blogspot visitor counter
Brit Care Multipack Lezzet Seçenekleri – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Brit Care Multipack Lezzet Seçenekleri

Brit Care Multipack Lezzet Seçenekleri

  Brit Care Multipack Lezzet Seçenekleri Kedilerin beslenmeleri sorunlu bir konudur. Kediler alıştıkları mamanın haricinde başka bir mamayı yemek istemezler. Kedilerin bu alışkanlıklarını anne sütünü bırakıp mama ile beslenmeye başlamalarından itibaren ilk bir yıl içerisinde kazanırlar. Bu yüzden bu süreçte mümkün olduğunca çok çeşitli mamalar vermek kedileri çok fazla çeşitte mamayla beslememizi sağlar. Tabi sadece […]

reklam

 

Brit Care Multipack Lezzet Seçenekleri

Kedilerin beslenmeleri sorunlu bir konudur. Kediler alıştıkları mamanın haricinde başka bir mamayı yemek istemezler. Kedilerin bu alışkanlıklarını anne sütünü bırakıp mama ile beslenmeye başlamalarından itibaren ilk bir yıl içerisinde kazanırlar. Bu yüzden bu süreçte mümkün olduğunca çok çeşitli mamalar vermek kedileri çok fazla çeşitte mamayla beslememizi sağlar. Tabi sadece bu dönemde değil bir kendin tüm yaşamı boyunca bu çeşitliliği sağlamak zorundayız. Kediler en çok yeme alışkanlığını bu ilk bir yıl içerisinde kazansalar da daha sonraki dönemlerde de uzun süre aynı mama ile beslenen bir kediyi bu mamadan vazgeçirmek çok zordur.

Farklı çeşitlerdeki mamalarla beslenen bir kedi hem dengeli ve sağlıklı bir şekilde beslenmiş olacaktır hem de gelişimi daha hızlı ve sağlıklı olacaktır. Çünkü her mamanın içeriğinde birbirinden farklı hammadde, vitamin, mineral gibi maddeler vardır. Burada önemli olan kedinin yaş grubuna göre özel hazırlanmış mamaları tercih etmek gereklidir. Örneğin yetişkin kediler fiziksel aktivite bakımından en hareketli dönemini yaşadıklarından bu yaş grubundaki kedileri proteini fazla olan mamalarla beslemek gerekir. Yetişkin kedi mamalarında ise etli, tavuk etli, balıklı gibi birçok çeşidi ve her çeşidin de birçok alt çeşidi vardır.

Her çeşidin içerdiği besin maddeleri birbirinden farklı olmakla birlikte bir kedi ne kadar farklı besin maddesi alırsa o kadar sağlıklı gelişimini sürdürecektir. Örneğin, balık gibi deniz canlılarından üretilmiş bir kedi maması kedilerin omega-3 ihtiyaçlarını karşılarken uzun süre verilmesi böbrek rahatsızlıklarına yol açar. Kuru mamaların sert olması kedilerin ağız ve diş sağlığı için çok fayda sağlamakla birlikte içerdikleri aşırı karbonhidrat nedeniyle obezite ya da diyabet hastalıklarının ortaya çıkmasına neden olur.

Yukarıda belirttiğimiz gibi kediniz için birden fazla mama çeşidi kullanarak kedinizin sağlığı ve gelişimi için bütün besin maddelerini almasını sağlarken bir besin maddesini de aşırı almasını engellemiş olursunuz. Bu yüzden kedileri çeşitli mamalarla beslemek sağlıklı gelişimleri için önemlidir. Farklı farklı mamalarla beslemek bu mamaları temin etme sırasında sizi biraz sıkıntıya düşürebilir. Satın aldığınız 15-20 kg. mamalar ya da 400-500 gr.lık yaş mamalar sizi uzunca bir süre mama satın alma işleminden kurtarmaktadır. Kedinizi farklı mamalarla beslemeye karar verdiğinizde ise bozulacağından dolayı büyük gramajlı ürünler yerine küçük gramajlı farklı farklı mamalar almak zorunda kalacaksınız.

Brit Care Multipack Lezzet Seçenekleri sizi bu dertten kurtarıyor. Brit Care Multipack Lezzet Seçenekleri içerisinde bir pakette 4×100 gr. ya da 12×100 gr. gibi farklı farklı mamalar bulunmakta. Örneğin Brit Care Multipack Lezzet Seçeneklerinin 4×100 seçeneğinin biri balıklı olanı bu paket içerisinde 100’er gramlık 4 farklı balıklı mama bulunmaktadır. Yine 12×100 gr.lık seçeneğine örnek vermek gerekirse, etli çeşidinin paketinde 100 gr.lık konserveler halinde 3 adet etli, 3 adet tavuk ve hindili, 3 adet morina balıklı ve 3 adet de soman balıklı olmak üzere toplam 4 farklı etli mama seçeneği sunulmaktadır.

Brit Care Multipack Lezzet Seçenekleri

Brit Care Multipack Lezzet Seçenekleri soya, renklendirici, boya, koruyucu madde, lezzetlendirici gibi katkı maddeleri içermediğinden kedileriniz içinde sağlık bir mamadır. Her biri konserve yetişkin bir kedinin günlük tüm besin ve vitamin ihtiyacını karşılayacak şekilde üretilmiştir. Olup hem kedinizin farklı besinler almasını sağlamış hem de kedinizin tek bir besine alışmasını engellemiş olursunuz. 100 gr.lık konserveleri kedinizini günlük bir seferde ya da yarısını sabah yarısını akşam olmak üzere iki seferde tüketebilir. Bu sayede artan mamayı saklamanıza gerek kalmayacaktır.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM