blogspot visitor counter
Brit Care Seabream Hipoalerjenik Balıklı Konserve Kedi Maması – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Brit Care Seabream Hipoalerjenik Balıklı Konserve Kedi Maması

Brit Care Seabream Hipoalerjenik Balıklı Konserve Kedi Maması

Brit Care Seabream Hipoalerjenik Balıklı Konserve Kedi Maması Bilinen evcil hayvanlar arasında en çok kediler tercih edilmektedir. Kediler tüm memeli hayvanlar grubunda uykuya en düşkün ev hayvanlarıdır. Gün içerisinde ortalama 16 saat uyumaları alışıldık bir durumdur. Uykudan sonra en çok yaptıkları kendilerini tımarlamaktır ve bu ömürleri boyunca zamanlarının %30’u kendilerini tımarlamakla geçer. Kedilerin ilk 3 […]

reklam

Brit Care Seabream Hipoalerjenik Balıklı Konserve Kedi Maması

Bilinen evcil hayvanlar arasında en çok kediler tercih edilmektedir. Kediler tüm memeli hayvanlar grubunda uykuya en düşkün ev hayvanlarıdır. Gün içerisinde ortalama 16 saat uyumaları alışıldık bir durumdur. Uykudan sonra en çok yaptıkları kendilerini tımarlamaktır ve bu ömürleri boyunca zamanlarının %30’u kendilerini tımarlamakla geçer.

Kedilerin ilk 3 ayında anne sütüne ve fiziksel açıdan anneleriyle birlikte olmalarına ihtiyaçları vardır. Bu süre içerisinde erişkin yaşa ulaştığında yaşamlarını sürdürmeleri için yeme, içme ya da kendilerini temizleme gibi davranışları anneden eğitim alarak gelişmeleri önemlidir. Yetişkin kediler olduklarında anneye ihtiyaç duymayacaklardır. Yetişkin çağlarına girdikleri yaşlar, cinsiyetler arasında farklılık gösterir. Bu yaşlar; dişiler için 6-8. aylarda, erkeklerde ise 7-12. aylardır.

Yetişkin Kedilerin Beslenmesi

Her şeyden önce kedinin hijyeni oldukça önemlidir ve bu hijyen öncelikle beslenme alanı ve gıdalardan başlamaktadır. Örneğin; mama ve su kaplarının ve bulunduğu yerlerin temiz olmasına dikkat edilmelidir. Evde ayakaltı olmayan, uyuduğu alanlardan uzak ve sessiz bölgelerde bulundurulması önerilmektedir ki kedi beslenmesi sırasında rahatsız edilmekten hoşlanmazlar. Genellikle mama kapları metal olduğundan, her gün temizlenmesi ve iyice kurutulması önerilir. Çünkü kapta bekleyen mama kabın içinde zararlı maddelere dönüşebilmektedir.

Kedinin yaşı beslenmesi hakkında önemli bir temel noktadır. Yavru kedilerin, yetişkin veya yaşlı kedilerin, ihtiyaç duydukları protein, vitamin ve mineraller değişmektedir. Ayrıca boyutlarına ve kilolarına oranla günlük mama miktarları da farklılık göstermektedir. Örneğin bir yavru kedinin günlük mama miktarı, yetişkin bir kediyi doyurmayacaktır. Tersi durum söz konusu olursa, yani yavru kediye yetişkin kediler için uygun olan miktarda mama verilmesi, kedinin sağlığını olumsuz etkileyecektir. Kediler, mama kapları dolu olduğu sürece her acıkmalarında mama tüketebilirler ancak belirli zamanlarda belirli miktar mama verilesi önemlidir.

Mama miktarı ile doğrudan bağlantısı olan vitamin ve minerallerin de oranları önemlidir. Örnek olarak; yavru kedilerin enerji ihtiyacı ile yetişkin ya da yaşlı bir kedinin ihtiyacından çok daha fazla olmaktadır. Yetişkinlere göre daha hareketli olan yavru kedilere yağ oranı yüksek, enerji verecek mamalar verilmelidir. Yetişkin kedilere ve hatta kısırlaştırılmış kedilere ise yağ bakımından zengin gıdaların verilmesi, obeziteye neden olabilmektedir. Hareketleri kısıtlı olan bu kedilere verilecek öğün sayısı ve mama miktarı da az olmalıdır. Yetişkin ve sağlıklı bir kedinin öğün sayısı 6-7 saatte bir olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Mama Seçimi Yaparken Neye Göre Yapılmalı?

• Alınacak mamaların kedinin ırkına ve yaşına uygun, kedinin ihtiyaç duyduğu vitamin, protein ve mineral içermesi gerekmektedir. Her yaşın ve her ırkın farklı gereksinimleri bulunmasından bu ayrıntıya dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu konuda veterinerlerden destek alınabilir.
• Sindirim sistemini açısından evde pişirilmiş, küçük kemikler içeren yemeklerden verilmesi oldukça tehlikelidir. Küçük kemikler yemek borusunu ya da midesini delebilir. Evde pişen yemeklerden verilmesi, kedinin ihtiyacı olan protein ve vitaminlerin dengeli bir şekilde alımına engel olmaktadır. Kedilerin hazır mamalara alıştırılması bu nedenle önemlidir.
• Taurin içeren mamalar tercih edilmelidir. Taurin maddesi, düşük değerde genellikle et ürünlerinde bulunan bir amino asittir. Kedilerin besinsel ihtiyaçlarının karşılanabilmesinde bu maddenin etkisi büyüktür. Kedilerin bağışıklık sistemine, özellikle göz ve kalp sağlığına ve nörolojik gelişimlerine gibi birçok olumlu etkisi bulunmaktadır.

Brit Care Seabream Hipoalerjenik Balıklı Konserve Kedi Maması

Brit Care Seabream Hipoalerjenik balıklı konserve kedi maması, 80 gramlık paketlerde üretilen yaş mamalardır. Yüksek sindirilebilir hammaddelerden üretilmiştir ve kedide aşırı stres oluşumuna engel olmaktadır. Balıklı konserve mamaları dışında Brit Care’in ördekli, somonlu, kuzu etli çeşitleri de bulunmaktadır.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM