blogspot visitor counter
Foxy Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Maması – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

 • DOLAR
  5,3375
  % 0,29
 • EURO
  6,0681
  % 0,34
 • ALTIN
  219,2386
  % -0,25
 • BIST
  99.110,21
  % 0,67
Foxy Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Maması

Foxy Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Maması

Foxy Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Maması Kedilerin kısırlaştırılması, kedilerin sağlığının korunması anlamında yapılması gereken bir operasyondur. Kedilerin kısırlaştırılmasının, hem onlar açısından, hem de kedi sahipleri açısından oldukça faydalıdır. Kısırlaştırma işleminin kedilerin yaklaşık 5-6 aylık oldukları dönem içinde yapılması gereklidir. Kısırlaştırma operasyonu, kedilerin üremesini imkânsız hale getiren bir işlemdir. Kısırlaştırma operasyonu kolaylıkla yapılan bir işlemdir ve iyileşme […]

reklam

Foxy Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Maması

Kedilerin kısırlaştırılması, kedilerin sağlığının korunması anlamında yapılması gereken bir operasyondur. Kedilerin kısırlaştırılmasının, hem onlar açısından, hem de kedi sahipleri açısından oldukça faydalıdır. Kısırlaştırma işleminin kedilerin yaklaşık 5-6 aylık oldukları dönem içinde yapılması gereklidir. Kısırlaştırma operasyonu, kedilerin üremesini imkânsız hale getiren bir işlemdir. Kısırlaştırma operasyonu kolaylıkla yapılan bir işlemdir ve iyileşme süreci çok kısadır. Operasyon, genel anestezi ile küçük bir kesi atılarak yapılır.

Büyük bir yan etkisinin olmamasına karşılık, operasyonun genel anestezi ile yapılması, bazı riskleri ortaya koyabilir. Operasyondan sonra, kedinin iyileşme sürecinin hızlandırılması ve bu sürecin sağlıklı bir şekilde atlatılabilmesi için, iyi bakılması şarttır. Dişi kedilerin sürekli doğum yapmaları, sağlıklarını olumsuz yönde etkilemekte ve ömürlerini kısaltmaktadır. Dişi kedilerin kısırlaştırılması, bu anlamda önem taşımaktadır. Kısırlaştırılan erkek kedilerin prostat kanseri, dişi kedilerin ise rahim ve meme kanseri riski yok denecek kadar azdır.

Kısırlaştırılan kediler, bu sayede ilerde oluşabilecek bu riskli hastalıklardan da kurtulmuş olacaklardır. Kedilerin kızgınlık dönemlerinde oluşan stresleri de, kısırlaştırma işlemi sonucunda geçecek, kediler daha huzurlu ve uyumlu olacaklardır. Kedilerin kızgınlık dönemlerinde, çıkardıkları seslerin artık olmaması, kedi sahiplerini rahatlatan bir durumdur. Kızgınlık dönemlerinde, çiftleşmek istedikleri için, sürekli evden kaçan, evde durmak istemeyen kediler, kısırlaştırıldıktan sonra, ev hayatına daha uyumlu olacaklardır.

Kısırlaştırılan kedilerin, metabolizmalarının daha yavaş çalışması nedeniyle, kilo alımları daha kolay olacaktır. Bu nedenle de, kısırlaştırılan kedilerin beslenme düzenlerinde bazı değişikliklerin yapılması şart olacaktır. Kısırlaştırıldıktan sonra, metabolizması yavaşlayan ve iştahı artan kedilerin, daha az kalorili mamalarla beslenmeleri gerekecektir. Bu durumda kedinin kullanmakta olduğu kedi mamasının değiştirilmesi söz konusu olacaktır. Mama değişimi yapmanın bazı incelikleri vardır.

Yeni geçilen mamaya geçişin direkt yapılması, sindirim sistemi önceki mamaya alışkın olan kedinin sindirim sisteminde bazı sıkıntılara neden olacaktır. Bu nedenle mama değişimi yapılırken, değişimin yavaş yavaş yapılması ve kedinin sindirim sisteminin yeni mamaya alışmasını kolaylaştıracak ve bu konuda yaşanacak birçok sorunun önüne geçecektir. Yeni mamaya alışma süreci, sağlıklı bir kedide yaklaşık bir hafta gibi bir zaman sürecek ve kedi bir sorun yaşamadan bu zaman içinde yeni mamasına uyum sağlayacaktır. Eğer bu süreyi aşıldıysa ve kedi hala yeni mamasına alışmadıysa, kedide bir sindirim sistemi sorunu olduğundan şüphelenilmeli ve veteriner hekimden yardım istenmelidir.

Kısırlaştırılan kedi için yeni mama seçimi yapmakta, kedinin sağlığının bozulmaması için, önemli bir seçim olacaktır. Kaliteli bir mama ile yeterli ve dengeli beslenmesi sağlanan kediler daha sağlıklı ve daha uzun ömürlü olacaklardır. Kaliteli bir kedi mamasında aranması gereken bazı önemli kriterler vardır. Bu kriterlerin ne olduğunu bilmek ve ona göre seçim yapmak, bir kedi sahibinin, kedisinin sağlığını korumak anlamında önemli bir sorumluluğudur. Kaliteli bir kedi maması kedinin gerekli tüm ihtiyaçlarını karşılayacak besin değerlerine sahip olması ve içeriğinde zararlı olan maddelerin bulunmaması gerekir.

Foxy Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Maması

Kısırlaştırılan kedilerin, sağlıksız kilo alımının engellenmesi için, kısırlaştırılmış kedilere özel hazırlanan kedi mamalarıyla beslenmeleri ve mama seçiminin buna göre yapılması dikkate alınmalıdır. Foxy kısırlaştırılmış yetişkin kedi maması, içeriğinde bulunan gereksiz ve sağlıksız besin grupları nedeniyle, kedilerin sağlıklı beslenmesini sağlayacak bir mama değildir. Yüksek tahıl oranıyla dikkat çeken, Foxy kısırlaştırılmış yetişkin kedi maması, bu anlamda kedilerin beslenmesinde yeri olmayan ve kedilerin sindirim sistemlerinde sorunlar yaratan tahıllar nedeniyle, kalitesiz bir mamadır.

Kaldı ki, kısırlaştırılan kedilerin düşük enerji almaları gerekirken, mamada bulunan tahıllar nedeniyle direkt kilo alımına neden olacak yüksek bir karbonhidrat değeri söz konusudur. Mamanın içeriğinde bulunan hayvansal yağlar, hayvanın yenmeyen zararlı bölgelerini ifade eder ve kedi sağlığını tehdit eder. Kedi sağlığını bozacak, mısır glüten unu da mamada yer almaktadır.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM