blogspot visitor counter
Brit Care Crazy Tavuklu Yavru Kedi Maması – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Brit Care Crazy Tavuklu Yavru Kedi Maması

Brit Care Crazy Tavuklu Yavru Kedi Maması

Brit Care Crazy Tavuklu Yavru Kedi Maması Evde severek beslenilen en popüler hayvanlardan biri de şüphesiz hepinizin bildiği gibi kedidir. Kedilerinizin sağlıklı şekilde büyümeleri, gelişmeleri için rutin aşılarının yapılması, temizliğine dikkat edilmesi, tüylerinin bakımı gibi unsurlar kadar kedinizin mama seçimi de oldukça önemlidir. Kedi maması seçimi yaparken en çok dikkat etmeniz gereken konu, mamanın içeriğinin […]

reklam

Brit Care Crazy Tavuklu Yavru Kedi Maması

Evde severek beslenilen en popüler hayvanlardan biri de şüphesiz hepinizin bildiği gibi kedidir. Kedilerinizin sağlıklı şekilde büyümeleri, gelişmeleri için rutin aşılarının yapılması, temizliğine dikkat edilmesi, tüylerinin bakımı gibi unsurlar kadar kedinizin mama seçimi de oldukça önemlidir.

Kedi maması seçimi yaparken en çok dikkat etmeniz gereken konu, mamanın içeriğinin ne olduğudur. Kediniz için satın alacağınız mamanın içerisinde kedinize alerji yapıp dokunabilecek maddelerin olmamasına özen göstermeniz gerekmektedir. Kedinize dokunan maddeleri veterineri tarafından yapılan bazı işlemlerle tespit etmeniz oldukça kolaydır. Mısır, buğday gibi besinler bazı kedilere alerji yapabilmektedirler. Kediler çok fazla çeşit gerektiren besinlerle beslenen hayvanlardan değillerdir. Bu yüzden kedi mamasının içeriğindeki tahıl gibi ek gıdalar bir kedinin beslenmesi için gerekli, olmazsa olmazlardan sayılmaz.

Kedinize uygun mamayı bulduktan sonra yapmanız gereken şey birkaç ay gözlemlemenizdir. Bu süre başarı ile tamamlanırsa mama, kediniz için uygundur demektir. O zaman kedinize iyi gelen mamayı birkaç paket halinde tüketim tarihlerine de dikkat ederek stok yapabilirsiniz. Çünkü kedinize iyi gelen ürünü bir dahaki alışverişinizde kolaylıkla bulamayabilirsiniz. Bu da sıkça mama değişikliği yapmanıza yol açacağından kedinizin bünyesi farklı tepkiler verebilir.

Mama seçimi yaparken etin kaynağının ne olduğudur. Mamanın içeriğindeki etin tam olarak yazılmadığı, belirsiz mamalar satın alınmamalıdır. Zira kedinize alerji yapabileceği gibi çok daha büyük sorunlara da yol açabilir. Sahte mama firmaları tarafından mamaya et yerine hiçbir besin değeri olmayan hayvan uzuvları konulmaktadır. Bu konuda açık gözlü olup içeriği detaylıca incelemek faydalı olacaktır. Kediniz için kullandığınız mama horm içermemeli ve besleyici olmalıdır.

Mama seçimi yaparken sadece ünlü marka olması yeterli değildir. Unutulmamalıdır ki en iyi mama kedinizin ihtiyacı olan mamadır. Brit Care Crazy Tavuklu Yavru Kedi Maması doğal içerikli, gerçek tavuk etinden yapılmış olup, eti gayet kalitelidir. İçeriğinde alerji yapacak tahıllar da içermediği için en çok tercih edilen mamalardan biridir. İçeriğindeki düşük fosfor ve magnezyum oranından dolayı kedilerde idrar yolu sorunlarına yol açmaz.

Brit Care Crazy Tavuklu Yavru Kedi Maması kediler tarafından da çok sevilen bir mamadır. Ekonomik açıdan incelemek gerekirse, kedi sahiplerinin bütçelerini zorlamayacak niteliktedir. Uygun fiyatlarla satışa sunulan bu mama, piyasadaki diğer kedi mamalarına göre oldukça uygun fiyatlıdır.

Yavru kedi ve kedi maması arasında fark olup olmadığı da hayvan besleyenler için hep merak konusu olmuştur. İçerikleri tamamen aynı olup, mama üreten firmaların dikkat çekme amaçlı ayrım yaptığı söz konusudur. Yavru kediye, üzerinde yavru kelimesi ayrıntısı olmayan normal kedi maması verilmez diye bir kural yoktur.

Brit Care, ıslak mama seçeneği de bulunan bir mama markasıdır. Bazı kedi besleyenler tarafından tavuklu Brit Care mamasının içinde tavuk bulunması nedeniyle kedilerde alerjiye sebep olduğu söylenmektedir. Bazı kullanıcıların da hayvanları için bu mamayı tercih etme sebebi ise kedilerde tüylerin dökülmesini önleme işlevi olduğudur.

Brit Care Crazy Tavuklu Yavru Kedi Maması

Mamanın içeriğinde has tavuk eti, somon eti, kedilerin bağırsak dengesine iyi gelen elma kurusu, kedilerin eklem ve kaslarının güçlenmesi için yararlı olan sülfat ve kedilerin tuvaletlerinin fazla kokulu olmasını önlemesi için yukka bitkisi özü bulunmaktadır. Güvenilir kedi maması satan internet sitelerinden de daha uygun fiyatta bu mamaları temin edebilirsiniz. Ancak sahte olup olmaması konusunda emin olmanız zor olduğu için market ya da pet shopları tercih etmeniz önerilmektedir.

Tavuğa ve tavuklu ürünlere alerjisi olan kedileriniz için bu ürün önerilmez. İçeriğindeki has tavuk eti ve tavuk yağından ötürü, alerjisi olan kedilere dokunabilmektedir. Mini, yavru kediler bu konuda çok daha hassas oldukları için daha dikkatli davranılmasında fayda vardır.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM