blogspot visitor counter
Brit Care Tuna & Turkey Tuna Balıklı ve Hindili Kedi Konservesi – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Brit Care Tuna & Turkey Tuna Balıklı ve Hindili Kedi Konservesi

Brit Care Tuna & Turkey Tuna Balıklı ve Hindili Kedi Konservesi

Brit Care Tuna & Turkey Tuna Balıklı ve Hindili Kedi Konservesi Evinizde sizinle birlikte yaşayan en özel, bakıma ve ilgiye muhtaç olan hayvan dostunuz için en güzel ve sağlıklı hayatı yaşamalarını istediğinizi biliyoruz. Bunun için öncelikle, en sağlıklı ve kaliteli mamayı seçmeniz gerekiyor. Evinizi sizinle paylaşan kedi ya da köpeğinize mama almadan önce bu yazıya […]

reklam

Brit Care Tuna & Turkey Tuna Balıklı ve Hindili Kedi Konservesi

Evinizde sizinle birlikte yaşayan en özel, bakıma ve ilgiye muhtaç olan hayvan dostunuz için en güzel ve sağlıklı hayatı yaşamalarını istediğinizi biliyoruz. Bunun için öncelikle, en sağlıklı ve kaliteli mamayı seçmeniz gerekiyor. Evinizi sizinle paylaşan kedi ya da köpeğinize mama almadan önce bu yazıya mutlaka göz atmalısınız. Doğru mama seçiminin faydalarını kısa zaman içinde göreceksiniz. Doğru mamayı nasıl seçebileceğinize ve bunun neden önemli olduğuna dair sık sık sorulan sorulara verilen cevaplardan oluşan bu yazı, dostunuz için hayati derecede önem taşıyor.

Doğru mamayı seçtiğime nasıl emin olabilirim?

Doğru mama, eğer evinizde kedi ya da köpek besliyorsanız, onun sindirim ya da bağışıklık sistemlerinde olumsuz bir etki yaratmayan mamadır. Her kedi ya da her köpek için doğru mama kavramı ve içeriğindekiler değişiklik gösterebilir. Nasıl ki insanlar arasında bazı yemekleri yiyemeyenler varsa, kedi ya da köpekler arasında da bazı mamaları yiyemeyenler olabilmektedir. Brit Care Tuna & Turkey Tuna Balıklı ve Hindili Kedi Konservesi pek çok kedinin sevdiği, kaliteli ve güvenilir bir mamadır.

Doğru mamayı seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Kedi ya da köpeğinizin her gün tüketeceği tek besin kaynağı kuru ya da yaş mamadır. Bu nedenle, yiyeceği mama sağlığı açısından oldukça fazla önem taşımaktadır. Mama seçerken dikkat edilmesi gereken pek çok kriter vardır. Öncelikle dostunuzun yaşını net bir şekilde düzenli olarak kontrollerini yaptırdığınız uzman veteriner hekimden ya da dostunuzun bir önceki sahibinden öğrenmelisiniz. Mama seçiminde kedi ya da köpeğinizin yaşı oldukça önemlidir. Kısırlaştırılmış bir kedi ya da köpeğiniz varsa, onlar için özel olarak üretilmiş, aşırı kilo almayı engelleyen türden mamalar satın almalısınız. Eğer, henüz yavru bir kedi ya da köpeğe sahipseniz, daha fazla kalsiyum ve fosfor içeren böylece gelişimin hızlı ve sağlıklı olmasını sağlayan mamalardan edinmelisiniz. Aynı zamanda, doğru mama size bir şekilde tavsiye edilmiş olmalıdır. Piyasada adını bile duymadığınız binlerce çeşit mama bulunmaktadır. Bu mamalardan alıp kedi ya da köpeğinize vermeniz halinde kötü bir sürprizle karşılaşma olasılığınız artacaktır.

Güvenilir ve kaliteli mamalar arasından kedi ya da köpeğinizin yaşına en uygun mamayı seçmelisiniz. Bunun dışında, seçtiğiniz mamanın içeriğinde dostunuzun sevmediği birkaç gıda maddesi olabilir. Bu durumu önceden bilmek oldukça zordur. Genellikle, kedi ya da köpeğinizin önüne koyduğunuz mamasını koklaması ancak yememesi halinde mamada hoşuna gitmeyen bazı maddeler olduğu söylenebilir. Bu durumda, yapılması gereken mamanın markasını değiştirmeksizin içeriğini değiştirmek olacaktır.

Evimde bir kedi besliyorum. Son zamanlarda haftada iki ya da üç kez kusmaya başladı. Yediği mamadan kaynaklanıyor olabilir mi?

Kediler kendilerini yalayarak temizlenirler. Kedilerin cinsine göre tüylerinin uzunluğu değişmektedir. Çok uzun tüylü kediler, kendilerini temizleme işlemi yaparken tüylerinin bir kısmını yutmaktadır. Kısa tüylü kedilerde de tüylerini yutma görülür. Bu işlemi her gün uzun süre yaptıkları için, oldukça fazla miktarda tüy yutarlar. Özellikle de tüylerin aşırı şekilde döküldüğü bir dönemde, kediniz kendi tüyünü çok yutmuş olabilir. Kusmanın bir sebebi budur. Diğer bir sebep ise, kedinizin sindirim sistemini bozacak bir şey tüketmiş olmasıdır. Kedinize yemek artıklarından az da olsa vermeniz, tuzlu ya da baharatlı yiyecekler tüketmesi, bozuk bir maddeyi yemesi gibi sebepler kusmanın kaynağı olabilir. Yalnızca kuru mama ile beslenen bir kediye sahipseniz, hemen en yakınınızda bulunan uzman bir veterinere kontrol için gitmelisiniz. Kedinizin daha ciddi bir hastalığı olmadığından emin olduktan sonra, veteriner hekimin size önereceği mamadan almalısınız.

Brit Care Tuna & Turkey Tuna Balıklı ve Hindili Kedi Konservesi

Bütün bu cevaplar, kedinizin sağlığının daha iyi olması içindir. İnternet ortamından ulaştığınız her bilgi doğru olmayabilir. Bu nedenle, veteriner hekime başvurmak en sağlıklı yol olacaktır.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM