blogspot visitor counter
En İyi Kedi Maması – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

 • DOLAR
  5,3431
  % -1,72
 • EURO
  6,0961
  % -1,77
 • ALTIN
  222,2160
  % 0,36
 • BIST
  95.411,49
  % 2,40
En İyi Kedi Maması

En İyi Kedi Maması

En İyi Kedi Maması Kedi mamaları için öncelikle AAFCO veya FEDIAF onaylı olmaları, Complate & Balanced ibaresi taşımaları gerekiyor. AAFCO’nin açılımı “The Association of American Feed Control Officals’dır. Bu ibare sadece Amerika menşeli ürünlerde geçerlidir. Avrupa ve diğer ülkelerde bu ibareyi aramak doğru olmaz. Çünkü: Avrupa bilirliğinin standartları çok daha farklıdır. Avrupa için FEDIAF üyesi […]

reklam

En İyi Kedi Maması

Kedi mamaları için öncelikle AAFCO veya FEDIAF onaylı olmaları, Complate & Balanced ibaresi taşımaları gerekiyor. AAFCO’nin açılımı “The Association of American Feed Control Officals’dır. Bu ibare sadece Amerika menşeli ürünlerde geçerlidir. Avrupa ve diğer ülkelerde bu ibareyi aramak doğru olmaz. Çünkü: Avrupa bilirliğinin standartları çok daha farklıdır. Avrupa için FEDIAF üyesi olup olmadığına ve üretimi buna uygun olup olmadığına bakmak gerekir.

Genel olarak protein oranı fazla, yağ oranı az, mısır – pirinç gibi tahılları az içeren mamalar daha faydalı olur. Ancak fazla yağlı mamalar kedilere daha lezzetli gelmektedir. Çok yüksek protein değeri, tuz oranı böbrek ve üre rahatsızlıkları yapmaktadır.

Balıklı mamalar kedinizin tüy dökmesini engeller ve tüylerinin daha parlak bir renk kazanmasına katkı sağlar. Tavuklu mamalar ise alerjilere sebep olabilirler. Ayrıca mamaların üzerinde bulunan meal by-product ifadesi mamanın hayvansal ürünlerden değil de yan üründen yapıldığını ifade ediyor. Bu tür mamalar da kedilerimizde alerjik reaksiyonlara sebep olabiliyor.

Taurin maddesi kedilerin üreme sistemlerine destekte bulunur. Selüloz gibi sindiremediği maddeler kedimize rahatsızlık verebilir.

Kesinlikle Almamanızı Tavsiye Ettiğimiz Mamalar

Whiskas : İçerisinde tuz, katkı maddesi ve boya oldukça fazla bulunduğu için kedimizde böbrek problemlerine yol açabilir.
La Cat : Tuz oranı çok yüksek olduğu için karaciğer rahatsızlıklarına yol açabilir.
Micho, MitoMiks, Bonacibo, Petikare: Türkiye’de üretilen oldukça ucuz ve son derece kalitesiz mama markalarıdır. Barındırdıkları kristal oranı fazla olduğundan idrarları kanlı, kusma, en sonunda da damar tıkanması ve bağırsakların yırtılmasına yol açabilir.
Bonnie : Kalitesi onaylanmayan yaş mamalardan bir tanesi olduğu için almamanızı tavsiye ederiz.

Şimdi ise en iyi kedi maması almak isterken en kötü kedi maması firmalarına kanmayın diye daha önceden sabıkalı olan firmaları vereceğiz. Aynı zamanda neden sabıkalı olduklarını da açıklayacağız.

Blue Buffalo : Sanal dünyada önerilen en kaliteli mamalar arasında ilk 3’te olmasına rağmen bazı hayvan sahiplerince kanlı ishale sebep oldukları belirtilmiştir. Ayrıca ürettiği mamalarda D vitamini fazla olduğu için ve son kullanma tarihi geçtiği için piyasadan toplatılmıştır.

Taste of Wild: Tahıl içermediği için kedi sahiplerine önerilen mamaların başında gelir ancak bu mama da piyasadan toplatılmıştır. Toplatılmasının nedeni ise gıda zehirlenmesi, tifo ve kanlı ishale sebep olan Solmanella bakterisini barındırdığı ve son kullanma tarihinin geçmiş olması olarak kaynaklarda belirtiliyor.

Orijen: Bu kedi maması da internette kedi sahiplerine sıkça önerilen ürünler arasında yer almaktaydı. Ancak ürün Avustralya’da gümrükten geçerken radyasyona maruz kalmış ve kedi ölümlerine sebep olduğu için piyasadan toplatılmıştır. Tahılsız ve %70 etli olan mama günlük önerilmemekle birlikte kurtlanma, kepeklenme gibi sorunlara yol açıyor. Ayrıca mamanın kötü koyuya sahip olduğu ve bunu tüketen kedilerin tuvaletlerini daha az yaptıkları sahipleri tarafından bildirilmiştir.

Acana : Tahıl içermeyen, %35 protein oranına sahip bir mamadır. Orijen ile aynı fabrika çıkışlı olduğu belirlenmiş ve aynı bakteri tehditlerini içerdiği öğrenilmiştir.

Sizlere önerdiğimiz en iyi kedi maması markalarını şimdi özellikleri ile birlikte aşağıda vereceğim.

Farmina Cimiao : Tahılsız ve %32 protein oranına, %15 yaş oranına ve 2200 – 2400 taurin miktarına sahiptir.

Farmina Matisse : Kısırlaştırılmış ve İran kedileri için çok yararlı olduğu belirtilmiştir.

Farmina N&D : Tahılsız olmasıyla birlikte %0 lif oranına sahiptir. Tüylere çok iyi geldiği kullananlar tarafından belirtilmiştir.

Snappy Tom : İçeriği Farmina Cimiao ile nerdeyse aynı olan bu ürün içerisinde gözlere iyi gelen vitaminler ve bolca taurin içermektedir. Ton balığı ve tavuk göğsü eti içeren yaş mamalarında : %9 Ham protein, %2 ham yağ, %1 ham lif, %1 tuz olduğu ayrıca suni renklendirici, koruyucu, ilave tuz ve lezzetlendirici içermediği de yazıyor.

Specific : Kullanıcılar tarafından mamanın kilo kontrolüne yardımcı olduğu, idrarın pH seviyesini ayarlayarak böbrek taşlarını erittiği ve aynı zamanda tüyleri stabil koruduğu söylenmiştir.

En İyi Kedi Maması

Sanabelle : Bu ürün %31 protein, %16 yağ ve 2000 mg taurin miktarına sahiptir. Alman markası bir üründür. Çok az bir miktar tahıl içerdiği ve çok az yağlı olduğu öğrenilmiştir. Kullanıcılara önerilen en iyi kedi mamaları arasındadır.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM