blogspot visitor counter
Biftek Ve Dana Etli Kedi Maması – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Biftek Ve Dana Etli Kedi Maması

Biftek Ve Dana Etli Kedi Maması

Biftek Ve Dana Etli Kedi Maması Hepimizin bildiği gibi kedilerimiz evlerimizin neşesi ve bizleri en sevdiği petlerimizden birisidir. Kedilerimizin bakımına ve beslenmesine oldukça dikkat etmeliyiz. Çünkü oldukça narin olarak dünyaya gelen bu hayvanlar, pek çok hayvana göre kendilerimiz korumakta oldukça zorlanırlar. Bu sebeple kedilerimizin bakım ve beslenmesine diğer pek çok hayvanlarımızda daha çok özen göstermeliyiz. […]

reklam

Biftek Ve Dana Etli Kedi Maması

Hepimizin bildiği gibi kedilerimiz evlerimizin neşesi ve bizleri en sevdiği petlerimizden birisidir. Kedilerimizin bakımına ve beslenmesine oldukça dikkat etmeliyiz. Çünkü oldukça narin olarak dünyaya gelen bu hayvanlar, pek çok hayvana göre kendilerimiz korumakta oldukça zorlanırlar. Bu sebeple kedilerimizin bakım ve beslenmesine diğer pek çok hayvanlarımızda daha çok özen göstermeliyiz. İstek ve arzularını dile getiremeyen evcil hayvanlarımız özellikle kedilerimiz eğer doğru şekilde beslemez, bakmaz isek onların yalnızca doğal yaşam alanlarından koparmış oluruz. Onları yalnızca kendi zevklerimiz gidermek için kullandığımız birer köleye dönüştürmüş olmaktan başla bir şey yapmamış oluruz. Bu sebeple, kedilerimizin sağlığına oldukça önem göstermelisiniz.

Kedilerimiz için kullanmamız gereken mama çeşitlerinden ve dikkat etmemiz gereken hususlardan bahsetmeden önce genel olarak kedi bakım ve beslenmesi ile ilgili bir takım bilgiler vermek istiyoruz. Hepimizin bildiği gibi kedilerimizin oldukça zorlandığı psikolojik ve fizyolojik olarak sıkıntılar çektiği dönemler olabilir. Bu dönemlerde, hem psikolojik olarak zayıflık gösterirler. Hem de bu sorunun yol açtığı bir başka sorun olarak fizyolojik olarak da zayıflayıp bağışıklık sistemleri düşer ve pek çok hastalığa açık duruma gelebilirler.

Bu sebeple, kedilerimize özellikle bu dönemlerde oldukça dikkat etmeli, onlarla ilgilenip merhamet göstermeliyiz. Aksi takdirde, bizden de beklediği ilgiyi göremeyen kedilerimizi en küçük bir boşluk anında kaybedebilir ve çok üzülebiliriz.

Kedi bakım ve beslenmesi için önemli olan bir değer hususta kedilerimizin yakalanabileceği deri ve cilt hastalıklarıdır. Bu hastalıkları, hem kaliteli olmayan şampuanlardan hem de cinsel açıdan istekli oldukları dönemlerde dışarıdaki kedilerden kapabilirler. Bu sebeple eğer kedinizi dışarıya çıktıysa, mutlaka gelir gelmez yıkamalı ve yıkarken de kaliteli şampuanlar kullanmaya özen göstermelisiniz.

Bu hususları belirttikten sonra, doğru mama seçimi ile ilgili bazı bilgiler verelim. Doğru mama seçimi kedimizin sağlığı için oldukça önemlidir. Bunun için özellikle açık olarak satılan ürünlere dikkat etmeliyiz. Açıktan satılan ürünleri aldığımız dükkan sahibine çok fazla güvenmiyorsak kesinlikle almamalıyız çünkü farkında bile olmadan hem tarihi geçmiş ürünler hem farklı mamalarla karıştırılmış ürünler hem hijyenik olmayan ürünler alabiliriz. Bunlar da kedilerimizin sağlığını oldukça olumsuz yönde etkiler.

Bu sebeple, aldığımız et ürünlerine oldukça dikkat etmeliyiz özellikle Biftek ve dana etli kedi maması alırken dikkat etmemiz gereken husus. Bu mamaların ucuz olmamasıdır. Diğer mamaların ucuz alıyorsak bile bu mamaları mümkün mertebe pahalı ve kaliteli almalıyız. Çünkü bu mamaların içine ucuz olması için çeşitli sakatat ürünleri karıştırılmakta, sakatat ürünleri bir süre sonra kokacağından bunu engellemek için gereğinden fala tuz koyulmakta. Bu ise hayvanlarımızda bir takım sağlık problemleri ile böbrek hastalıklarına yol açabilmektedir.

Bu konuları belirttikten sonra biftek ve dana etli kedi maması marka fiyatlarına kısaca değinelim. Öncellikle açık olarak şu hususu belirtelim ki piyasada biftek ve dana etli kedi maması ortak olarak çok fazla bulunmamaktadır. Genel olarak biftekli veya dana etli kedi maması satılmamaktadır.

Dana etli kedi maması olarak tavsiye edebileceğimiz ürün champion kedi mamasıdır. Piyasada yedi buçuk kilo olarak satılmakta. Fiyatı ise otuz beş lira ortalamasındadır.

Biftek Ve Dana Etli Kedi Maması

Dikkat etmemiz gereken bir başka husus dana ve biftek veya kuzu etli mamaları yetişkin kedilere yedirmektir. Yetişkin olmayan kedilerimiz bu mamalardan ötürü zorluk çekip farklı hastalıklara yakalanabilirler. Eğer yetişkin kedilerimiz olgun ve vitamine ihtiyacı varsa cinsel açıdan istekli oldukları dönemlerde ya da hamilelik dönemlerine çeşitli vitaminler kullanarak kedilerimizin daha çok vitamin almasını sağlayabiliriz.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM