blogspot visitor counter
Brit Care Tavuklu Ve Peynirli Konserve Kedi Maması – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Brit Care Tavuklu Ve Peynirli Konserve Kedi Maması

Brit Care Tavuklu Ve Peynirli Konserve Kedi Maması

Brit Care Tavuklu Ve Peynirli Konserve Kedi Maması Evinizde beslediğiniz bir kedi varsa, oldukça fazla sorumluluğunuz var demektir. Kedinizle ilgili en önemli sorumluluklarınızdan bir tanesi de, kedinizin sağlığını korumak adına bazı önlemler almanız olmalıdır. Oldukça meraklı ve hareketli olan kediniz, evde sürekli dolaşacak ve yeni keşifler yapmaktan büyük keyif alacaktır. Kedinizin evde güvenliğini sağlamak için, […]

reklam

Brit Care Tavuklu Ve Peynirli Konserve Kedi Maması

Evinizde beslediğiniz bir kedi varsa, oldukça fazla sorumluluğunuz var demektir. Kedinizle ilgili en önemli sorumluluklarınızdan bir tanesi de, kedinizin sağlığını korumak adına bazı önlemler almanız olmalıdır. Oldukça meraklı ve hareketli olan kediniz, evde sürekli dolaşacak ve yeni keşifler yapmaktan büyük keyif alacaktır. Kedinizin evde güvenliğini sağlamak için, evinizde bir takım değişiklikler yapıp, evinizi onun için daha güvenilir bir hale getirmelisiniz.

Siz ne kadar önlem alırsanız alın, kedinizin başına bazı kazalar gelebilir. Bu durumlarda ilk yardım bilginizin olması, hayati bir önem taşımaktadır. Kedinizin başına gelebilecek kazalar için, evde bir ilk yardım çantası bulundurmalısınız. Evinizde kediniz için hazırladığınız ilk yardım çantasının eksiksiz olmasına dikkat etmelisiniz. Cımbız, makas, pens, pamuk, antibiyotikli krem, oksijenli su, amonyak gibi malzemelerin çantada olmasına özen göstermelisiniz.

Evde kedinizin başına gelebilecek kazalardan bir tanesi, elektrik çarpmalarıdır. Açıkta bulunan kabloların kediler tarafından kemirilmesi nedeniyle sıkça karşılaşılan ve tehlikeli olan bu durum karşısında, ilk yapmanız gereken müdahale, kedinizin elektrikle temasını kesmek olmalıdır. Ancak bunu yaparken, kendinizi de riske atmamaya özen göstermelisiniz. Kedinizin elektrikle temasını kesmenin en akıllıca yolu, sigortaları kapatmanız olacaktır. Elektrik çarpması sonucu yaşanabilecek kalp durmalarına karşı, suni teneffüs yapmanız gerekebilir.

Kedinizin nabzının normale dönmesini sağladıktan hemen sonra, veteriner hekiminizle görüşmeli ve onun tavsiyeleri doğrultusunda davranmalısınız. Elektrik çarpması dışında, evde en sık karşılaşılan kazalardan biride, kaynar su dökülmesi nedeniyle yanmalardır. Kaynar su dökülen kedinizi, hemen soğuk suya sokmalı ya da yanan yerin üzerine buz koymalısınız. Hemen uygulanan soğuk, yanığın etkisini bir parça azaltacaktır. Yanığın ne kadar yoğun olduğu önemlidir.

Eğer kediniz ciddi derecede yandıysa, vücuduna buzla ya da suyla uyguladığınız ilk yardımın ardından, hemen veteriner hekiminize gitmelisiniz. Ciddi yanıkların ölümle sonuçlanabileceğini unutmamalı ve zaman kaybetmemelisiniz. Evde olan kazaların dışında, evin dışında zaman geçiren bir kediniz varsa, trafik kazaları ile de karşılaşma ihtimaliniz var demektir. Trafik kazası geçiren kediniz için ilk yapmanız gereken, kanama durumunu kontrol etmeniz olmalıdır.

Eğer kedinizin yoğun bir kanaması varsa, fazla kan kaybetmesine engel olmaya çalışmalı ve hemen veteriner hekiminize gitmelisiniz. Bu kazaların dışında, böcek sokmaları da kedinize zor anlar yaşatabilir. Kediniz bir anda bağırmaya başlayıp, istemsizce koşuyor ise, büyük ihtimalle bir böcek tarafından sokulmuş ve canı yanmıştır. Arı sokmalarında, o bölgeye süreceğiniz amonyak, hem acıyı azaltacak, hem de şişliği alacaktır.

Kedinizle ilgili önemli sorumluluklarınız arasında, kedinizin yeterli ve dengeli bir şekilde beslenmesi de vardır. Kedilerin beslenmesi, onların sağlığını korumak ve uzun bir hayat sürmelerini sağlamak için, önemli bir sorumluluktur. Kedinizi beslediğiniz mamanın da bu nedenle özenle seçilmesi gereklidir. Kediniz için kaliteli bir mama seçimi yapmanız, onun sağlığı için yapabileceğiniz en iyi seçim olacaktır. Brit Care tavuklu ve peynirli konserve maması, kedilerin yeterli ve dengeli beslenmesini sağlayabilecek mamalardan biridir ve uzmanlar tarafından önerilir.

Brit Care tavuklu ve peynirli konserve mamasında bulunan yüksek oranda ki tavuk göğüs eti, mamanın kalitesini artıran bir özelliktir. Genel olarak kedi mamalarında sağlığı tehdit eden et ürünleri kullanılmaktadır. Et ürünlerinin kullanıldığı kedi mamaları oldukça sağlıksız mamalardır ve bu ürünler mamanın kalitesini tamamen düşürmektedir. Bu mamada bu ürünlerin kullanılmaması ve gerçek et kullanılması oldukça olumlu bir durumdur.

Brit Care Tavuklu Ve Peynirli Konserve Kedi Maması

İçeriğinde fazla tahıl bulunmaması da mamanın kalitesinin artırmasına neden olurken, pirinç kullanılması mamaya olumsuzluk katmıştır. Pirinç kedilerin sindirimini zor yaptığı ve içinde ki arsenikten dolayı kanser riski oluşturan bir tahıldır. Yine de mamada tahılın kullanılmaması önemlidir. Mamanın içeriğinde katkı maddeleri ve zararlı ürünlerin bulunmaması da, mamanın kediler için uygun bir mama olduğunu göstermektedir.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM