blogspot visitor counter
Champion Somon Balıklı Konserve Kedi Maması – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Champion Somon Balıklı Konserve Kedi Maması

Champion Somon Balıklı Konserve Kedi Maması

Champion Somon Balıklı Konserve Kedi Maması Evcil hayvan denildiğinde ilk akla gelen kediler olmaktadır. Bakımı oldukça kolay gibi görünen kediler, günün çoğunluğunda köşesinde uyuyan, sık sık yemek yiyen, ara sıra da oyun ya da okşanmak isteyen sevimli ev arkadaşlarıdır. Ancak bu ev arkadaşları temizlik yapmaz, bulaşık yıkamaz, ortalığı toplamak yerine dağıtıp, tüylerini saçmayı tercih ederler. […]

reklam

Champion Somon Balıklı Konserve Kedi Maması

Evcil hayvan denildiğinde ilk akla gelen kediler olmaktadır. Bakımı oldukça kolay gibi görünen kediler, günün çoğunluğunda köşesinde uyuyan, sık sık yemek yiyen, ara sıra da oyun ya da okşanmak isteyen sevimli ev arkadaşlarıdır. Ancak bu ev arkadaşları temizlik yapmaz, bulaşık yıkamaz, ortalığı toplamak yerine dağıtıp, tüylerini saçmayı tercih ederler. Bir kedi sahiplenildiğinde ona sadece sevgi vermek yetmeyecektir. Sıcak bir yuvaya sahip olmuş olabilir ancak evde yaşayan kedilerin, kendi yemeklerini bulma avantajları bu noktada sona ermiş, yiyeceği her ne ise tamamen sahibinin tercihine kalmıştır.

Kedilerde Beslenme

Sahiplerinin karar verebileceği mama seçimi oldukça ödemlidir. Bazı kedi sahipleri evde pişen yemeklerden ya da yemek yaparken et ve et ürünlerin kalıntıları vererek kedi beslemektedirler. Ancak bu şekilde bir beslenmeyle kedi ihtiyacı olan vitamin, protein ve mineralleri düzenli almış olamamaktadır. Bu nedenle veterinerlerin önerdiği hazır mamalar verilmesi ve bu mamalara alıştırılması gerekmektedir. Arada pişen yemeklerden verilebilir ancak süreklilik olduğunda, hazır mamaya ilgisi kaybolabilir ve sağlığı ile ilgili sorunlar ortaya çıkabilir.

Mama yeme alışkanlığı, özellikle ilk haftalarından itibaren düzenlenmelidir. Yemesi gerektiği zamanda, yemesi gerektiği miktarda ve yemesi gerektiği besinleri almasına dikkat edilmelidir. Genellikle maması her zaman hazır olan bir kedi, azar azar da olsa sık öğünler ile besleniyor. Bu da sahiplerinin gün içerisinde evde olmamaları nedeniyle, mama kabını hep dolu bırakmalarından kaynaklanmaktadır. Bu şekilde beslenmeye alışmış olan kediler mama kapları boşaldığında huzursuz olacaklardır ve bazen saldırganlık da görülebilir. Mama kabı hiç boş kalmayan kediler, beslenmelerinde bir denge kurulamadığı için kilo problemleri yaşayabilirler. Özellikle kısırlaştırılmış kedilerde daha çok rastlanmaktadır. Bu nedenle önerilen yeme saatleri yetişkin kedilerde 6-7 saatte bir kez, mama verilmelidir. Ancak bu saat aralığına uyarak, öğün ölçüsünün abartılması da sağlık sorunları yaşamasına neden olabilir.

Önerilen Mamalar

Kedilerin sindirim sistemleri insanlar gibi olmadığından, yiyebilecekleri besinler sınırlıdır. Özellikle sebzelerden çok et ve benzeri ürünleri severler, bunlar et, tavuk, ciğer, balık ve çeşitleri olarak sıralanabilir. Bu besinler her gün evde bulunmayabilir. Ayrıca bu besinler çiğ olarak verilmemesi gerektiğinde hazır halde bulundurmak zor olabilir. Kedinin ihtiyacı olacak çeşitli vitamin, mineral ve proteinleri içeren hazır mamaların verilmesi doğru tercih olacaktır.

Champion marka kedi mamaları, piyasada hatırı sayılır bir yere sahip olan kaliteli mamalardır. Kedilerin yaşına, cinsine ve kısırlaştırılmış olup olmamasına göre, gelişimini destekleyici besinler içeren mama çeşitleri üretmişlerdir. Kokularını nerde duyarlarsa duysunlar, ilgilerini çekebilecek ürünlerden olan champion somon balıklı konserve kedi maması, besin içeriği zengin bir yaş mamadır. İçeriğinde sebzeler, tahıllar, mineraller ve şeker de bulunmaktadır. Barsak sistemi, kemikleri ve diş sağlığı için oldukça faydalıdır.

Champion Somon Balıklı Konserve Kedi Maması

Konserveler çeşitli boyutlarda sunulmaktadır. 415 gr dan 1,5 kg’a kadar bulunabilmektedir. Champion marka mamalar sadece somon balığı ile sınırlı değildir; tavuklu, ton balıklı, ciğerli, etli olarak, tahıllar ve sebzeler oluşturulan konserve mamalar da bulunmaktadır. Ayrıca benzer içeriklerin kurutulması ile üretilen kuru mamalar bulunmaktadır. Kuru mamaların saklanması, konservelere göre daha kolay olduğundan satışa sunulan paket miktarları kg bazında daha fazladır. Somon balıklı gibi yaş mamalar, kutunun açılmasından sonra uzun süre saklanamayacağından ambalajlar az miktarlarla hazırlanmıştır.

Champion somon balıklı konserve kedi maması, 415 gr ölçülerde ya da 100gr olarak tek öğünlük paketlerde, marketlerden, internet üzerinden online satış yapan evcil hayvan mağazalarından ve petshoplardan temin edilebilmektedir.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM