blogspot visitor counter
Farmina Kedi Konservesi – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

 • DOLAR
  5,4460
  % -0,08
 • EURO
  6,2274
  % -0,44
 • ALTIN
  225,8454
  % -0,14
 • BIST
  92.906,16
  % 0,93
Farmina Kedi Konservesi

Farmina Kedi Konservesi

  Farmina Kedi Konservesi Kedi mamaları kedilerin beslenmelerini sağlamak ve yaşamlarını devam ettirebilmelerini sağlamak için gereken besinlerdendir. Piyasada birbirinden farklı özelliklerde ve türlerde kedi maması bulunuyor. Hayvan severler, bakımlarını sürdürdükleri kedilerine hangi mamayı alacakları ile ilgili tereddüt içerisinde oldukları zaman mutlaka bu konu hakkında bilgi sahibi olan kişilerden destek alarak hangi kedi mamasını tercih etmeleri […]

reklam

 

Farmina Kedi Konservesi

Kedi mamaları kedilerin beslenmelerini sağlamak ve yaşamlarını devam ettirebilmelerini sağlamak için gereken besinlerdendir. Piyasada birbirinden farklı özelliklerde ve türlerde kedi maması bulunuyor. Hayvan severler, bakımlarını sürdürdükleri kedilerine hangi mamayı alacakları ile ilgili tereddüt içerisinde oldukları zaman mutlaka bu konu hakkında bilgi sahibi olan kişilerden destek alarak hangi kedi mamasını tercih etmeleri gerektiği hakkında bilgi alabilirler. Ayrıca kedi mamalarının üzerlerinde yazan bilgileri okuyarak da kedi mamalarının sahip olduğu özelliklerin neler olduğu öğrenilebilir. Peki, kedi maması almadan önce nelere dikkat edilmesi gerekir? Bu konuda yazının devamını okuyarak farklı bilgiler edinebilirsiniz.

Kedi Maması Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedilerin beslenme düzeni içerisinde önemli bir yer tutan kedi mamalarını satın almadan önce dikkat edilmesi gereken bazı konular bulunuyor. Kedi maması almadan önce dikkat edilmesi gerekenlerden önce kediniz için hangi mama türünün kullanılması gerektiği ile ilgili bilgi verelim. Günümüzde uzun süredir tartışma konusu olan konulardan birisi şüphesiz yaş kedi mamaları ile kuru kedi mamalarının hangisinin kediler için daha sağlıklı olduğudur. Bu konuda birçok uzman farklı görüşler savunuyor. Ancak hangi türdeki kedi olursa olsun, kedileri sürekli olarak aynı kedi mamasıyla beslemek yerine, belirli aralıklarda diğer mama türündeki mamalardan yararlanarak da beslemekte fayda bulunuyor. Ayrıca kedilerin türü, cinsi, yaşı ve cinsiyetine göre de farklı mamaları kullanmak gerekir. Bu nedenle bu niteliklerin tamamının incelenmesi ve değerlendirilmesi gerekir.

Kedi maması alırken dikkat edilmesi gereken önemli konulardan birisi kedilerin yaşına göre mama alınması gerektiğidir. Örneğin küçük yaştaki kedilerin beslenme düzeni için satın alınacak olan kedi mamalarının bol miktarda protein içermesi gerekir. Aksi halde gelişme sürecinde olan kedilerin gelişmesi gecikir ve kediler yaşamlarının başından itibaren çeşitli sağlık sorunları ile karşılaşabilirler. Kedi maması almadan önce önemsenmesi gereken başka bir konu ise kedi mamalarının içerisinde neler olduğunun kontrol edilmesi gerektiğidir. Çünkü kedi mamalarının içerisindekiler alanında mamanın neleri içeriği yazar ve bu sayede hayvan sahipleri kedilerine ne verdiği hakkında bilgi sahibi olur. Bunun dışında içindekiler alanında yer alan önemli bir bilgi ise kedilerin tükettiği mamalarının sindirim kolaylığı ile ilgilidir. Piyasada yer alan kedi mamaları arasında kaliteli olanların neredeyse tamamı yüzde seksen oranında sindirim kolaylığına sahiptir.
Bu mamaların tüketilmesi kedilerin tükettikleri besinlerin ve mamaların daha kolay sindirilmesini sağladığı için bu özelliklere sahip kedi mamalarını tercih etmek gerekir. Çok sayıda kedi maması bulunan kedi maması piyasasında yer alan ve sindirimi oldukça kolay olan kedi mamalarından birisi de Farmina kedi konservesi ürünüdür. Kediniz için güvenle Farmina kedi konservesini tercih edebilir ve kedinizin sağlıklı bir şekilde beslenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Farmina Kedi Konservesi

Kedi mamalarının içerisinde yer alan karbonhidrat miktarı da dikkat edilmesi gereken önemli bir konudur. Genellikle birçok kedi için önerilen kedi mamalarının tamamının karbonhidrat anlamında düşük seviyede olması gerekir. Ayrıca protein anlamında da oldukça zengin içeriklere sahip olması gerekir. Ancak kedinizin sağlık durumuna göre veteriner tarafından daha farklı özelliklere sahip olan kedi mamalarının da önerilebileceğini unutmayın. Kedi mamalarının seçimi kadar tüketilen kedi mamalarının sindirilmesi de kedilerin sağlıkları için önemli bir konudur. Bu yüzden hangi türde kedi maması alınacak olursa olsun, tüm kedi mamalarının içerisinde bol miktarda lif barındırıyor olması gerekir. İçerisinde bol miktarda lif olan kedi mamalarını tüketerek beslenen kediler sindirim ile ilgili bir sorun yaşamaz ve besinlerini kolayca dışkılayarak yaşamlarını sürdürebilirler.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM