blogspot visitor counter
Bosch Kedi Maması – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bosch Kedi Maması

Bosch Kedi Maması

Bosch Kedi Maması Kedi sahipleri olarak, hepimiz kedimizin mümkün olduğunca sağlıklı, mutlu ve uzun yaşamasını isteriz. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri de kedimiz için en uygun şartları sağlamaktır. Kedimizin bakımı konusunda ilk önce kendimizi eğitmeliyiz. Bir kedi için en önemli gereksinimlerin başında su gelir. Bir kedinin vücudunun yaklaşık % 70’i sudan oluşmaktadır. Bu da […]

reklam

Bosch Kedi Maması

Kedi sahipleri olarak, hepimiz kedimizin mümkün olduğunca sağlıklı, mutlu ve uzun yaşamasını isteriz. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri de kedimiz için en uygun şartları sağlamaktır. Kedimizin bakımı konusunda ilk önce kendimizi eğitmeliyiz.

Bir kedi için en önemli gereksinimlerin başında su gelir. Bir kedinin vücudunun yaklaşık % 70’i sudan oluşmaktadır. Bu da en önemli besin maddesinin su olduğunu kanıtlıyor. Kedimizin boşalan su kabına düzenli olarak su takviyesi yapmalıyız. Vücudunda % 15 su kaybı, kedimizin ölümüne neden olabilir. Bir kedi kilo başına günde 50 ml su muhakkak tüketmelidir.

Kedimiz için yapabileceğimiz bir diğer iyilikte onu eğlendirmektir. Kedimizle birlikte düzenli vakit geçirerek onunla ihtiyacı olan zihinsel ve fiziksel uyarıları ona sağlayabilirsek kedimiz ile aramızdaki bağıda güçlendirmiş oluruz. Ona oyuncaklar alarak ev eşyalarına zarar vermesini engellemiş oluruz. Kedimizi basit ve ucuz oyuncaklarla mutlu edebiliriz. Kağıttan top yapabilir, ona pinpon topu verebilirsiniz. Bir pencere önüne onun için minder koyabilirsiniz. Onu sık sık dışarı çıkararak hava almasını sağlayabilirsiniz. Bir kedi için önemli olan ilk iki şey hava ve sevgidir. Tabii bir de ona lezzetli mamalar verirsek izlemesi zevk veren mutlu oynayan sağlıklı bir kedimiz olabilir.

Kedimiz için en iyi gıda seçimini yapmak istediğimizde sonsuz seçenekler sunan birçok firmanın ürünleri ile karşı karşıya kalırız. Kedimizin beslenme gereksinimlerini karşılayan uygun bir kedi mamasıyla son derece sağlıklı, aktif, mutlu bir kediye sahip olabiliriz. Bosch Kedi Maması, kedimizin ihtiyacına ve damak tadına uygun mamaları ile birçok seçenekle karşımıza çıkmaktadır.

Kedim için hangi kedi mamasını almalıyım?

Bir kedinin beslenme gereksinimlerini sunan içerikteki mamalar tercih edilmelidir. Paketlerin üzerinde mamanın içeriği belirtilmiş ve muhakkak besin garanti etiketi içermelidir. Bosch Kedi Maması, birçok seçeneği ile kedimize en uygun mamayı seçmemizde bize yardımcı oluyor. Kedimiz 0-1 yaş aralığında ise yüksek besin maddesi içeren mamalardan, gebe bir kedimiz varsa fetüs gelişimine katkıda bulunan bir mama seçilmelidir. Şayet kedimizin yavruları var ve süt veriyorsa o zamanda süt gelişimini destekleyen Bosch Kedi Maması ailesinden uygun olan besin seçilebilir.
Hassas sindirim sistemine sahip kediler içinde alerjik reaksiyon göstermeyen, sindirim sistemine zarar vermeyen, lezzetli ve işlevselliği yüksek kuzu eti içerikli Bosch Kedi Maması tercih edilmelidir. Bosch Kedi Maması, özellikle hassas idrar yollarına sahip kedileri de düşünerek onlar içinde uygun bir mama üretti. İçeriğinde protein ve mineral maddeleri azaltılarak, atıkların idrar yollarına atılımını kolaylaştıran mamaları da, sevgili dostlarımızın böbrekler ve boşaltım organları üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmasını sağlıyor. Yetişkin kediler için tahılsız ve glüten içermeyen kuzu veya balıketli mamalar, evcil kedilerin severek tükettiği mamalardır.

Kısırlaştırılmış kedileriniz için en uygun Bosch Kedi Maması firmasının özel olarak formüle ettiği diyet lifi içeren, düşük enerji içerikli sindirimi kolay kedi mamalarından alabilirsiniz. Eğer kediniz zor bir damak tadına sahipse artı lezzetiyle ön plana çıkan tavuklu Bosch Kedi Maması ürünlerinden denebilir. Az hareket eden sevimli şişman bir kediye sahipseniz, kedinizin kalp ve şeker hastalığına yakalanma olasılığını düşünerek, kediniz için yağ oranı düşürülmüş light ürünler tercih edilmelidir. Saf ırk olan kedilerin tüyleri ve derileri diğer kedilere göre görselliği daha çok öne çıkan bir özelliktir. Saf ırk kediniz varsa tüylerinin sağlıklı ve parlak görünmesine yardımcı olan özel element ve vitaminler içeren Bosch Kedi Maması bu konuda tamamlayıcı bir ürün olacaktır.

Bosch Kedi Maması

Bosch Kedi Maması alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de kedinizin yaşına uygun mamayı tercih etmektir. Yaşı ilerleyen kedilerin beslenme şekillerinde değişiklik olabildiğini unutmayalım. Kedinizin özel sağlık durumuna göre formüle edilmiş, obez, ince, diyabet, kısırlaştırılmış, idrar yolları sorunu olan, gebe, süt veren kedileriniz için tercih seçenekleri olan lezzetli, sindirimi kolay, Bosch Kedi Maması alarak kedinizin sağlıklı ve uzun yaşamasına katkıda bulunabilirsiniz.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM