blogspot visitor counter
Brit Care Kedi Maması – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Brit Care Kedi Maması

Brit Care Kedi Maması

Brit Care Kedi Maması Evde severek beslenilen en popüler hayvanlardan biri de şüphesiz hepinizin bildiği gibi kedidir. Kedilerinizin sağlıklı şekilde büyümeleri, gelişmeleri için rutin aşılarının yapılması, temizliğine dikkat edilmesi, tüylerinin bakımı gibi unsurlar kadar kedinizin mama seçimi de oldukça önemlidir. Kedi maması seçimi yaparken en çok dikkat etmeniz gereken konu, mamanın içeriğinin ne olduğudur. Kediniz […]

reklam

Brit Care Kedi Maması

Evde severek beslenilen en popüler hayvanlardan biri de şüphesiz hepinizin bildiği gibi kedidir. Kedilerinizin sağlıklı şekilde büyümeleri, gelişmeleri için rutin aşılarının yapılması, temizliğine dikkat edilmesi, tüylerinin bakımı gibi unsurlar kadar kedinizin mama seçimi de oldukça önemlidir.

Kedi maması seçimi yaparken en çok dikkat etmeniz gereken konu, mamanın içeriğinin ne olduğudur. Kediniz için satın alacağınız mamanın içerisinde kedinize alerji yapıp dokunabilecek maddelerin olmamasına özen göstermeniz gerekmektedir. Kedinize dokunan maddeleri veterineri tarafından yapılan bazı işlemlerle tespit etmeniz oldukça kolaydır. Misir, buğday gibi besinler bazı kedilere alerji yapabilmektedirler. Kediler çok fazla çeşit gerektiren besinlerle beslenen hayvanlardan değillerdir. Bu yüzden kedi mamasının içeriğindeki tahıl gibi ek gıdalar bir kedinin beslenmesi için gerekli, olmazsa olmazlardan sayılmaz.

Kedinize uygun mamayı bulduktan sonra yapmanız gereken şey birkaç ay gözlemlemenizdir. Bu süre başarı ile tamamlanırsa mama, kediniz için uygundur demektir. O zaman kedinize iyi gelen mamayı birkaç paket halinde tüketim tarihlerine de dikkat ederek stok yapabilirsiniz. Çünkü kedinize iyi gelen ürünü bir dahaki alışverişinizde kolaylıkla bulamayabilirsiniz. Bu da sıkça mama değişikliği yapmanıza yol açacağından kedinizin bünyesi farklı tepkiler verebilir.

Mama seçimi yaparken etin kaynağının ne olduğudur. Mamanın içeriğindeki etin tam olarak yazılmadığı, belirsiz mamalar satın alınmamalıdır. Zira kedinize alerji yapabileceği gibi çok daha büyük sorunlara da yol açabilir. Sahte mama firmaları tarafından mamaya et yerine hiçbir besin değeri olmayan hayvan uzuvları konulmaktadır. Bu konuda açık gözlü olup içeriği detaylıca incelemek faydalı olacaktır. Kediniz için kullandığınız mama hormon içermemeli ve besleyici olmalıdır. Sahte şekilde piyasadan satın aldığınız ürünler kedinizin sağlığını tehdit eder ve dönüşü olmayan yollara sokar.

Mama seçimi yaparken sadece ünlü marka olması yeterli değildir. Unutulmamalıdır ki en iyi mama kedinizin ihtiyacı olan mamadır. Brit Care Crazy Kedi Maması doğal içerikli, gerçek tavuk ve dana etinden yapılmış seçenekleri mevcut olup, eti gayet kaliteli ve lezzetidir. İçeriğinde alerji yapacak tahıllar da içermediği için en çok tercih edilen mamalardan biridir. İçeriğindeki düşük fosfor ve magnezyum oranından dolayı kedilerde idrar yolu sorunlarına yol açmaz.
Brit Care Kedi Maması kediler tarafından da çok sevilen bir mamadır. Ekonomik açıdan incelemek gerekirse, kedi sahiplerinin bütçelerini zorlamayacak niteliktedir. Uygun fiyatlarla satışa sunulan bu mama, piyasadaki diğer kedi mamalarına göre oldukça uygun fiyatlıdır.

Brit Care Kedi Maması

Yavru kedi ve kedi maması arasında fark olup olmadığı da hayvan besleyenler için hep merak konusu olmuştur. İçerikleri tamamen aynı olup, mama üreten firmaların dikkat çekme amaçlı ayrım yaptığı söz konusudur. Yavru kediye, üzerinde yavru kelimesi ayrıntısı olmayan normal kedi maması verilmez diye bir kural yoktur. Brit Care kedi mamasının piyasada bir çok çeşidi mevcuttur. Tahıl alerjisi olan kediler için tahıl içermeyen ördek ve somonlu, hassas bünyeli kediler için somon ve kuzulu, tüy dökülmesi problemi olanlar için parlak tüylü adlı, tavuk ve pirinçli, geyik etli, hindi eti aromalı gibi. Somon ve ördek içerikli mama kedinizin favorileri arasın da yer alacaktır. Kedinizin bünyesi hassas yapıda ise Brit Care mamaları kolayca tercih edebilir, tereddüt etmeden kedinize verebilirsiniz. Tahıl içermeyen çeşitleri ile de alerjik yapıdaki kedilere eşsiz beslenme imkanı saplayan bu mamalar fiyat açısından yüksek olsa da parasının karşılığını tam olarak vermektedir. İçeriğindeki gerçek besin ve gerçek etler kedinizin de gün içinde enerjik ve sağlıklı olmasını sağlar.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM