blogspot visitor counter
Brit Premium Cat Pouches Morina Balıklı Kedi Konservesi – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Brit Premium Cat Pouches Morina Balıklı Kedi Konservesi

Brit Premium Cat Pouches Morina Balıklı Kedi Konservesi

Brit Premium Cat Pouches Morina Balıklı Kedi Konservesi Sevgili hayvan severler; Evcil hayvan besleyenlerin çok iyi bildiği bir konudur mamalar. Mamalar hakkında bilinmesi gereken birtakım unsurlar söz konusudur. Doğru mama seçimi yapmanız evcil hayvanlarınız için oldukça önemlidir. Doğru mama seçimi yapabilmeniz için evcil hayvanınızın yaşını, ırkını ve fiziksel durumunu dikkate almalısınız. Aksi takdirde evcil hayvanınızın […]

reklam

Brit Premium Cat Pouches Morina Balıklı Kedi Konservesi

Sevgili hayvan severler;
Evcil hayvan besleyenlerin çok iyi bildiği bir konudur mamalar. Mamalar hakkında bilinmesi gereken birtakım unsurlar söz konusudur. Doğru mama seçimi yapmanız evcil hayvanlarınız için oldukça önemlidir. Doğru mama seçimi yapabilmeniz için evcil hayvanınızın yaşını, ırkını ve fiziksel durumunu dikkate almalısınız. Aksi takdirde evcil hayvanınızın ihtiyacı olan takviyeyi sağlayamamış ya da ihtiyacı olandan fazla vermiş olursunuz.

Evcil hayvanlar yavru yani yaklaşık olarak 12 aylıktan küçük dönemlerinde süt, yoğurt ve peynir gibi süt ve süt ürünlerine bayılırlar. Fakat erişkin dönemlerine geldiklerinde bu alışkanlıklarından kurtulmaları gerekmektedir. Çünkü köpeklerde ve kedilerde belirli yaşlardan sonra süt ve süt ürünleri sindirim sistemlerine zarar vermektedir. Eğer yavru bir evcil hayvan sahibiyseniz tercih edeceğiniz mama yüksek kaliteli ve zengin besin deposuna sahip olmalıdır. Yavrular henüz birkaç haftalıkken sütten kesildiklerinde ve mamaya geçiş yaptıklarında onların ihtiyaçları olan besin takviyesini sağlayabilecek mamalar yavru yaşa uygun mamalar olmalıdır.

Evcil hayvanınızın sağlıklı bir kas ve iskelet sistemine sahip olabilmesi için yetişkinlik yani yaklaşık olarak 12 aydan büyük dönemlerinde artık yetişkin içerikli mamalara geçilmelidir. Yetişkin mamalara karşı inatçı bir tutum sergiliyorsa, evcil hayvanınızı zorlamayın. Eski alışkın olduğu mama ile yeni mamasını karıştırarak birkaç gün bu şekilde önüne koyun.

Yaşlılık dönemleri yavruluk dönemleri kadar hassasiyet isteyen sevgili evcil dostlarımız bu dönemlerinde veteriner hekim kontrolünde beslenmeli, bir diyet programına bağlı kalınmalı ve bu sisteme uygun bir beslenme düzeni yaratılmalıdır.

Doğru mama seçimine tekrar vurgu yapılacak olursa, evcil hayvan besleyenlerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunların birinci unsur seçilen mamanın profesyonel ve güvenilir içerikli olmasıdır. İkinci unsur evcil hayvanınıza sağlıklı bir deri ve parlayan tüyler kazandırmalıdır. Üçüncü unsur sağlam bir iskelet sistemi oluşumuna yardım etmeli ve oluşan iskelet sistemini güçlendirmelidir. Dördüncü unsur mamanın kolay sindirilebilir olmasıdır. Beşinci unsur evcil hayvanınıza sağlıklı bir kas sistemi sağlamasıdır.
Köpek ve kedileriniz için kaliteli bir mama seçimine özen göstermelisiniz. Fakat pahalı mama kalitelidir algısından kaçınmalısınız. Her hayvanın kendine özgü özellikleri mevcuttur. Bunlara en uygun olan mamayı seçmelisiniz. Önce mamanın içeriği ve evcil hayvanınıza uygunluğu sonra fiyatı ve markası gelmelidir. Örneğin 2 yaşında bir kediniz olduğunu düşünelim.

Balık içerikli mamaları çok sevdiğini varsayalım. Kediniz yetişkin kedi sınıfına giriyor. Birçok marka arasından Brit Premium Cat Pouches Morina Balıklı Kedi Konservesi tercih ettiğinizi varsayalım. Her yaş ve ırka uygun mama çeşidi bulunan Brit’in yetişkin kedi mamaları arasından Brit Premium Cat Pouches Morina Balıklı Kedi Konservesi kedinize en uygun olarak göründüğü için bu mamayı tercih ettiniz. Brit Premium Cat Pouches Morina Balıklı Kedi Konservesi 100gr’lık paketler halinde pouch/poşet) yaş mamadır. Mamanın içeriği ve özellikleri incelendiği zaman görülmektedir ki Brit Premium Cat Pouches Morina Balıklı Kedi Konservesi yetişkin kediniz için idealdir ve protein, vitamin, mineral bakımından zengin kıyılmış et parçalarından oluşmaktadır. Yapay renklendirici yada koruyucu içermemesi ise Brit Premium Cat Pouches Morina Balıklı Kedi Konservesi tüketen kedi dostlarımızın sağlığı için çok olumlu bir durumdur.

Brit Premium Cat Pouches Morina Balıklı Kedi Konservesi

Evcil hayvan bakımında dikkat edilmesi gereken temel şeylerden biri olan doğru beslenme ve doğru mama seçimi konusunda sizler de veteriner hekimlerinizden bilgi alabilirsiniz. Bu noktada özetlemek gerekirse evcil hayvanınıza seçeceğiniz mamanın yüksek besin değerleri ideal denge ile içinde barındırması gerekmektedir. Sağlıklı yetişkin bir kedinin kilo başına günlük 80 kalori alabileceğini unutmayınız. Bu durumda eğer kediniz 4 kilo ise günlük kalori alım miktarı 320 olacaktır. Kedilerinize ek olarak verebileceğiniz gıdalar da mevcuttur. Örneğin; et. Et protein bakımından zengin bir besin deposudur. Kediniz için besleyici ve güçlendirici olacaktır. Diğer besinler ise sırası ile şöyledir:karaciğer, akciğer, kemik, balık, yumurta, süt, yoğurt ve bazı sebze çeşitleri.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM