blogspot visitor counter
Farmina Matisse Somonlu Tuna Balıklı Yetişkin Kedi Maması – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Farmina Matisse Somonlu Tuna Balıklı Yetişkin Kedi Maması

Farmina Matisse Somonlu Tuna Balıklı Yetişkin Kedi Maması

Farmina Matisse Somonlu Tuna Balıklı Yetişkin Kedi Maması Bu makalede siz hayvan severlere kedi bakımı ve kedinizin doğru beslenebilmesi için ipuçları ve tüyolar ve mama seçiminde dikkat etmeniz gereken bilgiler vereceğiz. Öncelikle bir hayvan sahibi olmak için belirli sorumluluklar edinmiş olmak gerekir çünkü onlarında en az biz insanlar kadar rahat bir şekilde yaşamaya hakları vardır. […]

reklam

Farmina Matisse Somonlu Tuna Balıklı Yetişkin Kedi Maması

Bu makalede siz hayvan severlere kedi bakımı ve kedinizin doğru beslenebilmesi için ipuçları ve tüyolar ve mama seçiminde dikkat etmeniz gereken bilgiler vereceğiz.

Öncelikle bir hayvan sahibi olmak için belirli sorumluluklar edinmiş olmak gerekir çünkü onlarında en az biz insanlar kadar rahat bir şekilde yaşamaya hakları vardır.

Kedinizin Rahat Etmesini İstiyorsanız…

Beslenme köşesi

Kediler beslenirken belli bir süre etrafı dağıtmayı sevdikleri için mama kaplarını kolay temizlenebilir bir zemin veya örtünün üstüne koymak akıllıca olabilmektedir. Kuru mama koyulabilecek bir kap, konserve mama yapma amaçlı bir kap ve su içme amaçlı bir kap veya daha büyükçe bir kap yeterli olacaktır . Mama veya su kaplarının bulundukları yerde sabit olması evinizin temizliği açısından iyi olacaktır, böylelikle kedilerinizin mama kaplarını oraya buraya sürüklemelerinin önüne geçilmiş olabilirsiniz. Bir kaplarını da porselen tabak, çanak şeklinde değil de plastik veya mümkünse metal kaplar olması sizin için daya iyi olacaktır.

Uyku ve dinlenme köşesi

Kediler hayatlarının tahmini yarısından fazlasını uyuyarak veya kestirerek geçirirler. Bu nedenle rahat, serin bir yer iyi bir uyku köşesi olacağından minik rahat ettirebilmeniz başında buna dikkat etmelisiniz. Tüy kaplı rahat yerleri veya narin dokumalı yatakları bu nedenle vazgeçilmez bir şekilde çok severler. Benzer biçimde karton veya ahşaptan, evinizde yaptığınız, içi tüysüz halıyla döşenmiş ve içine kedinizin de hoşuna gidecek kadar narin bir minder de kedinizin en kıymetli köşelerinden bir yer olabilmektedir. Çoğunlukla kediler ev içinde yuvarlak girişli yerlerden hoşlanırlar. Bir sürü kedi şekerleme yapmak amaçlı belli bir süre yükseğe konuşlandırılmış bölgeleri tercih ederler, bu nedenle eskiyen bir halı veya kilim parçasıyla döşenmiş cam pencere önlerindeki bankları kendilerine uyumlu bir köşe olarak görmektedirler.

Kedi kumunun sağlıklı olabilmesi için uyulması gerekenler

Sert plastikten ve derinliği yaklaşık 5-6 cm kedi kumu ile doldurulmuş yeteri kadar büyüklükte bir kap işinizi görecektir. Burada uyulması gereken durumda, kabın yeteri kadar derinlikte olmasıdır, böylece kediniz kumu kazmak istediğinde kumun çevreye dağılması önlenecektir. Bunun en pratiği üstü kapalı kedi tuvaletleridir. Böylelikle çevreye koku yayılması engellenir ve kediniz içeride meşgulken izleniyormuş endişesine kapılmadığından işini rahatça görür. Çünkü kediler için tuvalet yaparken rahatsızlık duymamak çok önemlidir.

Kedinizin tuvaleti onun her zaman kolayca ulaşabileceği bir yerde olmalıdır. Ama bundan daha da ehemmiyetlisi her defasında temiz bir tuvalet bulabilmesine çaba gösterilmelidir. Herhangi bir kürek benzeri veya kürekle kirlenmiş kısımları günlük olarak atmalı ve kedinizin tuvaletine taze olarak yeni bir kum konulmalıdır. Haftada bir olmak üzere tuvalet kabı ateş gibi ve basınçlı su yardımıyla komple temizlenmelidir. Dezenfeksiyon sıvısı kullanmamanız kedinizin sağlığı için iyi olabilir. Bunun daimi kokusu koku alma duyusuna gözle görülebilir zararları dokunabilir ve kedinizin sağlınızı bozabilirsiniz. Kediler temizliğe bir sürü düşkün hayvanlardır, kum kabını temizlemeyi unuttuğunuzda evin içinde başka alternatif yerler bulma çabası içine girecektir.

Bir diğer önemli konuda mama seçimidir aşağıda bahsettiğimiz mama kedinizin sağlığını maksimum derece koruyabilecek ve onu mutlu edebilecek bir mamadır.

Yetişkin kedilere göre ayarlanmış mamadır.

Farmina Matisse Somonlu Tuna Balıklı Yetişkin Kedi Maması

Farmina Matisse Somonlu Tuna Balıklı Yetişkin Kedi Maması ; normal fizyolojik aktivitesi olan erişkin kediler için üretilen mamadır. Sorunsuz ve sıhhatli tek öğün amaçlı en güzel besinleri içerir . Somon, Ton balığı ve pirinç gerçek oranda kaloriyi, proteini ve sindirimi kolaylaştırır. En Son derece lezzetli Matisse Somon & Ton; gerçek miktarda taurini, gereken proteini ve artı mükemmel Omega 3 ve Omega 6 gibi yağ orantısını vitamin ve minerallerdeki gereken gerçek oranın benzerine uygun tek öğünün sağlanması amacına hizmet eder. Matisse Somon & Ton genetiği değiştirilmiş organizmalar ve bileşenlerini içeriğinde barındırmaz.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM