blogspot visitor counter
Brit Care Balıklı Lezzet Seçenekleri – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Brit Care Balıklı Lezzet Seçenekleri

Brit Care Balıklı Lezzet Seçenekleri

Brit Care Balıklı Lezzet Seçenekleri Evcil hayvan bakmaktan hoşlanıyorsanız ve tercihinizi kediden yana kullandıysanız işiniz o kadar da zor değildir. Kediler dünyanın en uysal, en sevimli hayvanlarından biridir. Kedileri seviyorsanız ve onlara bakmaktan çok hoşlanıyorsanız yapmanız gereken şeyler gayet basittir. Onların yeterli ve dengeli beslenmesini sağlamak, düzenli sağlık kontrolleri için veterinere götürmek ve oyun ihtiyaçlarını […]

reklam

Brit Care Balıklı Lezzet Seçenekleri

Evcil hayvan bakmaktan hoşlanıyorsanız ve tercihinizi kediden yana kullandıysanız işiniz o kadar da zor değildir. Kediler dünyanın en uysal, en sevimli hayvanlarından biridir. Kedileri seviyorsanız ve onlara bakmaktan çok hoşlanıyorsanız yapmanız gereken şeyler gayet basittir. Onların yeterli ve dengeli beslenmesini sağlamak, düzenli sağlık kontrolleri için veterinere götürmek ve oyun ihtiyaçlarını karşılamak. Bunları yaptığınızda kediniz halinden son derece memnun olacaktır.

Kedi bakımının en önemli unsuru onların doğru ve yeterli bir şekilde beslenmesidir. Bazı evcil hayvan bakıcıları kedilerine ne bulurlarsa yedirirler ve kediler bir süre sonra adeta obez gibi olurlar, yürümekte bile zorluk çekerler. Çünkü çok fazla kilo almışlardır ve aldıkları bu kilolar onların hareketlerini sınırlandırmaktadır. Ayrıca fazla kilo tıpkı insanlardaki gibi onların sağlığını da etkilemektedir. Tabi ki sadece fazla kilolu olmaları değil olması gerekenden zayıfsalar da bu durum onlar için sağlıklı değildir. Yani kedilerinizin de sizin gibi ideal bir kiloları vardır ve onlar da ideal kilolarında olmalıdırlar.

Kedi beslemek istiyorsanız öncelikli olarak beslenme konusuna dikkat etmeniz gerektiğini asla unutmamalısınız. Onlara yeteri kadar vitamin alabilecekleri besinler yedirmeli ve bu besinleri de yeteri kadar yedirmelisiniz. Eğer kedinizi kaliteli mamalar ile beslemiyorsanız ona haksız etmiş olursunuz ve onun sağlını tehlikeye atmış olursunuz. Kediniz için mama alırken ucuz alacağım diye kaliteden ödün vermemelisiniz. Öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken şey fiyat değil kalite olmalıdır. Eğer kedinizi kaliteli bir şekilde besleyecek imkanınız yoksa bu işi bırakmalısınız hatta başlamadıysanız hiç başlamamalısınız. Çünkü onlara bakabilecek durumunuz yoksa onları sahiplenerek onlara iyilik değil haksızlık etmiş olursunuz.

Kaliteli mamalar her zaman pahalı olacak diye bir kaide yoktur. Yeteri kadar kaliteli olan bir mamayı gayet uygun fiyatlara da bulabilme imkanınız vardır. Yani çok para verin en pahalısını alın demiyorum ama ucuz olsun diye de içinde ne olduğu ne zamandan kaldığı belli olmayan mamaları da almayın. Aldığınız mamaya bir miktar daha fazla para vererek daha kedinizi daha kaliteli bir mama ile beslemiş olursunuz. Mesela Brit Care Balıklı Lezzet Seçenekleri hem kaliteli hem de kalitesine göre gayet makul fiyatı olan bir mamadır. Bu mamayı kedinize güvenle yedirebilirsiniz. Bu seçimi yaptığınızda hem kediniz daha kaliteli ve daha sağlıklı bir şekilde beslenmiş olur hem de siz paranızı çöpe atmış olmaz ve hayvan bakmanın hakkını vermiş olursunuz.

Brit Care Balıklı Lezzet Seçenekleri

Kedileriniz için beslenme kadar önemli olan bir diğer husus da onların sağlıklarıdır. Sağlıklı olmalarının başında beslenme yatar. Siz doğru ve kaliteli beslediniz ancak kediniz yine de hastalanıyor olabilir. Çünkü dışarıda gezerken vücudunu saran parazitler buna sebep olabilir. O parazitlerden kendi başınıza ne yapsanız kurtulması mümkün olmayabilir. Parazitlerden kurtulmak için veterinerinize giderek ondan yardım alabilirsiniz. Veterineriniz size şampuan önerebilir ve onu kullanabilirsiniz. Eğer kendiniz farketmesiniz bile kediniz bu rahatsızlığını belli edecektir. Sürekli kaşınacak, vücudunu temizlemeye çalışacaktır. Böyle bir şey gözlemlediğinizde hemen vücudunu kontrol edebilirsiniz. Bit, pire ya da kene gibi parazitler tarafından vücudu sarılmış olabilir, onu hemen yıkamalısınız ve yıkama tek başına yeterli olmazsa doğruca veterinerinize giderek ondan bir ilaç istemelisiniz. Kedinizin sağlığını korumak sizin elinizdedir. Onun beslenmesine, düzenle olarak yapılan sağlık ve temizlik kontrollerine dikkat ediyor olmalısınız. Siz elinizden geleni yaptığınızda kediniz de gayet sağlıklı ve mutlu bir hayvan olacaktır. Mutlu olduklarını anlamak hiç de zor değildir, onu sevmeniz için peşinizden ayrılmazlar.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM