blogspot visitor counter
Dr. Clauders Alüminyum Kaz Ciğer Kedi Konservesi – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Dr.  Clauders Alüminyum Kaz Ciğer Kedi Konservesi

Dr. Clauders Alüminyum Kaz Ciğer Kedi Konservesi

Dr.  Clauders Alüminyum Kaz Ciğer Kedi Konservesi Kediler yapıları gereği inatçı hayvanlardır. Beslenmelerinde bu yapıları dikkate alınarak yapılmalıdır. Gelişimleri sırasında beslenme alışkanlıkları iyi şekilde yapılmalı , aksi durumda alıştıkları besinlerin haricinde diğer ürünleri tüketmeyi ret ederler. Bu neden ile, onlara en uygun mamaları tercih etmemiz gerekmektedir. Doğru tercih edilen bir mama ile onların dengeli ve […]

reklam

Dr.  Clauders Alüminyum Kaz Ciğer Kedi Konservesi

Kediler yapıları gereği inatçı hayvanlardır. Beslenmelerinde bu yapıları dikkate alınarak yapılmalıdır. Gelişimleri sırasında beslenme alışkanlıkları iyi şekilde yapılmalı , aksi durumda alıştıkları besinlerin haricinde diğer ürünleri tüketmeyi ret ederler. Bu neden ile, onlara en uygun mamaları tercih etmemiz gerekmektedir. Doğru tercih edilen bir mama ile onların dengeli ve düzenli şekilde beslenmelerini sağlayabiliriz. Anneden ayrılmış olan bir kedi için, mutlaka mama takviyesi yapılmak zorundadır. Gelişimlerini tamamlamalarına yardımcı olacaktır. Doğru mamanın kullanılmaması durumunda, gelişimleri de yarıda kalacak ve sağlık bir yaşamdan uzaklaşmalarına neden olacaktır. Onlar için en uygun ortam seçilmelidir. Kediler oynamayı seven hayvanlardır bu tarz ortamlardan uzak kalması onları huysuz bir yapıya bürünmesine neden olacaktır. Bakımları içinde aynı hassasiyet gösterilmek zorundadır. Vücut bakımları, varsa aşıları eksiksiz ve zamanında yaptırılmalıdır. Kediler dengeli ve uygun bir mama ile beslenememeleri durumunda , kedilerde çok görülen böbrek hastalıkları göz ve kalp hastalıklarının da ortaya çıkmasına davetiye çıkarmış olabiliri.

Mamaların hayvanlar üzerinde ki etkisi ?

Gelişimlerinde vücudun ihtiyaç duyulan tüm gıdaları vücutlarına almaları gerekmektedir. Bu yüzden kediler için yetişkin ve yavru ayrımı yapılarak onlara en uygun mamalar üretilmektedir. Sağlıklı bir yaşam sürmeleri için mamalar oldukça önemlidir.

Mama seçimlerini neye göre yaparız ?

Mama seçimlerini kedinin yaşına, ırkına ve günlük olarak bulunduğu aktivitelerine göre yaparız. Bir çok uzmanda bu durumlar göz önüne alarak yapılacak olan mama çeşitlerinin hayvanlara dengeli ve sağlıklı beslenmede yardımcı olduğunu söylemektedir.

Mamanın dışkılama yaparken etkisi ?

Kaliteli ürünlerden oluşan mamalar protein bakımdan oldukça zengin olan ürünlerdir. Protein açısından zengin olan mamalar sindirilebilirliği kolay hale getirmektedir. Bu durumda hayvanlarda günlük olarak doğal bir şekilde dışkılamalarını kolaylıkla yapabilmelerine yardımcı olur.
Protein bakımından zayıf olan ürünlerde, hayvanlarının dışkılama özelliklerini en aza indirerek doğal şeklinden uzak kalmasına buda sağlık durumlarında ciddi sorunların başlangıcına sebep olur.

Mama tercihinin hayvanların metabolizmasına etkisi ?

Her hayvan yapıları gereği farklı metabolik yapıya sahiplerdir. Metabolizmanın sağlıklı çalışması ve işlevlerini yerine getirebilmesi için, vücudun ihtiyaç duyduğu ürünleri içeren mamaların tercihi işe metabolizmanın sorunsuz bir şekilde aktif olarak çalışmasına yardımcı olacaktır.

Dr. clauders alüminyum kaz ciğeri kedi konsere içeriğinde ;

Ciğer, kaz ciğeri, tavuk eti, tahıl, mineral ve vitaminlerden oluşmaktadır. Bu ürünlerin özelliğinde barındırdığı ve vücut için gerekli olan, protein. kül, nem, bakır gibi bileşenleri de içeriğinde bulundurmaktadır. Ve tam mama işlevi görmektedir.

Faydaları;

• Mineral bakımından zengin olduğu için kemik yapısının sağlamlaşmasına yardımcı olur.
• İdeal kilolarını korumalarına yardımdı olur.
• Protein içerdiği için kolay sindirilmesine ve sağlıklı beslenmesine olanak sağlar.
• Uzun süre tok tutar ve açlık hissi oluşturmaz.
• Tüylerin ve gözlerin daha parlak bir yapıda olmasını sağlar.
• Kas gelişimlerini hızlandırır.
• Tam mama görevi üstlenir.
• Bağışıklık sistemlerini güçlendirir.
• Dengeli beslenme alışkanlığını kazandırır.

Kullanımı;

Yaşlarına, cinslerine, ağırlıklarına ve günlük aktivitelerine göre belirlenen miktarla dahilinde kullanılması önerilir. Yetişkin bir kedi için günde 4 porsiyon yeterli görülmektedir. Yerlerken yanlarında daima taze ve temiz suyun olması gerekir. Oda sıcaklığında servis edilmeli ve açılan bir konserve buz dolabında saklanmalı kısa zaman içerisinde tüketilmelidir.

Marka;

Dr.  Clauders Alüminyum Kaz Ciğer Kedi Konservesi

İçerik olarak aynı şekilde üretilmiş farklı markalar ilerde satılmaktadır. Alırken son kullanma ve tüketim tarihleri dikkate alınmalıdır. Genelde 100 gr konserve kutularında satılmaktadır.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM