blogspot visitor counter
Brit Care Etli Lezzet Seçenekleri 4 x 100 Gr Multipack – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Brit Care Etli Lezzet Seçenekleri 4 x 100 Gr Multipack

Brit Care Etli Lezzet Seçenekleri 4 x 100 Gr Multipack

Brit Care Etli Lezzet Seçenekleri 4 x 100 Gr Multipack Kediler genellikle en fazla 15 yaşına kadar yaşamaklar birlikte veterinerlikte kullanılan yeni ilaçlar ve yeni teşhis yöntemleriyle birlikte bu süre yavaş yavaş 20 yıla çıkmaya başlamıştır. Kedimiz yaşlanmaya başladığında birçok belirti gösterirler. Yaşlanan kediler kas ve eklemlerinin esnekliğini yitirip sertleşmesiyle birlikte fiziksel olarak hareketliliği de […]

reklam

Brit Care Etli Lezzet Seçenekleri 4 x 100 Gr Multipack

Kediler genellikle en fazla 15 yaşına kadar yaşamaklar birlikte veterinerlikte kullanılan yeni ilaçlar ve yeni teşhis yöntemleriyle birlikte bu süre yavaş yavaş 20 yıla çıkmaya başlamıştır. Kedimiz yaşlanmaya başladığında birçok belirti gösterirler. Yaşlanan kediler kas ve eklemlerinin esnekliğini yitirip sertleşmesiyle birlikte fiziksel olarak hareketliliği de yavaşlar. Gözler zayıflar ve eskisi gibi göremez. Kulakları keskinliğini kaybederek eski gibi işitemez. Tüylerinin rengi donuklaşır ve tüylerin kalınlaşması azalır.

Yaşlılık döneminde iştah kaybı olur. Yaşlı kediler böbrek rahatsızlıklarına yakalanmaya çok açıktır ve zayıflayan böbrek fonksiyonları çok su içmelerine yok açar. Kedilerin doğası gereği sindirim sistemleri yavaş çalışır ve kedilerin yaşlılık döneminde sindirim sistemleri iyice yavaşlayarak kabızlık şikâyetleri artmaktadır. Yaşlı kediler önceki dönemlerine göre daha çok uyurlar ve bu da zaten yaşlılıktan dolayı yavaşlamış olan metabolizma hızını iyice düşürmektedir. Kedinizin yaşlılık dönemine girdiğini saydığımız bu belirtilerden anlayabilirsiniz.

Yaşlılık döneminde yaş mama kullanımı kedilerin iyice yavaşlamış olan sindirim sistemleri için en iyi çaredir. Ayrıca yaş mama kullanarak idrar yolları ve böbrek rahatsızlıklarının da bir nebze olsun önüne geçebilirsiniz. Kedinizin yaşlılık evresinde sağlıklı ve kaliteli bir yaşantısı olmasını istiyorsanız bu evrede olduğu kadar diğer yaşam evrelerinde de beslenmesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Örneğin yukarıda da belirttiğimiz gibi kedilerin yaşlılık evresinde kas ve eklemler esnekliğini yitirip sertleşmektedir.

Bu sorunu en aza indirmek için sadece yaşlılık evresinde beslenmesine dikkat ederek çözemezsiniz. Kedinizin yavruluk, gelişim ve ergenlik yaşam evrelerinde ne kadar çok protein ve kalsiyum almışsa yaşlılık evresinde girdiğinde kas ve eklemleri de o kadar güçlü olacaktır. Bir kedi yaşlılık dönemine kadarki süreçte yeterli ve dengeli beslenmemişse yaşlılık dönemindeki bu belirtiler daha ağır ve sıkıntılı bir hal alacaktır. Bu nedenle kedinizin yaşlılık evresine kadar olan tüm dönemlerinde gelişimini sağlıklı bir şekilde tamamlayabilmesi için ihtiyacı olan tüm besinleri alması gerekmektedir. Bu da tek çeşit beslenmeyle mümkün olmaz.

Bu nedenle kedinizi ister evde kendi hazırladığınız yemeklerle besleyin isterseniz kediler için özel olarak üretilmiş kuru ve yaş mamalarla besleyin her iki durumda da mutlaka farklı farklı besin gıdalarıyla beslemeye çalışın ki kediniz gelişimi için ihtiyacı olan besin maddelerini farklı yemeklerden alabilsin. Brit Care markasının kedilerin çeşitli besinlerle beslenmesini sağlamak amacıyla sunduğu “Lezzet Seçenekleri” adı altında satılan yaş mamaları mevcuttur. Balıklı, tavuklu etli, sığır etli vb. yaş mama konserveleri değişik kombinasyonlarla tek bir paket içerisinde farklı sayılarla satılmaktadır.

Brit Care Etli Lezzet Seçenekleri 4 x 100 Gr Multipack ürünü de bu paketlerden biridir. İçerisinde 2 adet 100 gramlık tavuk ve hindi konservesi ile 2 adet yine 100 gramlık sığır eti ve bezelye konservesi bulunmaktadır. Bu ürünler ile kedinizin her gün farklı bir mama yemesini ve dolayısıyla değişik besin maddelerini almasını sağlatabilirsiniz. Brit Care Etli Lezzet Seçenekleri 4 x 100 Gr Multipack paketinin içerisindeki konservelerde, %36 tavuk ve hindi eti (%4 tavuk, %4 hindi), bitkisel ürünler (% 0,4 insülin), %32 et ve hayvansal türevler (% 4 sığır eti), sığır eti, bezelye, sebze (% 4 bezelye) ve değişik türde mineraller bulunmaktadır.

Brit Care Etli Lezzet Seçenekleri 4 x 100 Gr Multipack

%8,5 protein, %4,5 yağ, %2,5 kül, %0,4 elyaf ve %82 nem oranları Brit Care Etli Lezzet Seçenekleri 4 x 100 Gr Multipack’in yapılan analiz sonuçlarında elde edilen değerlerdir. Brit Care Etli Lezzet Seçenekleri 4 x 100 Gr Multipack soya, boya, lezzet artırıcı gibi yapay % suni maddeler içermez.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM