blogspot visitor counter
Dr. Clauders Dana Etli Hindili Pouch Kedi Konservesi – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Dr. Clauders Dana Etli Hindili Pouch Kedi Konservesi

Dr. Clauders Dana Etli Hindili Pouch Kedi Konservesi

Dr. Clauders Dana Etli Hindili Pouch Kedi Konservesi Kedilerin ilk olarak 4. 000 yıl önce Antik Mısır’da evcilleştirildiğine inanan bilim insanları yeni araştırmalar kedi evcilleştirmenin yaklaşık 5300 yıl önce Çin’e dayandığını göstermektedir. Kısa tarihi bilgiden sonra kedilerimiz için bakım ve beslenme ile ilgili noktalara değinmekte fayda var. Kediler müthiş keskin kulakları ve güzel keskin gözleri […]

reklam

Dr. Clauders Dana Etli Hindili Pouch Kedi Konservesi

Kedilerin ilk olarak 4. 000 yıl önce Antik Mısır’da evcilleştirildiğine inanan bilim insanları yeni araştırmalar kedi evcilleştirmenin yaklaşık 5300 yıl önce Çin’e dayandığını göstermektedir. Kısa tarihi bilgiden sonra kedilerimiz için bakım ve beslenme ile ilgili noktalara değinmekte fayda var.

Kediler müthiş keskin kulakları ve güzel keskin gözleri ile tanınan hayvanlardır. Esnek ve sağlam bir iskelet yapısına sahip olan kedi dostlarımız bilumum sürüngen ve haşere için korkulu rüya olsa da biz insanlar için mükemmel birer dostlardır. Kedi severler çok iyi bilirler kediler inanılmaz hassas bir yapıya sahiptir. Bir bebek kadar hassas olabilen bu canlılar için doğru bakım ve beslenme stratejisi izlemek çok önemlidir. Bilindiği üzere 9 yıl yaşayabilen kediler bu ömürlerini sağlıklı ve mutlu bir şekilde geçirebilmeleri için kedi sahiplerine düşen bir takım görevler mevcut.

Yavruluk dönemlerinde bir hayli hassas olan kediler büyük bir ilgi ve özen isterler. O çok istediğiniz kedi yavrusunu sahiplendiniz ve evde ilk günü. Siz kedi sahiplerinin yapması gereken birkaç önemli görev mevcut. Öncelikle kediniz için rahat ve sağlıklı bir uyku ortamı yaratmalısınız. İster petshoplardan satın aldığınız ister kendi imkanlarınızla yaptığınız bir yatak olsun farketmez, minik yavrunuz annesi ve kardeşlerinden yeni ayrıldığı için bu ortamda kendini rahat aynı zamanda güvenli hissetmesi çok büyük önem taşımaktadır. Eviniz yavru kediniz için korkutucu olabilir, eşyalar kedinize bir hayli büyük ve ürkütücü gelebilir, evinizde şayet var ise diğer evcil hayvanlarınıza alışmak yavru kediniz için kolay olmayacaktır.

Yavruluk dönemleri diğer dönemlere nazaran çok daha hassas bir dönemdir. Bu dönemlerinde doğru beslenme ve doğru mama seçimi çok büyük önem taşımaktadır. Yavru kediniz 3-4 haftadan sonra sütten kesilir ve artık mamaya geçiş kaçınılmazdır. Bu geçişin sebebi kedinizin gelişen bedenine uygun gıda takviyesini alabilmesidir. Tam yavru dönemlerinde kedinizin damak zevki yerleşmemişken kendine uygun olan mamaya alışmasında büyük fayda görülmektedir. Sütten kesilme en geç 8 haftalıkken yapılmalıdır. Sütten kesilme dönemlerinde yeni mamaya geçiş biraz sıkıntılı olabilir. Bunun için eski mama ile yeni mama karıştırılarak verilebilir. Kullandığınız mama yüksek kaliteli ve kedinizin kolay çiğneyebilmesi için yumuşak olmalıdır. Günde 3 kez beslenmeleri kafidir. Yavrular 12 aylıkken yani yetişkinlik dönemlerine geçtiklerinde ise yüksek kaliteli kuru mamaya geçiş yapmalıdırlar. Yine yavruluk dönemlerinde olduğu gibi geçiş aşaması kademeli olarak eski ve yeni mamanın karıştırılması ile kolaylaştırılabilir. Yaşlı kedilerde ise bu yaş 8yıl sonrasına tekabül etmektedir. Günde iki kez sağlığına uygun mamalar ile beslenmeleri gerekmektedir.
Dr. Clauders Dana Etli Hindili Pouch Kedi Konservesi

Sevimli kedilerimiz için doğru mama seçiminin öneminden bahsetmiştik. Doğru mama profesyonel ve güvenilir olmalıdır. Kediniz için sağlıklı bir iskelet ve kas sistemi sağlamalıdır. Sindirimi kolay ve kimyasal içermemelidir. Dr. Clauders kedileriniz için güvenli içerikle üretilmiş mamalar sunmaktadır. Türkiye’de yeni olan Dr. Clauders’in kedilerinize gerekli protein desteğini sağlayacak bir çok maması mevcut. Pouch(poşet) mamaları zengin protein içeriği ile kedileriniz ziyafet çekecek. Dr. Clauders Dana Etli Hindili Pouch Kedi Konservesi kedileriniz için gerekli olan proteini aldığından emin olmanız için şeffaf içerik listesi ile dikkat çekiyor. Dr. Clauders Dana Etli Hindili Pouch Kedi Konservesi 100 gr’lık pouch (poşet) mamalardır ve içerdiği küçük et parçaları ve jöle ile lezzetli ve kolay sindirilebilirdir. Dr. Clauders Dana Etli Hindili Pouch Kedi Konservesi tüketim şekli yetişkin bir kedi için günde 3 pakettir. Elbette kedinizin bireysel ihtiyaçları doğrultusunda bir beslenme programı izlemelisiniz. Tazeliğini uzun süre koruyabilen Dr. Clauders Dana Etli Hindili Pouch Kedi Konservesi her koşul göz önünde bulundurularak açıldıktan sonra 2 gün içinde tüketilmelidir. Mama kabında taze ve temiz su bulundurmayı ihmal etmeyelim.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM