blogspot visitor counter
Champion Av Hayvanlı Kedi Konserve Mama – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Champion Av Hayvanlı Kedi Konserve Mama

Champion Av Hayvanlı Kedi Konserve Mama

Champion Av Hayvanlı Kedi Konserve Mama Kediniz için en doğru mamayı seçmek istediğinizi biliyoruz. Burada doğru mamadan kasıt mamanın profesyonel olması. Peki profesyonel bir mamayı diğer mamalardan nasıl ayırt edebiliriz? Günümüz dünyasında her ürün de olduğu gibi hayvansal ürünlerde ve mamalarda çeşitlilik binleri bulmakta. Bu noktada hayvan sahiplerinin kafası bir hayli karışmakta. Çünkü alanında uzmanların […]

reklam

Champion Av Hayvanlı Kedi Konserve Mama

Kediniz için en doğru mamayı seçmek istediğinizi biliyoruz. Burada doğru mamadan kasıt mamanın profesyonel olması. Peki profesyonel bir mamayı diğer mamalardan nasıl ayırt edebiliriz?

Günümüz dünyasında her ürün de olduğu gibi hayvansal ürünlerde ve mamalarda çeşitlilik binleri bulmakta. Bu noktada hayvan sahiplerinin kafası bir hayli karışmakta. Çünkü alanında uzmanların bile fikir ayrılığına düştüğü bir konudan bahsediyoruz. Kafa karışıklığına sebep olan fikir ayrılığı ise ıslak-kuru, ucuz-pahalı mama arasındaki kıyaslamadan ötürü meydana geliyor. Hal böyle olunca evcil hayvan sahiplerini bir sürü soru bekliyor. Genel kanı ucuz mama kötü pahalı mama iyi ya da yaş mama kötü kuru mama iyi şeklinde. Oysa ki durum bundan çok daha karmaşık. Öncelikle bilinmesi gereken en mühim şey doğru mama evcil hayvanınıza en uygun olan mamadır. Bir kedi beslediğinizi varsayalım. Kedim için en doğru mamayı nasıl seçebilirim?Bunun yolu kedinizi tanımaktan geçiyor. Herhangi bir sağlık problemi olmayan bir kediniz var ise yaşı, ırkı, cinsiyeti, kısırlık durumu ve kilosunun bilinmesi halinde doğru bir mama seçmeniz hiç de zor olmayacaktır.

Kedi örneğimiz ile devam edelim. Kedinizin 3 yaşında, 5 kg, kısır olmayan, dişi ve sağlıklı bir kedi olduğunu varsayalım. Kedinize en uygun mamayı bulmak istiyorsunuz. Bunu başarılı bir şekilde yapabilmek için elinizde gerekli olan tüm bilgiler mevcut. Kediniz yetişkin bir kedi ve bunun gereği olarak yetişkin kedi maması seçmelisiniz. Kediniz obez değil ortalama bir kiloya sahip ve sağlıklı. Bu durumda diyet bir mama tercih etmenize gerek olmamaktadır. Yetişkin bir kedinin günlük ihtiyacı kilogram başına 80 kalori civarıdır. Bundan yola çıkarak günlük toplam 400 kalorilik 2 öğün kediniz için yeterli olacaktır. Mama kriterlerimizi üç aşağı beş yukarı belirledik. Kedimiz herhangi bir sağlık sorunu olmayan bir kedi olduğu için işimiz son derece kolay. Örneğin Champion Av Hayvanlı Kedi Konserve Mama bizim kriterlerimize uyuyor mu inceleyelim. Champion Av Hayvanlı Kedi Konserve Mama yetişkin kediler için yüksek protein içeren besleyici bir yaş mama. Kedimiz biraz sınırda bir kiloda olduğu için Champion Av Hayvanlı Kedi Konserve Mama yağ oranlarını kontrol ederek kedimizin kilosunu kontrol etmeyi amaçlıyoruz. Champion Av Hayvanlı Kedi Konserve Mama yağ oranları %11 civarında. Görüldüğü üzere kedimizin kriterlerine göre seçtiğimiz için doğru mamayı bulmuş olduk. Bu incelemenin yeni bir soruyu daha beraberinde getirdiğini unutmamalıyız:seçtiğimiz doğru mama profesyonel ve güvenilir mi?

Profesyonel mama nasıl ayırt edilir konusuna gelinecek olursa ilk olarak bakılması gereken tam ve dengeli(complete&balanced) onayıdır. Genel olarak proteini fazla, yağı az, mısır ve pirinç gibi tahılları minimum içeren veya hiç içermeyen mamalar profesyonel ve güvenilir mamalardır. Kolay sindirilebilir olması, kedinizin kas sistemini geliştirmesi, iskelet sistemini güçlendirmesi ve sağlıklı bir deri sağlaması da doğru ve profesyonel mama seçiminde dikkat edilmesi gerekenler arasındadır. Seçtiğiniz mamanın kimyevi maddeler yani koruyucular içermemesi, organik olması çok önemlidir.

Champion Av Hayvanlı Kedi Konserve Mama

Sevgili hayvan severler için bilmeleri büyük önem taşıyan birtakım konuları açıkladık. Son olarak eklenmesi en az diğer konular kadar büyük önem arz eden bir noktaya değineceğiz. Piyasada kaliteli adı altında satılan birçok marka bulunmaktadır. Zararlı kimyasallar içeren bu mamalar için ne yazık ki ülkemizde bir yaptırım mevcut değildir. Can dostlarımıza en büyük zararı kimyasal koruyucular vermektedir ve maalesef bu kimyasallar dünyaca ünlü pek çok marka tarafından hala kullanılmaktadır. Sevgili hayvan severler evcil hayvanınızın sağlığını gözetecek olanlar en önce sizlersiniz. Mama seçimi konusunda irdeleyici bir tutum sergilemeniz evcil dostunuz adına yapacağınız en doğru hareket olacaktır. Son zamanlarda pek çok hayvan sever platformunda konuşulan yerli üretim organik mamaları da gözden geçirmekte fayda var. Can dostlarınıza sağlıklı ve bol lezzetli öğünler, mutlu hayatlar.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM