blogspot visitor counter
Dr. Clauder’s Av Hayvanlı Kedi Konservesi – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Dr. Clauder’s Av Hayvanlı Kedi Konservesi

Dr. Clauder’s Av Hayvanlı Kedi Konservesi

Dr. Clauder’s Av Hayvanlı Kedi Konservesi Günümüzde evcil hayvanlar birçok insan için vazgeçilmez olmuştur. Her ne kadar belli bir miktar maddi imkanda gerekse de evcil hayvan bakmak insanlar için aslında tatmaları gereken bir duygudur. İnsanların yaptığı en büyük hatalardan biri de hiç bilgi sahibi olmadan, nasıl bakılacağı ve maddi imkanın olup olmadığına bakmazsızın evcil hayvan […]

reklam

Dr. Clauder’s Av Hayvanlı Kedi Konservesi

Günümüzde evcil hayvanlar birçok insan için vazgeçilmez olmuştur. Her ne kadar belli bir miktar maddi imkanda gerekse de evcil hayvan bakmak insanlar için aslında tatmaları gereken bir duygudur. İnsanların yaptığı en büyük hatalardan biri de hiç bilgi sahibi olmadan, nasıl bakılacağı ve maddi imkanın olup olmadığına bakmazsızın evcil hayvan edinmeleridir. Bir iki ay güzel geçen birliktelikten sonra bıkkınlık gelmesiyle o evcil hayvanların hiç alışmamış bir ortama atılmaları çok yanlıştır. Bu yüzden ilk olarak evcil hayvan almadan önce belli bir bilgi birikimi edinmek gerekir.

En başta evcil hayvanlarımızı nasıl beslemesi gerektiği hakkında bilgi sahibi olmalıyız. Bu sayede hayvanları en iyi şekilde beslenmesini sağlarız. Bilinçsizce beslendiğimiz hayvanlarda birçok olumsuz sorun çıkabilir. Bunun için beslenmede ilk olarak mama kullanımı önemlidir. Bir çok kedi ve köpek mamalarında onlar için gerekli vitamin ve mineraller en iyi şekilde sağlamaktadır. Kuru ya da yaş olarak satılan bu mamaların üzerlerinde yazan talimatlara göre hazırlanmalıdır. Mama seçimi evcil hayvanlarımızın sevdiği tatta olmasına özen göstermeliyiz. Sevmediği bir mamayı zorla yedirmek doğru bir davranış değildir. Sevdiği tat mamaları alarak hem israf yapmamış oluruz hem de onları mutlu ederiz. Özellikle raflardan aldığımız mamaların son kullanma tarihine bakarak almayız ki istenmeyen sonuçlarla karşılaşmamış oluruz.

Dünya çapında kedi severler kedilerini farklı diyetlerle beslerler ve bunlardan en yoğunu kuru mamadır. Piyasada da kaliteli ve içerik olarak ideal olan mamalarımız mevcuttur. Aile bütçesine en uygunu tercih edilerek onları en iyi şekilde beslemek gerekir. Kuru mamalarla kedilerimize haftalık ya da aylık olarak belirli bir beslenme programı hazırlanabilir. Sürekli kuru mama yemesinden sıkılmasını önlemek için de arada yaş mama vererek onları mutlu edebiliriz. Beslenmede çeşitlilik yapmak onları mutlu edecektir. Kediler için haftada belli aralıklarla yoğurt verilebilir. Bu da onlar faydası oldukça büyüktür. Bu yoğurt açık olarak satılan koyun veya inek yoğurdu olabilir ve sulandırmadan ya da sulandırılarakta verilebilir.

Kuru mama alırken kediniz yaşını ve kilosuna bakarak tercih edin. Ambalajların üzerinde hangi yaş aralığında verilmesi gerektiği bilgiler mevcuttur. Çoğu kuru mamalarımızda hiç bir katkı maddesi yoktur. Bu da kedilerimizin bağırsak florasını geliştiren probiyotik bakteriler oluşmasını sağlar. Sağlıklı bir bağırsak florası iyi bir bağışıklık sistemini destekler ve çoğu hastalıklardan uzak tutar. Yaş mama ise çok fazla et çeşitliliği içermesi nedeniyle evcil hayvanlarımız için tercih edilir.
Her iki mama türünün de onlar için çok faydası vardır. Burada önemli olan tercih ettiğimiz mamaların kaliteli olmasıdır. Yüksek kalitedeki mamalar hiçbir gıda takviyesi içermez. İçerisinde protein, mineraller, vitaminler, probiyotikler, antioksidanlar ve omega yağ asitleri mevcuttur.

Dr. Clauder’s Av Hayvanlı Kedi Konservesi

Dr. Clauder’s av hayvanlı kedi konservesi içerik olarak oldukça zengindir. İçerisinde tahıllar, bitkisel protein özleri , mineral, vitaminler (a vitamini, d3, e vitamini) şeker ürünleri ve et çeşitleri mevcuttur. Hiçbir koruyucu madde ve renklendirici gıda boyası içermez. Son kullanma tarihine kadar tazeliğini korur ve açıldıktan sonra hemen tüketilmesi önerilir. Kolay açılabilir ambalaj özelliği ile kedilerimiz için eşsiz bir mamadır. Genel olarak yetişkinler için günlük 4 porsiyon tavsiye edilir. Bu porsiyon yaş, cinsiyet, aktivite ve yaşam koşullarına göre de değişebilir. Mamayı yerken yanında daima taze su bulundurunuz. Bu şekilde onları en iyi şekilde beslenmesini sağlamak zorundayız. Onlara gösterdiğimiz bu hassasiyeti onların daha sağlıklı bir yaşam sürmeleri için yapmak zorundayız. Onları sağlıklı görmek bizi de mutlu edecektir.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM