blogspot visitor counter
Chicopee Adult Lamb Rice Kuzulu Pirinçli Yetişkin Kedi Maması – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Chicopee Adult Lamb Rice Kuzulu Pirinçli Yetişkin Kedi Maması

Chicopee Adult Lamb Rice Kuzulu Pirinçli Yetişkin Kedi Maması

Chicopee Adult Lamb Rice Kuzulu Pirinçli Yetişkin Kedi Maması Ürün Bilgisi ; Günlük besin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için 1 yaş ve üzeri yetişkin kedilere özel üretilmiş kuzu eti, balık etleri ve kurutulmuş kümes hayvan etlerinin oluşturduğu zengin içerikli kedi mamasıdır. Evcil hayvanların ihtiyaçlarına göre, hassasiyetlerine göre, yaşına, kilosuna, gün içerisindeki aktif olma durumları ve kısırlık durumları […]

reklam

Chicopee Adult Lamb Rice Kuzulu Pirinçli Yetişkin Kedi Maması

Ürün Bilgisi ;

Günlük besin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için 1 yaş ve üzeri yetişkin kedilere özel üretilmiş kuzu eti, balık etleri ve kurutulmuş kümes hayvan etlerinin oluşturduğu zengin içerikli kedi mamasıdır. Evcil hayvanların ihtiyaçlarına göre, hassasiyetlerine göre, yaşına, kilosuna, gün içerisindeki aktif olma durumları ve kısırlık durumları göz önünde bulundurularak üretilmiş tam destekli besin ürünüdür. Yüksek dereceli alerjiden korumak için protein destekli lif içeriğiyle koruyucu ve renklendirici gıdalar içermemektedir. Kuzu etinden gelen zengin içerikli protein gıdası ile yetişkin kedilerin tokluk hissinin arttırılmasını kolaylaştırırken, kaliteli sindirimin güçlenmesi amaçlanmıştır. Dengeli beslenmeyi sağlarken aynı zamanda içeriğindeki karbonhidrat ilaveleriyle enerji ihtiyacını karşılamaya sebep olmaktadır. Kuzu eti ve pirinç ağırlıklı olması nedeniyle sindirim sistemi ve dirençli bağışıklık sisteminin oluşmasında rol oynamaktadır.

Mamanın İçeriği ve İçeriklerin Etkisi Nelerdir?

Kurutulmuş kümes hayvanı eti, mısır gluteni, mısır, pirinç, kuzu eti, koyun eti, buğday, arpa, buğday unu, balık unu, protein, keten tohumu, kurutulmuş bütün yumurta, pancar küspesi, bira mayası kurutulmuş, potasyum klorid, sodyum klorid, yukka çiceği, maya , hindiba, sodyum heksamefosfat, ham protein, ham selüloz, ham yağ, ham kül, kalsiyum, fosfor, potasyum, sodyum, magnezyum, omega 3 ve omega 6, vitamin A, vitamin D3, çinko, bakır, vitamin E, taurin, selenyum, iodine.

-İçeriğindeki pirinç sayesinde deri esnekliği, deri canlılığı ve parlak tüylerin oluşumunda destekçidir.
-İçeriğindeki bitkisel lifler sindirimi kolaylaştırırken emilimi hızlandırır.
-Kuzu eti ile mide şişkinlikleri ve cilt sağlığının zengin protein içerikleriyle canlılık göstermesi.
-Yukka çiçeğinin güzel kokusu ve kurutulmuş hali ile sindirilen besinlerin dışkı atımı esnasında kokusunu azaltması.
-İçeriğindeki taurin ile göz fonksiyonlarının gelişimini, kalp ve damar fonksiyonlarının güçlenmesinde tam destek.

-Omega 3 ve omega 6 içeriği ile deri esnekliğini sağlama, eski tüy yumak oluşumunun önüne geçilmesi.
-Bağışıklık sisteminin güçlenmesi için kurutulmuş pancar küspesinin ilave edilmesi.
-İdrar yolu enfeksiyonlarını engellemek için vitaminlerin ( A, D3, E ) tam besin desteği olarak eklenmesi.
-Sağlıklı kondisyon ve güçlü eklemlerin yapısı için glukozamin ve kondroitin içermektedir.
-İçeriğindeki protein ve vitamin ağırlıklı besin bileşenleri üriner gelişimin devamını sağlamaya sebeptir.
-Kurtulmuş bütün yumurtaların kas yapısını koruyup protein ihtiyacını karşıladığı görülmektedir.
-Ev ortamında bulunan evcil hayvanlar gün ışığından faydalanamadığı için keten tohumu etkilidir

Kullanım Şekli ve Miktarı Nasıl Olmalıdır ?

5 günlük alışma evresine kadar kedilerin tükettiği ve alışkanlık kazandığı diğer eski mamalarla birlikte oranı azaltılarak verilmesi, alışma evresini kısaltmada etkili olur. Sıvı gıda takviyeleriyle ya da normal sıvı besinlerle verilmesi kedilerin sindirimini kolaylaştıracağı için mama lezzetine çabuk uyum sağlar. Özellikle pirinçli ve kuzu etli olan mamalarda et suyu ile beraber vermesi iştahı açarak besin tüketimini hızlandırır, günlük besin ihtiyacının %60’ının karşılandığı görülür. Mamanın düzenli kullanımından 2 hafta sonra etkilerini evcil hayvanınız üzerinde gözlemleyebilirsiniz.

Chicopee Adult Lamb Rice Kuzulu Pirinçli Yetişkin Kedi Maması

Günlük besin miktarı mama üzerindeki besin tablosunda gösterilmiştir. Kedilerin kilosuna göre vereceğiniz mamanın içeriğinde alerjik reaksiyon yaratabilecek bir besin ürünü ve koruyucu madde ürünü yoktur. Kedilerin günlük aktivite ve sağlık durumuna göre porsiyonların gün içerisinde bölünerek verilmesi tavsiye edilir. Aksi halde fazla miktarda verilen mama ve gıda tavsiyeleri evcil hayvanların ishal olmasına, mide şişkinliklerine, sürekli tıksırmalarına, sindirim zorluğuna, alerjik reaksiyonlara ve tüy dökümü gibi faktörlere sebep olabilir. Bu durumun önüne geçilmesi için ambalaj üzerine yerleştirilmiş olan , besin tablosunda günlük ihtiyaç ve kedilerin ağırlığına göre ayarlanmış şekilde verilmesi tavsiye edilir.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM