blogspot visitor counter
Brit Kedi Maması – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Brit Kedi Maması

Brit Kedi Maması

    Brit Kedi Maması Sağlıklı bir hayvanın olsun kim istemez ki? Eğer ki hayvan yetiştirme gibi bir hobiniz var ise hakkıyla yetiştirmekte üzerinize düşen bir görevdir. Hayvanlar adeta insanlar gibi sevgiye şefkate ihtiyacı olan canlılardır. Özellikle küçük çocuklar hayvanlara olan sevgisini küçük yaşta edinirler. Kedi ve köpek vb. hayvanlarla vakit geçirmek gününüzün mutlu huzurlu […]

reklam

 

 

Brit Kedi Maması

Sağlıklı bir hayvanın olsun kim istemez ki? Eğer ki hayvan yetiştirme gibi bir hobiniz var ise hakkıyla yetiştirmekte üzerinize düşen bir görevdir. Hayvanlar adeta insanlar gibi sevgiye şefkate ihtiyacı olan canlılardır. Özellikle küçük çocuklar hayvanlara olan sevgisini küçük yaşta edinirler.

Kedi ve köpek vb. hayvanlarla vakit geçirmek gününüzün mutlu huzurlu geçmesine sebep olmaktadır. Hayvan sevgisi olan insanlar onlarla ilgilenenler daha uysal daha vicdani bir kişiliğe sahip olmaktadırlar. Özellikle kedi, köpek türü canlılar ilgiden ve şefkatten anlayan ve karşılık veren canlılardır. Evcil hayvan olsun olmasın bütün hayvanların korunmasını ve hayvanlara verilen değerin olması gereken düzeyde olmasını diğer insanlara anlatabilecek kişilerde yine hayvansever insanlardır. Adeta yeni bir doğan çocuk gibi ilgi gösterilmesini ister hayvanlar. Sadece bir barınaktan yada petshop’dan alınıp bakılması doğru bir hareket değildir. Sokakta binlerce aç susuz yaşayan bir çok hayvan bulunmaktadır.

Özellikle kış aylarında yiyecek bulmakta ve sığınacak bir yer bulmakta olan sokak hayvanlarını sahiplenmek asıl hayvansever olduğunuzu ortaya koymaktadır. Yazımın başında da dediğim gibi kim sağlıklı hayvanı olsun istemez ki? Sağlıklı bir hayvan için özellikle bakımı için üstlendiğin hayvanın bulunduğu ortamın ona uygun olup olmadığı çok önemlidir. Köpeklerin ve kedilerin evde beslenmemesi ne kadar uygun görülmese de hayvanın kalabileceği ortamı yarattıktan sonra her yerde de beslenilebilir. Bu evreden sonraki işimiz ise tabi ki sağlıklı beslenmesi hayvanın günlük besin ihtiyacı ve o ihtiyacın doğru besin olup olmadığı önemli unsurlardan biridir. Büyük marketlerde hayvan mamalarına son günlerde gördüğüm kadarıyla uzun uzun reyon ayırmaları ilgimizi çekmektedir. Doğru ortam oluştuktan sonra sıra doğru mamaya gelmektedir. Özellikler kediler gözü aç hayvanlardır sürekli bir şey yemek çabası içindedirler. Onun için bu kadar çok midesini düşünen kediye de bizim doğru ve sağlıklı mama vermemiz doğru olanıdır. Marketlerde ve petshoplar da bulunan: Brit Kedi Maması adlı besinden kedilerinize kullanılması uygun görülmektedir. Çok rahat sindirilmesi ve vitamin olarak dengede olan bir mamadır.

Brit kedi maması bir çok et ve proteinle beraber somon yağı karışımıyla kedilerinize sağlıklı ve ömürlü bir yaşam olmasını sağlayacaktır. Daha çok yetişkin kediler için kullanılan onların daha iyi gelişmesini sağlayan bir mamadır. İçinde bol miktarda tavuk ve pirinç bulunmaktadır. Sağlıklı besin hayvanınızı daha uzun süre yaşamasına yol açar. Küçük bakkal market türü yerlerde satılan mamaların hayvanlara kullanılması kesinlikle doğru değildir. Mama seçiminde gerekirse işten anlayan uzman kişiler tarafından yardım alınılması daha uygun görülmektedir.

Hayvanların ete ihtiyacı bulunmaktadır. Proteinli ve etli mamaları seçmekte fayda vardır. İnsanlar kendi özel ihtiyaçlarına harcadıkları paranın hesabını yapmadığı gibi aldığı mamanın da hesabını yapmamalıdır. Kendinize verdiğiniz değerin aynısını hayvanınıza göstermelisiniz. Hayvansever olmak sadece hayvanı alıp eve koyup ben hayvanseverim demek değildir. Hayvanınızın belirli zamanda bir veterinere götürüp herhangi bir sağlık problemi olup olmadığını sormak gerekmektedir.

Brit Kedi Maması

Düzenli olarak dışarı çıkarıp adeta küçük bir bebeğin aldığı değeri görmesi öngörülür. Hayvanlar oldukça sadık canlılardır, bunlar arasında kedi ve köpek öncelikli gelmektedir. Kedi ve köpekler adeta dost adeta bir arkadaş kadar yakındır sahibine ve sadıktır.

Bütün bu özelliklerini yanında hayvanın sahibinden gördüğü değer de hakedeceği kadar olmalıdır.

Özellikle Türkiye başta olmak üzere bütün dünyada hayvan katili olan insanlar bulunmaktadır. Bunlara engel olması gereken kişiler ise hayvansever insanlar ve kurumlardır. Biz insanlardan ayırmak onları hayatın diğer bir kısmında yalnız bırakmak onlara yaptığımız büyük kötülüktür.

Bunun için hayvanınıza sağlıklı bir hayat ve yaşam oluşturmanız için sağlıklı besin ve ortam oluşturmak gerekir. Brit kedi mamasını kedinize şuana kadar kullanmadıysanız umarım bu çabamı gördükten sonra kullanmaya başlayıp hayvanınıza sağlıklı bir yaşam hediye etmiş olursunuz.

Onlar biz insanların huzur ve mutluluk kaynağıdır. Sokak ve evcil hayvan olarakdan ayrım yapılması hoş görülmemektedir. Sağlıklı hayvan yaşamında duyarsız kalmayalım ve koruyalım, kollayalım, bilinçlendirelim onlara, bildirelim, sevelim, sevdirelim ve dostlarınızla mutlu yaşamlar dilerim SAYGILAR. .

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM