blogspot visitor counter
Cımıao Senior Tavuk Etli Yaşlı Kedi Maması – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Cımıao Senior Tavuk Etli Yaşlı Kedi Maması

Cımıao Senior Tavuk Etli Yaşlı Kedi Maması

Cımıao Senior Tavuk Etli Yaşlı Kedi Maması Cımıao Senior Tavuk Etli Yaşlı Kedi Maması Kediler bulundukları yaşlara göre farklı gıda ihtiyaçlarına sahiptir ve bu gereklilikler kedilerin yaşam yılları artıkça da değişkenlik göstermektedir. Kedinizin bu ihtiyaçlarını karşılamak için onu çok özenli beslemeniz gerekmektedir. Örneğin yaşlı bir kedinin bağışıklık sistemini güçlü tutmak, onun hayata tutunmasını sağlamak adına […]

reklam

Cımıao Senior Tavuk Etli Yaşlı Kedi Maması

Cımıao Senior Tavuk Etli Yaşlı Kedi Maması

Kediler bulundukları yaşlara göre farklı gıda ihtiyaçlarına sahiptir ve bu gereklilikler kedilerin yaşam yılları artıkça da değişkenlik göstermektedir. Kedinizin bu ihtiyaçlarını karşılamak için onu çok özenli beslemeniz gerekmektedir. Örneğin yaşlı bir kedinin bağışıklık sistemini güçlü tutmak, onun hayata tutunmasını sağlamak adına önemlidir. Çünkü yaşlı kedilerin yavaş yavaş bağışıklığı azalmaya başlamaktadır. Yaşı ilerlemiş olan kedinize vereceğiniz bir mama; onun eklemlerini sağlıklı tutmalıdır. Kedinizi beslediğiniz bir mama; sağlığı üzerine olumlu etkiler barındırmalı ve onun vücut kondisyonunu korumasına yardımcı olmalıdır. Bu hususun sağlanması ise mama içeriğindeki besin öğelerinin en uygun miktarda bir araya gelmesi ile olmaktadır.

Kediler her döneminde olduğu gibi yaşlılığında da beş temel gıdaya ihtiyacı vardır. Bunlar karbonhidratlar, su, proteinler, vitaminler ve minerallerdir. Bu besinler aynı zamanda bir canlının yaşamını sağlıklı sürdürebilmesi için temel unsurlardır. Her mamada bu beş temel besin bulunmalıdır. Cimiao Senior Tavuk Etli Yaşlı Kedi Maması bu temel besin unsurlarının en iyi oranlarda ihtiva ettiği bir üründür. Temel besinlerimize kısaca bakarsak: Karbonhidratlar; vücudun tüm doku ve organlarının enerjisini sağlar. Kas kaybını azaltır. Vücudun ağır fiziksel etkileri yapması için elzem olup vücutta su tutumunu sağlarlar. Karbonhidratlar kedilerin sindirimi içinde çok önemli olup bağırsaklarındaki yararlı bakterilerin varlığını artırır. Ve sindirim sistemini rahatlatarak bir dengenin oluşumu sağlarlar.

Kedilerin bakım ve onarım elemanı olan proteinler sağlık için çok önemlidir. Günlük olarak tırnak ve kasların yenilenmesinden sorumludurlar. Ayrıca canlının fonksiyonları için önemlidir ve kedileri hastalıklardan korurlar. Proteinin en önemli kaynağı domuz eti ve tavuk eti olup Cimiao Senior Tavuk Etli Yaşlı Kedi Maması ürünü bu durum için çok iyi bir mamadır. Proteinler hücre büyümesini ve gelişimine neden olur. Kedilerin tüylerinin güzelleşmesi protein kaynaklı besinlerle beslenmesinden geçer. Ayrıca proteinler kas yapısının artmasına neden olur. Su vücuttaki her enzimin ve hormonun işlev görmesi için gereklidir kısacası su hayatın temelidir su olmadan hiçbir fizyolojik süreç gerçekleşemez. Su özelikle yazın sıcak günlerinde kediler için önemlidir. Sıcak havalarda çevresel faktörlerden etkilenmemsi için bir mamanın içinde gerekli miktarda su molekülü bulunmalıdır. Vitamin ve mineraller ise yine kedinizin bünyesinde birçok fizyolojik tepkime için elzem konumdadır. Vitaminler enerji içermemesine rağmen vücudun yaşamı için önemli birçok biyolojik fonksiyonda görev alırlar. Eksikliğinde önemli sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bunlardan bazıları uykusuzluk, kansızlık, görme bozukluğu ve halsizliktir.

Mineraller ise kedinizin sağlıklı kalmasını sağlayan ancak bünyesinin kendi kendine oluşturamadığı inorganik maddelerdir. Mineraller vitaminler ile birlikte çalışarak sağlıklı diş ve kemik yapısının oluşumunda görev alan moleküllerdir. Yaşı ilerlemiş olan kedilerde de kemik yapısının sağlam tutulabilmesi çok önemlidir.

Yaşça ilerlemiş olan kedilerin beslenmesinde önemli bir diğer hususta sindirim ve zihinsel fonksiyonlar konusudur. Cimiao Senior Tavuk Etli Yaşlı Kedi Maması Omega-3 açısından oldukça zengin olup kedinizin zihinsel aktivitesinin kuvvetlenmesini sağlar. Balık yağı olarakta bilinen Omega-3 belleği güçlendirir ve Beyini geliştirip görme yetisinin iyileşmesini sağlar. Yaşlı bir kedinin mamasında mutlaka sindirim sistemine destekleyici bir ürün olması gerekmektedir. Nitekim kedilerde yaş ilerledikçe sindirim sistemi ağırlaşmaktadır ve ayrıca Bağışıklık seviyesi yüksek olan kediler sağlık problemleri yaşamadan gelişimini sürdürürler bu da iyi bir mama ile beslenmekten geçmektedir.

Cımıao Senior Tavuk Etli Yaşlı Kedi Maması

Kısacası bir kedi maması evde sizin kediniz hazırlayacağınız besinden çok daha faydalıdır. Çünkü sizin temin edebileceğiniz tek besin temelli bir ürün olabilir. Örneğin tek protein kaynağının alabileceği bir et olabilir. Ancak kedi mamaları kedinizin günlük ihtiyacı olan tüm gıdaların bir arada bulunduğu bir besin kompleksidir. Çevrede birçok kedi maması markası vardır. Ancak önemli olan bunların arasından kedinizin ihtiyaçlarını en iyi karşılayan ürünü seçmek gerekir. Cimiao Senior Tavuk Etli Yaşlı Kedi Maması beş ana besini en iyi oranda birleştirerek kedinize sunmayı başarmıştır.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM