz varsa, kedi bakımı ile ilgilide detaylı birçok bilgi edinmeniz, bu konuda oldukça bilinçli davranmanızda önemlidir. Kedilerin özen isteyen bakımı ve beslenmesi, onların sağlığını korumak için, yerine getirmeniz gereken en büyük sorumluluklarınızdan biridir. Evinize yavru bir kediyi aldığınız adan itibaren, ona nasıl davranmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Yavru bir kediyi evinize ilk getirdiğinizde, onun yeni evine ve özellikle size güven duymasını sağlamalı, bu sürecin hızlı bir şekilde sonuçlanması için elinizden geleni yapmalısınız. Henüz annesinden yeni ayrılmış olan yavru kediniz, oldukça ürkek ve çekingen olabilir. Alışma sürecinde kedinize olan ilginiz, onun sizinle olan iletişiminin ilk adımlarını atmaya yardımcı olacaktır. Yavru kedinize bu aşamada, kesinlikle ilgi ve sevginizi vermeli, onu için bu sürecin atlatılmasını kolaylaştırmalısınız.

Yavru kediniz yeni evine ilk geldiğinde, ona özel bir alan oluşturmuş olmaya özen göstermelisiniz. Ona ait olan bu alan, onun kendini daha güvende ve iyi hissetmesine yardımcı olacaktır. Eğer kediniz kendine ayrılan alanda durmak istiyorsa, onu oradan uzaklaşması için kesinlikle zorlamamalısınız. Zamanla evde kendini daha rahat hissedecek olan yavru kediniz, bir süre sonra evin içinde keşifler yapmaya başlayacaktır. Bu süreçte de, yavru kedinizin evdeki güvenliğini sağlamanız önemli bir ayrıntıdır. Oldukça meraklı olan kediler, evde birçok keşfe çıkacak ve alınmayan önlemler nedeniyle başına tatsız kazalar gelebilecektir.

Kedinizin tuvalet alışkanlığını edinmesi, sizi korkutmamalı, Kediniz için alacağınız uygun bir kedi kumu, kedinizin kendiliğinden bu alışkanlığı edinmesini sağlayacaktır. Kediler doğaları gereği, tuvalet ihtiyaçlarını kumda karşılarlar ve üstünü kapatırlar. Yavru kedinize tuvalet ihtiyacını gidermesi için göstereceğiniz kedi kumu, doğal olarak oraya yönlenmesini sağlayacaktır. Ancak kedi kumunu, kedinizin yemek yediği alanda bulundurmamanız, hijyen anlamında önemlidir ve ayrıca kediler, tuvalet ihtiyaçlarını karşıladıkları yerde, yemek yemekten çok hoşlanmazlar.

Kediniz yaklaşık 4-6 aylık arasında olduğunda, kedinizi zaman kaybetmeden kısırlaştırmanız, onun sağlığını olumlu olarak etkileyecek bir karar olacaktır. Kısırlaştırılan kedilerin, daha sağlıklı yaşadıkları ve daha uzun ömürlü oldukları, bilimsel araştırmalara dayanan bir gerçektir. Kedilerin kısırlaştırılması, onları prostat, rahim ve meme kanserlerinden koruyacak olan önemli bir operasyondur. Ayrıca sürekli doğum yapan dişi kedilerin, vücutlarının fazla yıpranmasından kaynaklı olarak, ömürlerinin de kısaldığı bilinmektedir. Kızgınlık dönemlerinde sürekli dışarı çıkmak isteyen ve birçok kaza ile karşılaşabilecek kedinizi kısırlaştırarak bu kazalardan da korumuş olacaksınız. Kısırlaştırma operasyonu, genel anestezi ile yapılan ve oldukça basit olan bir operasyondur. Atılan küçük bir kesi ile gerçekleştirilen bu operasyon sonunda, birkaç gün kedinizin bakımı ile ilgilenmeniz önemlidir.

Kısırlaştırılan kedilerin değişen hormon seviyeleri ile birlikte kilo almaya daha meyilli olmalarından dolayı, kedinizin beslenme programı da yeniden düzenlenmeli ve istenmeyen kilo artışı engellenmelidir. Kediniz için bu nedenle, kısırlaştırılmış kedilere özel, daha düşük kalori ve yağ oranı bulunan bir kedi maması seçimi yapmanız gereklidir. Mama değiştirirken, bu geçişi, kedinizin sindirim sistemini fazla etkilememek adına yavaş yavaş yapmalı, yeni mamaya direkt başlamamalısınız.

Foxy Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Maması

Foxy kısırlaştırılmış yetişkin kedi maması, kısırlaştırılmış kedilere özel hazırlanmış kedi mamalarından biridir. Foxy kedi mamaları genel olarak önerilmeyen ve kedi beslenmesi için çok sağlıklı olmayan mama markaları arasındadır. İçeriğinde bulunan düşük oranlı et, kedilerin protein ihtiyacını sağlayacak düzeyde değildir. Aksine kedilerin protein ihtiyacı, kalitesiz protein sağlayan et yan ürünlerinden sağlandığından, mamada oldukça sağlıksız ve kalitesiz bir protein kaynağı yaratmıştır. İçeriğinde yüksek oranda tahıl bulunduran mama, kedilerin sindirim sistemini ve sağlığını olumsuz olarak etkilemektedir. Ayrıca Foxy kısırlaştırılmış yetişkin kedi mamasında bulunan birçok zararlı madde, bu mamayı iyice kalitesizleştirmiştir.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM