blogspot visitor counter
Brit Care Lilly Kuzu Ve Somonlu Sensitive Hassas Sindirim Sistemi Tahılsız Kedi Maması – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Brit Care Lilly Kuzu Ve Somonlu Sensitive Hassas Sindirim Sistemi Tahılsız Kedi Maması

Brit Care Lilly Kuzu Ve Somonlu Sensitive Hassas Sindirim Sistemi Tahılsız Kedi Maması

Brit Care Lilly Kuzu Ve Somonlu Sensitive Hassas Sindirim Sistemi Tahılsız Kedi Maması Tükettiği besinlerin tercihlerine göre bazı kedilerin hangi gıdalara hassasiyetinin olduğu takip edildiğinde anlaşılabilir. Bazıları et ve et ürünlerine alerjik reaksiyonlar gösterirken, bazıları sebze ve meyve besinlerine bu reaksiyonları gösterebilir. Bu nedenle evcil hayvan sahipleri, onların severek tükettiği ve zorlanarak tükettiği besin içeriklerine […]

reklam

Brit Care Lilly Kuzu Ve Somonlu Sensitive Hassas Sindirim Sistemi Tahılsız Kedi Maması

Tükettiği besinlerin tercihlerine göre bazı kedilerin hangi gıdalara hassasiyetinin olduğu takip edildiğinde anlaşılabilir. Bazıları et ve et ürünlerine alerjik reaksiyonlar gösterirken, bazıları sebze ve meyve besinlerine bu reaksiyonları gösterebilir. Bu nedenle evcil hayvan sahipleri, onların severek tükettiği ve zorlanarak tükettiği besin içeriklerine dikkat etmesi gereklidir. Günlük besin ihtiyacından sonra kedilerdeki belli belirsiz kaşıntılar, derilerindeki kızarıklar, tüy dökümünün artması, sürekli tıksırık hali alerjik reaksiyonun belirtileridir.

Ürün Bilgisi ;

Yukarıdaki durum göz önünde bulunduran Brit Care Lilly markası, hassas kediler için faydalı olacağını düşündüğü bu kedi mamasını üretmiştir. Özellikle tahıllara ve yan ürünlerine alerjisi olan kediler için %0 tahıl oranı ile rahatlıkla tercih edilebilen mama ürünleri arasına girdiği görülür. İçeriğindeki somon balığı içeriğiyle omega 3 ve omega 6 yağ asitlerinin desteğiyle zengin protein içerikli mamadır. Karbonhidrat az , protein oranı yüksektir. Böylelikle ortaya çıkabilecek alerjik faktörler ortadan kaldırılmıştır. Tahılsız olduğu için karaciğerin işlevini artırır, daha sağlıklı ve vücudun daha dengeli ve yağın depolanmadan enerjiye dönüşmesinde etkili hale gelmiştir.

Kuzu eti ve somon balığının zengin protein kaynağı olmaları sindirimi kolaylaştırırken tokluk hissini yaratarak , kedilerin aşırı besin tüketme alışkanlıklarının önüne geçilmiş olur. Bu mamanın en önemli özelliği diğer mama ürünlerinin içeriğinde olmayan deve dikenidir. Deve dikenin en önemli özelliği karaciğerin işlevini arttırması ve güçlendirmesidir.

Mamanın İçeriği ve Besin Bileşenleri ;

Somon unu, kuzu unu, patates, somon proteini, patates unu, tavuk yağı, maya, somon balığı yağı, kurutulmuş elma, sterilize edilmiş tavuk tatlandırıcıları, manna-oligosakkaritler, frukto, avize ağacı özü, boğa dikeni, deve dikeni, deniz yosunu, vitamin A, vitamin D3, vitamin E, taurin, kolin klorür, L-carnitine, vitamin C, niasin, biyotin, çinko, manganez, demir, bakır, iyot, selenyum, arginin, lisin, DL- metiyonin, sodyum, omega 3 ve omega 6, ham protein, ham yağ, elyaf, ham kül, nem, kalsiyum, sodyum, fosfor, manganez.

Yukarıdaki besin içeriği ve besin bileşenleri, mamanın uzun ve taze kalması amaçlanırken, aynı zamanda zengin besin içeriğiyle hassas kedilere özel üretilmiştir. Yetişkin kediler gelişim evrelerini tamamladıklarında eskisi gibi hareketli, canlı, hızlı ve fonksiyonlarını iyi kullanmaz. Yetişkin kedilerin en büyük sıkıntısı sindirimde zorlanmalarıdır. Çünkü tüketilen besinin emilimi yavaşlamıştır. Mama içeriğindeki besin içeriği ve besin bileşenleri bu durumları azaltmak için ek destek olarak ilave edilmiştir.

Brit Care Lilly Kuzu ve Somonlu Sensitive Hassas Sindirim Sistemi Tahılsız Kedi Maması ‘nın Faydaları Nelerdir?

-Yetişkin kedilerde sindirim sisteminin yavaşlaması ve sindirim sisteminin canlılığını korumak için protein ağırlıklı besin içeriği.
-Düzenli bir metabolizmanın yakalanması, güçlenmesi ve dengeli hale gelmesi için omega 3 ve omega 6 yağ asitlerinin içeriği.
-Deve dikenin güçlü besin değeriyle karaciğer fonksiyonlarının güçlenmesini sağlaması.
-Somon yağı ile deride oluşan geniş ve derin gözeneklerin kapanmasına yardımcı olma.
-Tüy yumaklarının oluşumunun önüne geçilmesi için boğa dikeni ve deniz yosunun ilave edilmesi.
-Kalp ve damar yollarının işlevine canlılık kazandırmak , görme duyuları ve algıda seçiciliği arttırmak için taurin besin bileşeninden yararlanılmıştır.
-Kaliteli ve taze kuzu eti ile hassas sindirim sistemi olan kedilerin bağırsak emilimini proteinlerle yakılarak kolaylaştırması.
-Dış etkenlere karşı bağışıklık sisteminin güçlenmesi için vitaminlerin zengin besin bileşenlerini kullanarak , daha sağlıklı ve dirençli metabolizma yakalamak amaçlanmıştır.

Brit Care Lilly Kuzu Ve Somonlu Sensitive Hassas Sindirim Sistemi Tahılsız Kedi Maması

Kedilerin ağırlıklarına,kilosuna,yaşına ve günlük aktivitelerine göre belirlenmelidir.Örneğin;3 ile 5 kg arasındaki kedilerin günlük dozu 50 ya da 70 gram olmalıdır.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM