blogspot visitor counter
Champion Mama – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Champion Mama

Champion Mama

Champion Mama Evcil hayvanlarımız günlük hayatımızda bize arkadaşlık eden canlılardır. Onları büyük bir sevgiyle büyütürüz. Her zaman onların iyiliğini isteriz. Sağlıklı yaşam sürmelerinin bazı ipuçları vardır. En önemli unsurlardan biri olarak beslenme alışkanlıkları gösterilmektedir. Sağlıklı ve dengeli beslenme canlılarda hayatın yapı taşlarından biri olarak gösterilmektedir. Doğal yaşamda evcil hayvanlarımız bir çok gıda ile beslenirler. Çoğu […]

reklam

Champion Mama

Evcil hayvanlarımız günlük hayatımızda bize arkadaşlık eden canlılardır. Onları büyük bir sevgiyle büyütürüz. Her zaman onların iyiliğini isteriz. Sağlıklı yaşam sürmelerinin bazı ipuçları vardır. En önemli unsurlardan biri olarak beslenme alışkanlıkları gösterilmektedir. Sağlıklı ve dengeli beslenme canlılarda hayatın yapı taşlarından biri olarak gösterilmektedir. Doğal yaşamda evcil hayvanlarımız bir çok gıda ile beslenirler. Çoğu zaman evlerimizde bulunan yemek artıklarını onlara vermeyi düşünürüz. Elbette her yemek artığının belli bir besleyicilik değeri vardır. Ama onların hareketli doğasına yetecek kadar besleyiciliğin bulunup bulunmadığı ise soru işaretidir. Bu yüzden firmalar evcil hayvanlarımız için gerekli olan tüm vitamin ve minareleri barındıran mamalar üretme yolu seçmişlerdir. Satış noktalarında sıkça gördüğümüz mamalar birçok farklı çeşide sahiptir. Mamalar besleyicilik değerine göre farklılık göstermektedir ve genellikle evcil hayvanların olgunluk dönemlerine göre ayrılmaktadır. Mama tercihindeki önemli noktalardan biri ise içeriğinin taze olması ve doğal ürünlerden üretilmiş olmasıdır. Evcil hayvanlarımıza vereceğimiz besine güvenmek çok önemlidir. Champion mama sektörün önde gelen firmalarından birisidir. Firmanın ürün yelpazesini detaylı bir şekilde incelemekte fayda vardır.

Champion mamaları evcil hayvanlarınız için bir çok avantaj sunmaktadır. Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilmektedir. Öncelikle bu mamalar sağlıklı deri ve parlak tüyler sunmaktadır. Bunu içeriğinde bulunan omega 3 ve omega 6 yağ asitleri ve çinko içeriği ile sağlamaktadır. Sağlıklı kemik ve diş yapısı da evcil hayvanlarımız için önemlidir. Mamaların içeriğinde bulunan fosfor, vitamin D, demir, bakır, magnezyum, manganez ve mineralleri dengeli bir şekilde içermektedir. Aynı zamanda bu mamalar güçlü adale yapısı da sağlamaktadır. İçeriğinde bulunan yüksek oranlı hayvansal proteinler oldukça faydalıdır. Evcil hayvanlarınızın sağlıklı sindirim sistemine sahip olması önemlidir. Canlılarımızın bağırsaklarında bulunan iyi huylu bakteriler onların bağışıklık sistemini güçlendirerek onları birçok hastalıktan koruyacaktır. Mamaların içerisinde taurin maddesi bulunmaktadır. Bu madde bir amino asit olarak değerlendirilmektedir.

Amino asitler yaşamın yapıtaşlarından biri olarak değerlendirilmektedir. Eksikliğinde ise görme kaybı, ölü doğumlar, kalp rahatsızlıkları ortaya çıkabilmektedir. Evcil hayvanlarımızda yanlış beslenme sonucunda idrar yolları ile alakalı sıkıntılar olabilmektedir. Bu noktada üriner sistemin sağlığı önem kazanmaktadır. Bu mamalar içeriğinde bulunan lifler ile bağırsak hareketlerini düzene sokmaktadır.

Champion mama firması köpek, kedi, kuş, hamster ve tavşan gibi evcil hayvanlar için besleyici değeri yüksek mamalar üretmektedir. Mamalar her canlı türüne göre farklılaşmaktadır.

Köpek maması, kuru mama, yaş mama ve ödül maması olarak 3 çeşide ayrılmaktadır. Kuru mamalar, yavru, yetişkin, kilolu, kısırlaştırılmış, aktif ve çalışkan, küçük ve orta ırk, ileri yaş olarak kendi içerisinde gruplandırılmaktadır. Yaş mamalar, yavru ve yetişkin olarak iki alt gruba ayrılmaktadır. Ödül mamaları ise, yavru, yetişkin, yarı yaş ödülleri olarak alt segmentlere ayrılmaktadır.

Kedi maması, kuru ve yaş mama olarak 2 çeşide ayrılmaktadır. Kuru mamalar, yavru, yetişkin, kilolu, kısırlaştırılmış ve ileri yaş olarak çeşitlere ayrılmaktadır. Yaş mamalar ise, yavru ve yetişkin olarak gruplandırılmıştır.

Champion Mama

Kuş maması, kanarya, muhabbet kuşu, papağan olmak üzere 3 kuş türüne hitap etmektedir. Kanaryalar için doğal kanarya yemi mevcuttur. Muhabbet kuşu için, süper mix kuş yemi, doğal kuş yemi, ballı doğal kuş krakeri, süper mix kuş krakeri çeşitleri mevcuttur. Papağanlar için ise doğal papağan yemi mevcuttur.

Evlerinde hamster besleyenler için besleyicilik değeri yüksek ve sağlıklı bir yaşam sağlayan mama çeşidi mevcuttur.

Tavşanlar için ise tavşanlar için özelleştirilmiş bir yem sunulmaktadır. Kolay sindirilebilir ve ekstra vitaminli bir içeriğe sahiptir.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM