blogspot visitor counter
Brit Care Tavuklu Ve Peynirli Yavru Konserve Kedi Maması – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Brit Care Tavuklu Ve Peynirli Yavru Konserve Kedi Maması

Brit Care Tavuklu Ve Peynirli Yavru Konserve Kedi Maması

Brit Care Tavuklu Ve Peynirli Yavru Konserve Kedi Maması Yavru kedinizi, evinize getirdiğiniz ilk gün, sizinde, yavru kedinizin de biraz stresli birkaç gün geçireceğinizi bilmeniz, o zor günleri atlatmanızda size yardımcı olacaktır. Yavru kediniz, hiç tanımadığı insanların arasında, daha önce hiç görmediği bir ortamda mutlaka huzursuz olacak ve yaptığı huysuzluklarla bunu size belli edecektir. Güven […]

reklam

Brit Care Tavuklu Ve Peynirli Yavru Konserve Kedi Maması

Yavru kedinizi, evinize getirdiğiniz ilk gün, sizinde, yavru kedinizin de biraz stresli birkaç gün geçireceğinizi bilmeniz, o zor günleri atlatmanızda size yardımcı olacaktır. Yavru kediniz, hiç tanımadığı insanların arasında, daha önce hiç görmediği bir ortamda mutlaka huzursuz olacak ve yaptığı huysuzluklarla bunu size belli edecektir. Güven duyduğu annesinden ve kardeşlerinden ilk defa ayrılıp, hiç tanımadığı ve bu nedenle korktuğu bir mekanda olmak, doğal olarak yavru kedinizi ürkütecek ve bu durum davranışlarına yansıyacaktır. Alışma sürecini kolay atlatması, size ve yeni evine güvenmesi için, yavru kedinize anlayışlı davranmalı ve ona yardımcı olmalısınız. Göstereceğiniz ilgi ve ona sıcak bir şekilde hissettireceğiniz sevgi, bu günlerde onun size kolay alışmasını, her şeyden önce, sizin tarafınızdan bir zarar görmeyeceğini anlayarak, size güvenmesini sağlayacaktır.

Yavru kedinizin yeni evine alışmasını kolaylaştıran bir yöntemde, evde ona ait bir alan oluşturmanız ve istediği zaman orda kalmasına izin vermeniz olacaktır. Ona uygun küçük, yumuşak bir kedi yatağı, eve alıştığı ilk günlerde, onun için en güvenilir liman olacaktır. Bu nedenle, kendine ait alandan çıkmak istemediği durumlarda, onu zorlamamanızda fayda vardır. Yavru kedinizin yatağının içine bırakacağınız sıcak su torbası, yavru kedinize, annesinin ve kardeşlerinin sıcaklığını hissettireceği için, daha sakin olmasını ve daha rahat uyumasını destekleyecektir.

Eve yeni yeni alışan kedinizin alışma sürecini hızlandırmak için önemli noktalardan bir tanesi de, oldukça oyuncu olan yavru kedinizin oyunlarına katılmanız, onu yalnız bırakmamanız olacaktır. Beraber oynadığınız oyunlar sayesinde, yavru kedinizin size yaklaşmasını ve size güvenmesi sürecini daha da hızlandırabilirsiniz. Zaten gün boyu uyuyan yavru kedinizin, uyandığı kısa zaman aralıklarında, onunla oyun oynayarak ilgilenmeniz, onu çok mutlu edecektir. Henüz evinize yeni alışan, evi ve eşyaları yeni tanımaya başlayan kedinizin güvenliğini, evinizde alacağınız bir takım önlemlerle sağlamanız kedinizin yararına olacaktır. Özellikle evde olmayacağınız zamanlarda, açık cam ve kapıların kontrolü, elektrik prizlerinin güvenli hale getirilmesi önemlidir. Evinizde baktığınız çiçekleri de, kedilere zarar verebilme ihtimalleri olduğu için, kedinizin ulaşamayacağı yerlere kaldırmanız önerilir.

Yavru kedinizin, size ve eve alışma sürecinde, sizin yapmanız gereken en önemli ve büyük sorumluluklardan bir tanesi de, kedinizin beslenmesidir. Zaten çok hassas olan bünyesi nedeniyle, aksatmamanız gereken beslenme, dikkatle uygulanmalı ve kaliteli ve kedinize uygun bir mama ile desteklenmelidir. Yavru kediniz için mama seçerken, onun sağlığını ve gelişimini çok ciddi bir şekilde belirleyeceğinizi, sağlıklı olmasının tamamen seçtiğiniz mama ile ilgili olacağını asla unutmamalı, seçiminizi büyük bir özenle gerçekleştirmelisiniz.

Mama seçimi yaparken, veteriner hekiminizin fikrini almalı, piyasada bulunan mamalar hakkında ve bir mamayı kaliteli yapan özellikler hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Piyasada bulunan ve kaliteli olduğu düşünülen, pahalı fiyatlara satılan birçok mama, düşünüldüğünün tersine, kalitesizdir. Ve besin değerleri açısından, kedilerin sağlığını olumsuz etkileyecek niteliktedir. Yavru kedinize mama seçimi yaparken, mamanın içeriğini ve besin değerlerini iyi yorumlamanız, yaptığınız seçimi hatasız kılacaktır.

Brit Care Tavuklu Ve Peynirli Yavru Konserve Kedi Maması

Brit Care Tavuklu ve Peynirli Yavru Konserve Kedi Maması, piyasada satışa sunulan kedi mamalarından biridir. Genel olarak uzmanların önerdiği mamalar, yaş değil, kuru mamalardır. Üretim aşamasında birçok işlemden geçen yaş konserve mamaları, kedi sağlığı açısından, kuru mamalara göre, daha kalitesiz bir görüntü sunarlar. Bu nedenle, yavru kedilerin beslenmesinde, kuru mama tercihi yapılması, daha doğru bir karar olacaktır. İçeriğinde, yan ürünlere yer verilmeyen mamada, %42 gibi iyi değerli bir oranda tavuk bulunması, kedilerin sağlıklı ve ihtiyacı olan kalitelidir. Proteini karşılayacak düzeydedir. İçeriğinde yüksek oranda tahıl bulundurmayan mamada sadece tahıl olarak pirinç bulunmaktadır. Normalde pirincin kedi sağlığına olumsuz etkileri olsa da, diğer kalitesiz tahılların mamada bulunmaması, mamanın kalitesini artıran özelliklerden bir tanesi. İçeriği ve yüksek besin değerleri olan Brit Care Tavuklu ve Peynirli Yavru Konserve Kedidir. Maması, kedilerin sağlığını olumsuz etkileyebilecek etkilerinin olmaması nedeniyle, uzmanlar tarafından kullanılabilecek mamalardan biri olarak değerlendirilir.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM