blogspot visitor counter
Dr.Clauders Pouch Somon & Alabalık Kedi Yaş Maması – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Dr.Clauders Pouch Somon & Alabalık Kedi Yaş Maması

Dr.Clauders Pouch Somon & Alabalık Kedi Yaş Maması

Dr.Clauders Pouch Somon & Alabalık Kedi Yaş Maması Dr.Clauders pouch somon & alabalık kedi yaş maması hakkında bilgi vermeden önce bir kedi mamasının nasıl olması gerektiği hakkında bilgi vermek daha yararlı olacaktır. Bu sayede Dr.Clauders pouch somon & alabalık kedi yaş maması ile diğer mamaları karşılaştırmak daha kolay olacaktır. Peki, bir kedi maması nasıl olması […]

reklam

Dr.Clauders Pouch Somon & Alabalık Kedi Yaş Maması

Dr.Clauders pouch somon & alabalık kedi yaş maması hakkında bilgi vermeden önce bir kedi mamasının nasıl olması gerektiği hakkında bilgi vermek daha yararlı olacaktır. Bu sayede Dr.Clauders pouch somon & alabalık kedi yaş maması ile diğer mamaları karşılaştırmak daha kolay olacaktır. Peki, bir kedi maması nasıl olması gerekmektedir?

Bir kedi maması öncelikle kedilerin hassasiyetlerine uygun olarak hazırlanması gerekilir. Kullanılan besinlerin kedilerin sağlığı için yararlı bir besin olmasına dikkat edilmelidir. Bu besinlerin kaliteli ve özenle seçilmiş olması bir kedi maması için çok önemlidir. Bir kedi mamasında olması gereken içeriklerden biri et besinidir. Çünkü kediler her ne kadar evcilleştirilmiş bir hayvan olsa da aslanlarla, çitalarla, kaplanlarla aynı aileye aitlerdir. Her ne kadar onları tahıl yemeye de alıştırsak da onlar hala özlerinde etçil bir canlıdır. Bu yüzden et onlar için çok önemli bir besin kaynağı olmaktadır. Bu besin kaynağında özellikle balık eti önemlidir. Balık etinde kedilerin sağlığı için çok önemli içerikler olmaktadır. Bunu nedeni balık besininin içinde yer alan Omega 3, Omega 6 ve bol proteindir. Dr.Clauders pouch somon & alabalık kedi yaş mamasında kullanılan somon ve alabalık çok önemli bir içerik olmuştur bu yüzden

Bir kedi mamasında diğer önemli içerikler elbette protein, yağ, vitamin ve minerallerdir. Bu içerikler her canlı için önemli içeriklerdir. Sadece kediler için değil: insanlar ve diğer tüm hayvanlar için önemlidir. Bu içeriklerin kedi mamasında kullanılması her zaman önemlidir. Bu içeriklerin eksikliğin vücut tam olarak işleyemez. Görevlerini yerine getiremez. Sonuç olarak eğer bunlar kullanılmazsa kediniz: zayıf bir kas, kemik, sindirim… Sistemlerine sahip olacak. Daha çabuk hastalanıp daha geç iyileşecek. Tüyleri mat ve sağlıksız olacak. Enerjisi düşük olacak ve sürekli uyuyacak. Sürekli mama yiyecek ama besin değerleri düşük olduğu için bir faydası olmayacak. Bu besimler bir canlı için hayati önem taşıyan içeriklerdir bu yüzden kullanılması gerekmektedir.

Dr.Clauders pouch somon & alabalık kedi yaş mamasına bakıldığında protein miktarı %7,5 olarak verildiği görülür. Bu oran önerilen bir kedi maması protein oranıdır. Bu yüzden uygundur. Peki, neden protein önemli bir içerik derseniz: öncelikle hücreleri yenileyen, onaran bir içerik olması dolayısıyla hücreler için önemlidir. Aynı zamanda antikorlar üreterek vücudu dışarıdan gelecek hastalıklara karşı korur. Enfeksiyonları önlemek için görevler alır. Vücudu dengede tutmaya çalışır. Kısacası vücudun düzgün ve sağlıklı kalmasında çok önemli bir içeriktir ve Dr.Clauders pouch somon & alabalık kedi yaş mamasında kullanılan oranı gayet önerilen, iyi bir orandır.

Dr.Clauders pouch somon & alabalık kedi yaş mamasında kullanılan mineraller gelirsek, mineraller vücudun gelişimini sağlayan, vücuda direnç veren ve vücut fonksiyonlarının görevlerini uygun şekillerde kullanmasını sağlayan bir içeriktir. Örneğin: kemik ve kas sistemini güçlendiren kalsiyum, vücut bağışıklığını artıran ve vücudun en iyi biçimde büyümesini sağlayan demir birer mineraldir. Bu yüzden Dr.Clauders pouch somon & alabalık kedi yaş mamasında kullanılan mineraller mamanın önerilmesini kolaylaştırmaktadır.

Kullanılan vitaminler kemik ve kas sistemi için gerekli olan D vitamini ve parlak bir cilt, tüy ve sağlıklı bir beyin gelişimi için gerekli olan, damarlar için yararlı E vitamini kullanılmış. Yağ oranı gayet iyi durumdadır.

Dr.Clauders Pouch Somon & Alabalık Kedi Yaş Maması

Dr.Clauders pouch somon & alabalık kedi yaş mamasına bakıldığında hem kullandığı besinler hem de besin içeriklerinin gayet uygun olduğu görülür. Bu yüzden kullanılması önerilebilir. Mama sağlıklı ve dirençli bir kedi oluşmasını sağlama amaçlı mamayı özel olarak hazırladığı belli olmaktadır. Bu yüzden yapı olarak kuvvetli ve hastalıklara karşı dirençli bir kedi sahibi olmak isteyenler için önerilecek bir kedi mamasıdır.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM