blogspot visitor counter
Brit Care Kitten Chicken Tavuklu Yavru Kedi Konservesi – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Brit Care Kitten Chicken Tavuklu Yavru Kedi Konservesi

Brit Care Kitten Chicken Tavuklu Yavru Kedi Konservesi

Brit Care Kitten Chicken Tavuklu Yavru Kedi Konservesi Evde bir kedi beslemenin birçok güzel yanı olmasıyla beraber, kedilerin bakımı oldukça özveri isteyen bir sorumluluktur. Evde baktığınız kedinizin sağlığını korumak, kedi sahibi olarak en önemli görevlerinizden biridir. Kedinizle ilgili oluşabilecek sağlık problemlerinde, erken teşhisin önemini unutmamalı, evde yapacağınız rutin kontrollerle, oluşabilecek riskleri kontrol altına almalısınız. Yapacağınız […]

reklam

Brit Care Kitten Chicken Tavuklu Yavru Kedi Konservesi

Evde bir kedi beslemenin birçok güzel yanı olmasıyla beraber, kedilerin bakımı oldukça özveri isteyen bir sorumluluktur. Evde baktığınız kedinizin sağlığını korumak, kedi sahibi olarak en önemli görevlerinizden biridir. Kedinizle ilgili oluşabilecek sağlık problemlerinde, erken teşhisin önemini unutmamalı, evde yapacağınız rutin kontrollerle, oluşabilecek riskleri kontrol altına almalısınız. Yapacağınız bu kontrollerle, kedinizde yeni oluşan bir hastalığı tespit edebilir ve veteriner hekime danışarak, erken teşhis sayesinde, belki de hayatını kurtarabilirsiniz.

Kedinizin iç organlarında baş gösteren sıkıntıları anlamak için, kedinizin yatağını ve kumunu belli aralıklarla kontrol etmelisiniz. Eğer kedinizin yatağında ya da kumunda, parazitlere, bazı akıntılara rastlarsanız, kedinizin iç organlarıyla ilgili bazı sorunların olduğunu bilmeli ve veteriner hekim randevunuzu hemen almalısınız. Kedilerin gözlerinde oluşan çapaklar için, ılık çay ya da su ile kedinizin gözlerini düzenli olarak temizlemeniz, kedinizin rahatlamasına yardımcı olacaktır. Eğer kedinizin gözlerinde her zamankinden daha yoğun bir çapaklanma ya da iltihaplı bir akıntıya rastlarsanız, kedinizin gözlerinin enfeksiyon kaptığını bilmelisiniz.

Kedinizin kulaklarında meydana gelen akıntılarda, kulaklarda oluşan enfeksiyonların habercisidirler. Kedinizde oluşan ağız kokusu, yemek yerken oluşan ağrı, diş etlerinde bulunan kızarıklıklar da, diş ve diş eti sağlığının bozulduğunun habercisidir. Yaş mama tüketen kedilerde daha sık görülen diş ve diş eti rahatsızlıkları için, veteriner hekiminizden destek almalısınız. Dişlerde oluşan taşların belli aralıklarla temizletilmesi, diş sağlığının daha sorunlu hale gelmeden korunmasına yardımcı olacaktır. Kedinizi fiziksel olarak kontrol etmenizin dışında, kedinizde fark ettiğiniz davranış farklılıkları da, kedinizde bazı sorunlar olduğunun göstergesi olabilir.

Hareketli kedinizde birden oluşan halsizlik, sürekli uyuklama hali, oldukça durgunlaşması, yine kedinizde bazı sağlık sorunları olmasının habercisi olabilir. Kedinizi iyi tanımanız, onda meydana gelen değişiklikleri de çabuk fark etmenizi sağlayacak ve oluşan sağlık problemlerini büyümeden çözme imkânını size verecektir. Kedinizle ne kadar çok ilgilenirseniz, onunla ne kadar çok zaman geçirirseniz, hem kedinizin size daha çok yakınlaşıp, size daha çok güven duymasını sağlamış olacaksınız, hem de onu daha iyi tanıma fırsatını yakalayarak, bazı sorunların büyümeden önüne geçebileceksiniz. Kedinizin sağlıklı bir hayat sürebilmesi için, sağlıklı beslenmesi de, en büyük görevleriniz arasında yer almaktadır.

Kedinizin yeterli ve dengeli beslenmesini sağlamanız için, bilinçli davranmanız önemlidir. İlk defa kedi besliyorsanız ve kedi beslenmesi hakkında yeterli bilginiz yoksa kedinizi beslerken hata yapmamak için, zaman kaybetmeden, bu konuda fikir sahibi olmalı ve gereken her türlü bilgiyi atlamadan öğrenmelisiniz. Kedinizin sağlıklı beslenmesinin önemli kurallarından biri, kedinizi ev yemekleri ile beslememeniz gerektiğinin farkında olmanızdır. Ev yemekleriyle beslenen kedilerde oluşan sağlık sorunları, azımsanmayacak kadar ciddidir. Kedinizi ona uygun, onun ihtiyaçlarını karşılayacak kadar kaliteli bir kedi maması ile beslemeniz, kediniz için vereceğiniz en doğru karar olacaktır.

Brit Care Kitten Chicken Tavuklu Yavru Kedi Konservesi, yavru kedilerin beslenmesine özel hazırlanmış ve piyasada bulunan kaliteli mamalardan biridir. Brit Care Kitten Chicken tavuklu yavru kedi konservesinin en dikkat çeken olumlu yönü, çok yüksek oranda gerçek etten üretilmiş olmasıdır. Genelde kedi mamalarında yüksek olması istenen et oranı, oldukça düşük tutulmakta, et yerine kullanılan sağlıksız et ürünleri ile protein açığı kapatılmaya çalışılmaktadır. Bu mamada hiç kullanılmayan et ürünleri ve yüksek oranda kullanılarak kaliteli bir protein oluşmasına neden olan et, mamanın kalitesini oldukça yükseğe çekmiştir.

Brit Care Kitten Chicken Tavuklu Yavru Kedi Konservesi

Mamada tahıl bulunmaması da oldukça önemli bir özelliktir. Çoğu mamada yüksek oranda kullanılan tahıllar, kedilerin sağlığı için önerilmezler. Kedilerin sindirim sistemlerinde oluşan sorunların birçoğu, tahıl tüketilmesinden ve zor sindirilmesinden meydana gelmektedir. Mamada tahıl bulunmaması, büyük bir avantaj sağlamaktadır. Mamanın içeriğine bakıldığında vitamin ve mineral miktarlarının dengelenmiş olduğu ve mamada zararlı maddelere yer verilmediği görülmektedir.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM