blogspot visitor counter
Champion Kümes Hayvanlı Kedi Konserve Maması – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Champion Kümes Hayvanlı Kedi Konserve Maması

Champion Kümes Hayvanlı Kedi Konserve Maması

Champion Kümes Hayvanlı Kedi Konserve Maması Hayvan bakımı dışarıdan bakıldığında kolay gibi görünmesine rağmen oldukça zaman alan, dikkat ve özen gerektiren bir iştir. Bu işi en doğru şekilde yapmak için uzman bir veteriner hekimle sürekli diyalog halinde olmak gerekmektedir. Bu tür bir imkanı bulunmayan hayvanseverler için ise, dijital medya tüm ihtiyaçlara cevap olmaktadır. Ancak, internet […]

reklam

Champion Kümes Hayvanlı Kedi Konserve Maması

Hayvan bakımı dışarıdan bakıldığında kolay gibi görünmesine rağmen oldukça zaman alan, dikkat ve özen gerektiren bir iştir. Bu işi en doğru şekilde yapmak için uzman bir veteriner hekimle sürekli diyalog halinde olmak gerekmektedir. Bu tür bir imkanı bulunmayan hayvanseverler için ise, dijital medya tüm ihtiyaçlara cevap olmaktadır. Ancak, internet ortamında rastlanan bilgiler her zaman güvenilir ve gerçeği yansıtan bilgiler değildir. Bu konuda, tecrübelerden ve uzman veteriner hekimlerin önerilerinden derlediğimiz bu yazıyı okumanızı tavsiye ederiz. Bu yazıyla öğreneceğiniz bilgileri hayvan bakımını üstlenen sizseniz; sizin uygulamanız bir başkası ise ona anlatmanız halinde sağlıklı gelişim gösteren hayvanlara sahip olacaksınız ya da başka insanların olmasını sağlayacaksınız. Doğru bilinen yanlışlar, hayvanların kendileri için uygun olmayan mamaları tüketmeleri halinde yaşayacakları sağlık problemleri, en doğru mamanın hangisi olduğu gibi sorularınız varsa bu yazıyı okuduktan sonra tüm cevapları bulacaksınız.

Hayvan Bakımında ve Beslenmesinde Doğru Olduğu Düşünülen Yanlışlar

Hayvanlar da tıpkı insanlar gibi kendi sağlıkları açısından uygun olmayan yiyecekler yediklerinde, hastalık yaşamaktadır. Toplumda doğru olduğu düşünülmesine rağmen yanlış olan pek çok hayvan besleme metodu vardır.

Kedilerin süt içmesi gerektiği, artık yiyeceklerin hayvanlar tarafından sevildiği, tatlı yemenin hayvanlar için bir sorun yaratmayacağı gibi bazı bilgiler oldukça yanlıştır. Asıl sorun bu bilgilerin yanlışlığı değil, bu tür yiyecekler tüketen hayvanların karşılaşacağı sağlık problemleridir. Süt pek çok kişi tarafından doğru olduğunun düşünülmesinin aksine, özellikle yavru kediler başta olmak üzere hiçbir yaştaki kedi için doğru bir besin kaynağı değildir. Bebekler için gelişime yardımcı olan sütün, yavru kediler için de tüketilmesi gereken bir besin kaynağı olarak görülmemesi gerekir.

Sütün içinde bulunan enzimler kediler için faydalı olmamaktadır. Kediler ve insanlar farklı sindirim ve bağışıklık sistemlerine sahiptir. Bu nedenle insanlar tarafından sindirilmesinde bir sorun yaşanmayan bazı yiyecekler kediler tarafından sindirilemez. Bu durumda da, dışkılamada bazı problemler yaşanabilir. İshal, kusma, halsizlik gibi bazı belirtiler kedinizin tükettiği bazı besinlerden kaynaklanmış olabilir. Kedinizin herhangi bir hastalığının olup olmadığını tespit etmek için dışkı ihtiyacını gidermek için kullandığı kumunu düzenli şekilde temizlerken dışkılarda anormallik olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Kediler için en doğru ve sağlıklı olan beslenme şekli onlar için özel olarak üretilmiş olan yaş ya da kuru mamalardır. Bunun dışında herhangi bir yiyecek sindirim sisteminde bazı hastalıklara, ishal ya da kusmaya sebep olabilir. Bütün hayvanlar kendileri için doğru mamayı tüketmelidir. Hayvanların tüketmesi gereken doğru mama yaşlarına ve cinslerine uygun olan mamadır.

Doğru Mamanın Anlamı ve Pek Çok Uzman Tarafından Önerilen Mama

Doğru mama, kediler için yaş ya da kuru mamadır.

Onlara artık yiyecekler ya da baharatlı gıdalar vermek çeşitli hastalıkların ortaya çıkmasını sağlayabilir. Bu nedenle, sağlıklı bir hayat yaşamasını istediğiniz kediyi bu tür yiyeceklerden uzak tutmalısınız.

Kediye beslenmesi için özel olarak vermeseniz dahi, çok güçlü koku duyusu sayesinde açıkta bırakılmış, cips, süt, yoğurt, et, balık gibi keskin kokulu yiyeceklerin yerini bulacak ve yemeye başlayacaktır. Çok sayıda uzman tarafından önerilen yaş mama olan Champion Kümes Hayvanlı Kedi Konserve Maması kedilerin de sevdiği bir mamadır.

Champion Kümes Hayvanlı Kedi Konserve Maması

Her kedinin sevdiği mama farklı olabilir. Kedi için en doğru mamayı bulmak onun sevdiği içeriğe sahip mamayı bulmayı da kapsamaktadır. Kedinizin sevdiği mamayı bulma denemesine bu mamadan başlayabilirsiniz.

Sağlıkları için en doğru olan yiyeceği belirlemek için bilinç ya da iradelerini kullanamayan hayvanların hem iradesi hem de bilinci siz olacaksınız. Bir canlının hayatının sorumluluğunu almak kolay değildir. Kendinizi bunun için yeterli görmüyorsanız, hayvan beslemeniz uygun olmayacaktır.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM