blogspot visitor counter
Champion Kuzu Etli Kedi Konservesi – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Champion Kuzu Etli Kedi Konservesi

Champion Kuzu Etli Kedi Konservesi

Champion Kuzu Etli Kedi Konservesi Evde birlikte yaşadığınız kediniz, ailenize ve size neşe kaynağı olup, sevimliliği ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. Evin tüm havasını değiştiren, oyuncu yapısıyla, sizin keyfinize keyif katar. Beslemeye başladıktan bir süre sonra, evde ki kedinizin varlığına öyle çok alışırsınız ki, artık evinizin bir üyesi haline gelir, en ufak bir sıkıntısında […]

reklam

Champion Kuzu Etli Kedi Konservesi

Evde birlikte yaşadığınız kediniz, ailenize ve size neşe kaynağı olup, sevimliliği ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. Evin tüm havasını değiştiren, oyuncu yapısıyla, sizin keyfinize keyif katar. Beslemeye başladıktan bir süre sonra, evde ki kedinizin varlığına öyle çok alışırsınız ki, artık evinizin bir üyesi haline gelir, en ufak bir sıkıntısında üzülür, yokluğunu düşünemezsiniz. Kedilerin hayatınıza kattığı renk, sizinde ona iyi bakmanızı gerektirir. Ona karşı duyduğunuz sorumluluk, onun bakımı ile ilgili hiçbir detayı atlamamanıza neden olur. Hatta, tüm hayatınızı kedinize göre yaşamaya başlar, onsuz bir program yapamaz hale gelirsiniz.

Kedinize olan düşkünlüğünüz ve sorumluluklarınız, onun ile ilgili doğru kararları almanızda etkili olur. Kediniz için almanız gereken en önemli ve onun sağlığını en yakından ilgilendiren kararda, kedinizin beslenmesine dair verdiğiniz karardır. Kedilerin yemek konusunda seçici olmaları ve kedilerin nasıl beslenmeleri gerektiği konusu, her kedi sahibini beslenme konusunda ürkütür. Kediler hassas hayvanlardır ve beslenmeleri de özeldir. Kedilerin beslenmesi konusunda birçok kedi sahibinin yaptığı bazı hatalar vardır. Kedilerin evde bulunan artık yemeklerle ya da evde hazırlanan yemeklerle beslenmesi bu hataların en başında gelir. Kedilerin günlük besin ihtiyaçlarını asla karşılamayacak olan ev yemekleri, kedilerin beslenmesinde sağlıklı bir yöntem değildir. Kedileri balık kılçığı, şarküteri ürünleri, çikolata ve bilindiğinin aksine süt ile beslemekte, kedilerin beslenmesinde yapılan hatalar arasındadır.

Kedilerin sağlıklı olarak beslenmesinin en mantıklı yolu, hazır kedi mamalarıyla beslenmeleridir. Hazır kedi mamaları, kedilerin günlük ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde, işin uzmanı kişiler tarafından, profesyonelce hazırlanır. Bir kedinin tüm besin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanıp, piyasaya sunulan bu mamalar, kedilerin sağlıklı beslenmesinin en kolay yoludur. Ayrıca öğün saatinde, hazırlanması da zahmet gerektirmeyen hazır mamalar, bu anlamda da işinizi kolaylaştıracaktır. Ancak, kedinizin beslenmesi için aldığınız her kedi maması, kedinizin beslenmesi için doğru beslenmeyi sağlamayabilir. Çünkü her kedinin farklı bir özelliği, her mamanın farklı bir kalitesi vardır. Her şeyden önce kedi maması alırken, kedinizin cinsi,cinsiyeti, yaşı, hamile ya da emzirme durumu olup olmadığına göre hareket etmelisiniz. Zaten piyasada satılan her mama markasının, kedilerin özelliklerine göre piyasaya sunduğu mamalar vardır. Sizin yapmanız gereken tek şey, kedinizin özelliğine göre olan mamayı seçmektir. Mama seçiminde asıl zor olan kaliteli mamayı seçmek ve kedinizin sağlığını korumaktır. Kaliteli bir mama seçmek, piyasada bulunan birçok mamanın içeriğinin yetersiz olmasından ve zararlı maddeler içermesinden dolayı zordur. Doğru mamayı bulmak, iyi bir mamada neler olması gerektiğini bilmeye bağlıdır.

Kaliteli bir mamada, zararlı olan kimyasalların bulunmaması gerekir.
Kedilerin etobur canlılar olması, onların tahıla ihtiyaç duymamasının nedenidir ve sindirim sistemleri tahıllar için uygun değildir. Bu nedenle tahıllar, kedi beslenmesinde, yararı değil, zararı olan besin ürünleridir. Alerjik özelliği de olan tahılların, kedilerin beslenmesinde kullanılmaması gerekir. Protein değeri, bir mamanın önemli bir özelliğidir. Protein değerinin yüksek olması beklenen kedi mamaları, protein değerini gerçek et ya da tavuktan almalıdır. Kedilerin sağlığı için kesinlikle zararlı olan et türevleri, tavuk unu gibi besin gruplarıyla sağlanmaya çalışılan protein, kalitesiz proteindir.

Champion Kuzu Etli Kedi Konservesi

Champion Kuzu Etli Kedi Konservesi, içeriği anlamında çokta kaliteli bir kedi maması değildir. Bu mamada bulunan yüksek tahıl oranı, söz ettiğimiz gibi, kedi sağlığı için olumsuz bir besin grubudur. Gerçekler.

Etin mamada sadece % 5 gibi çok az bir oranda bulunması ve proteinin daha çok et ürünleriyle karşılanmaya çalışıldığı mama, doğal olarak, kalitesiz protein içermektedir. Ayrıca et ürünlerinin kedilerin sağlığına ciddi olarak zararı dokunur.

Genel olarak içeriğine bakıldığında, kedilerin sağlığına zararlı birçok madde içeren ve yeterli ve dengeli beslenmesini sağlayamayacak bir mama olduğu görülmektedir.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM