blogspot visitor counter
Brekkies Excel Mix Tavuklu Yetişkin Kedi Maması – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Brekkies Excel Mix Tavuklu Yetişkin Kedi Maması

Brekkies Excel Mix Tavuklu Yetişkin Kedi Maması

Brekkies Excel Mix Tavuklu Yetişkin Kedi Maması Evcil hayvanların günlük besin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için her şeyden önce alınacak mamanın içeriğine ve besin değerine bakılır. Bazen kediler içerikten çok mamanın görünümüne aldanarak besini tüketme isteği içersine girer. İçerikten çok görsel zerafet şart olabilir bazen. Bu sebepten ötürü Brekkies Excel Mix diğer mamalardan farklı […]

reklam

Brekkies Excel Mix Tavuklu Yetişkin Kedi Maması

Evcil hayvanların günlük besin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için her şeyden önce alınacak mamanın içeriğine ve besin değerine bakılır. Bazen kediler içerikten çok mamanın görünümüne aldanarak besini tüketme isteği içersine girer. İçerikten çok görsel zerafet şart olabilir bazen. Bu sebepten ötürü Brekkies Excel Mix diğer mamalardan farklı olarak taneli kroketler halinde ürettiği bu mamanın dış çevresinde zengin tatlar oluşturmak için, tavuk, sebze ve et sularına batırılmış tanecik halinde mamalar vardır. Bu tanecikler kedilerin severek yiyeceği tat haline gelirken, görsel olarak dikkat çekici ve iştah kabartıcıdır. Değişik boylardaki bu kroketler kediler için günlük atıştırmalık halinde de kullanılma imkanı sağlamıştır. Aynı zamanda bazı tanecikler balık yağı ve balık soslarına batırılarak hazırlanmıştır. Yiyecek seçen evcil hayvanlar için bile bu mamanın hazırlanış içeriği, farklı ve iştah kabartan tatları lezzetli bir hal alır.

Mamanın İçeriği ve Kullanılan İçeriklerin Etkileri ;

Sodyum, protein, yağ, nem, selüloz, inorganik maddeler, kalsiyum, katkı maddeleri, fosfor, vitamin A, vitamin D3, vitamin E, taurin, demir, iyot, bakır, manganez, çinko, selenyum, tahıllar, mısır, buğday, et ve yan ürünleri, ördek eti ve sosu, tavuk eti ve sosu, hayvansal yağlar, bitkisel yağlar, mineraller, sebze proteinleri, bezelye, sıvı ve katı yağlar, sebzeler, andioksidanlar ve renklendiriciler, omega 3 ve omega 6.

-Ağız sağlığı için; diş minesinin ve diş köklerinin güçlenmesi, kemiklerin ve kas kondisyonunun oluşmasına destek amaçlı kalsiyum ve vitamin(D3)
-İdrar yolu enfeksiyonlarının önüne geçilmesi için; üriner sağlık sisteminin sürekliliğini dengede tutabilmesinde Ph kontrolü yapılmış olması.
-İçeriğindeki taurin; görme fonksiyonlarını iyileştirirken aynı zamanda yetişkinlikle beraber azalan görme işlevinin azalmasının önüne geçilmek istenmesi.
-Balık sosları ile omega 3 ve omega 6 besin bileşimlerine bağlı olarak; sağlıklı, canlı ve yenilenmiş ciltler, ipeksi ve parlak tüylerin oluşumunu sağlarken, tüy yumalarını en az indirmek.
-Magnezyum maddesinin azlığı, evcil hayvanların dışkı kolaylığını sağlarken, idrar yollarında oluşacak kum ve taş dökülmelerinin önüne geçilmesini kolaylaştırırken sağlıklı bir böbrek fonksiyonunun işlevi sağlanmış olur.

-Tavuk etine hassas olan bazı kediler alerjik reaksiyon gösterebilir, bu sebepten ötürü tavuk eti yerine tavuk sosu olarak kullanılmış besin bileşeni ile yetişkin kedilerin rahatlıkla tüketeceği mama halini almıştır.
-İçeriğindeki iyot etkisi ile vücuda alınan günlük besinlerin tuz oranının toksinler yardımıyla vücuttan atılmasını sağlar. Tükettiği tuz değerini vücudundan atamayan canlıda sürekli bir su tüketme ihtiyacı ortaya çıkar ve bu durum ishal olmasına sebebiyet verebilir.

Kullanım Şekli ve Günlük Kullanım Miktarı Nasıl Olmalıdır?

Diğer mamalardan farklı olarak tanecikli yapısı olduğu için evcil hayvanların atıştırmalık olarak severek tüketeceği bir görüntü yakalayan Brekkies Excel Mix Tavuklu Yetişkin Kedi Maması yetişkin kedilerin beğenerek yiyeceği lezzeti yakalamıştır. Bu mamayı ilk kez kullanacak kedilerin daha önce kullandıkları bir mama varsa alışma evresi olarak miktar azaltarak beraber verilebilir. Fakat mama tanecikli olduğu için bu kedilerin dikkatini çekeceğinden görsel olarak yeni mamaya doğru yönelip bu besini tüketmeye başladığında mama miktarını arttırıp yemesini sağlayınız. Evcil hayvanınız hemen alışırsa eski mamasını çekerek tamamen yeni üründen tüketmesini sağlayınız.

Brekkies Excel Mix Tavuklu Yetişkin Kedi Maması

Sıvı gıda ve sıvı gıda takviyeli besinlerle tüketimi önerilmez. Çünkü içerik olarak dış yapısı soslu ve diğer protein ağırlıklı et ve sebze sularına batırılıp tanecikler oluşturulduğu için besin değerini kaybedebilir. Katı olarak tüketiminde zorlanan kediler için taze su ile verilebilir. Evcil hayvanınız alışmakta güçlük çekerse gün içerisinde azar azar ara öğünlerde verebilirsiniz.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM