blogspot visitor counter
Dr. Clauder Kedi Konserve Maması Somon & Tuna – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Dr. Clauder Kedi Konserve Maması Somon & Tuna

Dr. Clauder Kedi Konserve Maması Somon & Tuna

Dr. Clauder Kedi Konserve Maması Somon & Tuna Dr. Clauder kedi konserve maması somon & tuna maması içerdiği yüksek besin değerine sahip içeriklerle kediler için uygun olan bir mama çeşididir. İçeriğinde kullandığı besinler bir kedi için uygun olan besinlerdir ayrıca oran olarak bakıldığında mama içindeki besin oranlarının kedilerin daha sağlıklı ve dirençli olması için özel […]

reklam

Dr. Clauder Kedi Konserve Maması Somon & Tuna

Dr. Clauder kedi konserve maması somon & tuna maması içerdiği yüksek besin değerine sahip içeriklerle kediler için uygun olan bir mama çeşididir. İçeriğinde kullandığı besinler bir kedi için uygun olan besinlerdir ayrıca oran olarak bakıldığında mama içindeki besin oranlarının kedilerin daha sağlıklı ve dirençli olması için özel olarak hazırlandığı görülmektedir. Peki, bir kedi maması nasıl bir kedi için önerilebilir bir mama olabilir? Bu soruyu cevaplamak aslında çok kolaydır. Bu soruyu cevaplamadan önce kedilere verilmesi ve verilememesi gereken mamalardan bahsetmek gerekir.

Bir kedi beslenmesi için uygun olmayan ve kedilere verilmemesi gereken kedi mamalarında öncelikle et oranı oldukça düşüktür. İçerik olarak daha çok tahıl ve kullanılmaması gerekilen et yan ürünleri vardır. Tahıllar kedi mamalarında sıkça görülse de oran olarak az ise sorun olmaz. Hatta az tahıl oran kediler için yararlı bile olabilmektedir. Tahıl oranı fazla olan kedi mamaları kedinizi şişmanlatmakta, enerjisini düşürmekte, sindirim ve boşaltıl sistemlerini kötü etkilemektedir. Bu yüzden et oranının fazla olmadı ürünler tercih edilmemelidir. Uygun olmayan bir kedi mamasını kullandıktan sonra anlamak kolaydır:

• Tüylerin çokça dökülmesi
• Kedilerde görülen sürekli uyuşukluk hali
• Sık sık hastalanma
• Geç iyileşme
• Kedi tüylerinin renklerinin matlaşması

Bunlar bir kedi mamasının uygun olmadığını gösteren gözle görülebilir değişikliklerdir.

Bir kedi mamasında olması gereken içerikler özelikle et besinidir. Çünkü etçil bir canlı olan kediler için et besini çok önemlidir. Özellikle et ürünlerinden balık eti sıkça verilebilir. Et ürünlerinde kedilerin sağlığı için gerekli olan besin değerleri vardır. Bunlardan en önemli olanı şüphesiz proteindir. Protein vücudu koruyan ve onaran bir içerik olarak tanınır. Hücreleri yenileyip onarmakla kalmaz. Vücudu bir kalkan gibi dışarıdan gelecek mikroplara karşı korur. Et besininde de oldukça iyi oranda vardır.

Ayrıca beden sağlığı, beyin sağlığı içinde çok önemli bir yeri vardır et besininin. Diğer önemli içerikler ise vitaminler ve minerallerdir. Bunların neden önemli olduğuna değinecek olursak: Bu içerikler vücudu korumak, direnç vermek, vücut fonksiyonlarının ( göz, beyin, sindirim… ) düzgün çalışmasını sağlamaktadır. Ayrıca sindirim, boşaltım, iskelet sistemlerini iyileştiren dayanıklılık veren içeriklerdir. Yokluklarında vücut tam olarak gelişemez. Örneğin bir mineral olan kalsiyum yeteri miktarda alınmazsa kemikler sağlam olmaz, kaslar gelişmez.

Dr. Clauder kedi konserve maması somon & tuna maması bu içerikleri fazlasıyla barındırdığı için önemli ve önerilebilir bir mama olmuştur. Özellikle içinde somon eti kullanılması gayet dikkat çekici bir özelliktir. Çünkü içinde Omega 3 ve Omega 6 bulunan balık eti göz, beyin sağlığına destek veren, bağışıklığı güçlendiren, cildi ve tüyleri koruyan bir içeriktir. Ayrıca kediler için önemli bir et olan somon balığı kedi sağlığı için önerilen bir balık türüdür.

Dr. Clauder kedi konserve maması somon & tuna mamasının protein miktarı %7,5’dur yani önerilen miktar kadar kullanılmıştır. Mineral bakımından zengindir. Değindiğimiz gibi mineraller vücuda destek veren, koruyan, gelişmesini sağlayan bir içerik olması dolayısıyla önemlidir. Vitamin olarak ise kemik ve kas sistemleri için önemli olan D vitaminini ve sağlıklı bir beyin, cilt, tüy gelişimini amaçlayan E vitamini kullanılmıştır. Bu içeriklere bakıldığında sağlam yapılı, bağışıklık sistemi güçlü, sağlıklı bir kediniz olması için kullanabileceğiniz bir mama olduğunu görürsünüz.

Dr. Clauder Kedi Konserve Maması Somon & Tuna

Dr. Clauder kedi konserve maması somon & tuna maması kediniz için zengin besin değerlerine sahip ürünlerle yapılmış bir kedi mamasıdır. Hastalıklara karşı direncini artırmak, vücudun gelişmesini sağlamak, sağlıklı bir yapı oluşmasını sağlamak amacıyla kediler için özel olarak hazırlanmış bu kedi mamasını bu yüzden gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM