blogspot visitor counter
Brit Premium Cat Pouches Yavru Kedi Konservesi – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Brit Premium Cat Pouches Yavru Kedi Konservesi

Brit Premium Cat Pouches Yavru Kedi Konservesi

Brit Premium Cat Pouches Yavru Kedi Konservesi Kedi beslenmesinde dikkat edilmesi gerekilen bazı durumlar vardır. Bu durumlar gerçekleşmediği takdirde kedinizin sağlığında sorunlar çıkar. Bu durumlar elbette kedi mamasında var olan içerikleri kapsamaktadır. Bir kedi mamasında olan içerikler çok önemlidir. Çünkü yavru kedinizin yediği her besin vücut için bir anlam ifade eder. Bu yüzden yavru kedinize […]

reklam

Brit Premium Cat Pouches Yavru Kedi Konservesi

Kedi beslenmesinde dikkat edilmesi gerekilen bazı durumlar vardır. Bu durumlar gerçekleşmediği takdirde kedinizin sağlığında sorunlar çıkar. Bu durumlar elbette kedi mamasında var olan içerikleri kapsamaktadır. Bir kedi mamasında olan içerikler çok önemlidir. Çünkü yavru kedinizin yediği her besin vücut için bir anlam ifade eder. Bu yüzden yavru kedinize vereceğiniz mamanın içinde olan içeriklere dikkat etmeniz gerekmektedir. özellikle gelişim döneminde olan yavru kediler için beslenme daha büyük önem taşımaktadır.

Örneğin kedi mamalarında olması gereken şeylerden bir et besinidir. Et protein bakımından zengin, doyurucu ve kedi beslenmesi için önemli olan bir besin maddesidir. Et içeriği kesinlikle bir yavru kedi mamasında olması gereken bir içeriktir. Tercih olarak balık tercih edebilirsiniz. Diğer bir konu ise tahıl içeriğidir. Tahıl oranı ya çok az olmalı ya da hiç olmaması gerekir. Çünkü tahıl kediler için pek yaralı bir besin olduğu söylenemez. Bu yüzden tahılsız mamalar daha çok tercih edilmelidir. Diğer bir konu ise besin değerleridir. Mamanın içende kesinlikle protein, vitamin ve mineral olmalıdır. Bu içerikler vücut için hayati önem taşıyan içeriklerdir. Hepsinin ayrı ayrı görevleri vardır vücut içinde. Örneğin protein vücudu korumak ve onarmak için çalışan bir içerikken, mineral vücuda direnç vermek ve daha iyi durumda olmasını sağlar. Vitamin ise vücudun işlevlerini yerine getirmesi için çalışır. Özellikle gelişmekte olan yavru kediler için bu içerikler daha fala önemlidir.

Brit Premium cat pouches yavru kedi konservesi bu bakımdan önerilebilir bir yavru kedi konserve mamasıdır. Et içeriği bakımından zengindir. Ayrıca balık da kullanıldığı için daha iyi bir durumdadır. Çünkü balık besininde kediler için önemli olan içerikler mevcuttur. Yavru kediler gelişim döneminde olduğu ve bu yüzden daha iyi bakılması gerektiğinden yararlı besinler verilmelidir. Balık eti içerisinde Omega 3 ve Omega 6 sayesinde yavru kedinize sağlıklı bir gelişim sağlamaktadır. Uzmanlar tarafından kullanılması önerilen Omega 3 ve Omega 6 kalp, beyin, göz, sinir sitemi ve bağışıklık sistemi için gerekli olan bir içeriktir. Hem gelişim açısından hem de sağlığın korunması açısından önemlidir.

Yukarda da bahsettiğimiz gibi kedi beslenmelerinde, özellikle yavru kedi beslenmelerinde protein, mineral ve vitamin çok önemlidir. Bu yüzden bolca alınmalıdır. Brit Premium cat pouches yavru kedi konservesinin içeriğine bakıldığında protein miktarının %9,5 olduğunu görürüz. Bu oran bir kedi mamasında olması önerilen protein miktarları arasındadır ( %7,5 – 12 ) bu yüzden protein bakımından iyi bir mamadır diyebiliriz. Minerallerinde kullanıldığı bir mama olması mamanın kedi için daha yararlı olması amacıyladır. Ayrıca son olarak kullanılan D3 ve E vitaminleri de vitamin eksikliğini gidermektedir. Peki, bu içerikler ne işe yarar?

Protein vücudu korumak ve onarmak görevi üstlendiğine değinmiştir. Öncelikle koruma görevini hücreleri yenileyerek yani onararak başlar. Mikroplar için antikorlar üretir. Bu sayede kedinizde yara olsa dahi enfeksiyon kapma ihtimalini önler. Ayrıca hasar almış hücrelerin onarılmasında da payı vardır. Bağışıklığı kuvvetlendirir. Kısacası vücut için bir kalkan – zırh görevi görür diyebiliriz. Mineraller ise vücuda direnç veren içeriklerdir. Sindirim, iskelet, sinir ve diğer sistemlere katılarak onları daha iyi hale getir. Vitamin olarak kullanılan E vitamini yavru kedinizin beyin gelişimi için gereklidir. Ayrıca bağışıklığı kuvvetlendirir, sağlıklı bir tüy ve deri gelişimini sağlar. Hücrelerin onarır. Brit Premium cat pouches yavru kedi konservesinde bu üç içerikten de yeteri miktarda bulunmaktadır. Ayrıca bu içeriklere ek olarak yapay renklendirici ve koruyucu kullanmayan Brit Premium cat pouches yavru kedi konservesi kas sitemlerinin daha sağlam olması için selüloz da kullanmıştır.

Brit Premium Cat Pouches Yavru Kedi Konservesi

Brit Premium cat pouches yavru kedi konservesi yavru kedilerin sağlıklı bir kas, kemik yapısı olması için özel olarak yapılmış bir kedi mamasıdır. Gelişim dönemlerinde olan yavru kedilerin sağlığı için bağışıklık sistemini kuvvetlendiren, sağlam bir yapıda olmasına ve sağlıklı bir görünüm sahibi olması için ( sağlıklı tüy ve deri ) üretilmiştir. Bu yüzden Brit Premium cat pouches yavru kedi konservesini kedinizin sağlığı için uygundur ve kullanılabilir bir mamadır.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM