blogspot visitor counter
Bebek Kedi Maması – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bebek Kedi Maması

Bebek Kedi Maması

Bebek Kedi Maması Günümüzde birçok kedi maması markaları mümkündür. Piyasaya hangi marka daha tutulmuşsa daha satılmaktadır. Buda insanların daha kaliteli bir marka olarak daha güvenilir bir kedi maması alarak marketlerde vb yerlerde iyi olanını kovalarlar. Bu da oldukça mümkün. Marka denilince birçok ürün aklımıza gelmektedir örneğin lavital , gody, royal canın, rexlex gibi birçok marka […]

reklam

Bebek Kedi Maması

Günümüzde birçok kedi maması markaları mümkündür. Piyasaya hangi marka daha tutulmuşsa daha satılmaktadır. Buda insanların daha kaliteli bir marka olarak daha güvenilir bir kedi maması alarak marketlerde vb yerlerde iyi olanını kovalarlar. Bu da oldukça mümkün.

Marka denilince birçok ürün aklımıza gelmektedir örneğin lavital , gody, royal canın, rexlex gibi birçok marka ürünleri mevcuttur. Kedi mamaların kedilere faydaları derken günümüzde kuru mamaların aşırı tüketilme si oldukça yüksektir. Bu da kedilerin oldukça gelişkin ve hızla kilo alırlar. Kuru mama kedinin bol miktarda su alması lazım mümkündür. Günümüzde içine girersek evde besleyen insanlar kedilerini yanlış şekilde de besliyorlar. Örneğin bir kediye su yerine her zaman süt veriyorlar buda yanlış bir şey hiçbir zaman su sütü yerini tutmaz. Bu daha en basiti günümüzde kedileri ciğerle besleyen insanlarımızı görürüz buda yanlış bir karardır kedi açısından sağlık sorunları yaratabilir ve kediyi kötü yapabilir.

Sosyal hayatta kedileri o kadar yanlış besliyorlar ki Allahtan kedi mamaları piyasaya sürülmüştür bu da kediler açsından ve insanların besleyiş açısından oldukça iyidir doğru mama seçimi derken aklımıza gelen şeyler kediniz yavrumu, yetişkin mi? hamile mi? bunlar açısından mutlaka bir seçim yapmanız gerekir. Bu seçimler en önemli husustur günümüzde en çok tartışılan bir mama unsuru vardır buda yıllarca veteriner tarafından tartışılır bunlar yaş mama ve kuru mama arasında halen yaş mama, kuru mamaya göre daha doğru bir beslenmedir

Buda insanlar açısından önemli faktörlerden birisidir günümüzde daha açıklığa kavuşturursak

Kedileri beslerken besin türüne göre sizi ilgilendirdiği bir gerçektir.sosyal hayatımızda hazır mama seçme besin türüne göre ilgilendiren besleyen insanları yakından ilgilendirir. Kedinize en uygun kedi mamasını seçerken %20 %30 gibi yüzde oranı bulunan kedi mamaları ile beslemek mümkün her kedi mama paketi olarak yavru kediler yetişkin kediler ayrı hazırlanmış paket mamalarını direk satın almanız mümkün değildir.

Yavru kedi mamaları alırken protein fazla içeren mamalar almanızı tercih ederiz günümüzde yetişkin mama seçerken yüzdeleri %20 %30 proteini olmalıdır. Diğer, yani hamileler içinse büyümeye çalıştığından protein desteği fazla tutmalı ve %25 altına düşürmemeliyiz.

Kedi mamaları faydaları derken yüksek kaliteli kedi mamaları günümüzden %80 civarındadır. Kedi mamaları içerisinde yumurta ve tavukta kuzu görürseniz gıda kaynağı mama ile karşı karşıya olduğunu biliniz.

Bebek Kedi Maması

Kadar gelişimini sağlarlar kedinizi evde il gün beslerken serbest bırakın ve her tarafı gezip ayıkıp keşfedecektir. Siz kendi evinizde kedinizin misafiri olacaksınız. Bu da önemli bakımlardan birisidir. Kediler evlerini sahiplenirler açık bir pencereyi bırakmamız mümkündür.kediler bakım açısından zor beslenen ve bakılan hayvanlardır. Ama kuralını bilirsen çok kendi ve hayvana bakımını o kadar doğru yaparsın buda kurallardan birisidir. Bakım yaparken kendinize ne kadar bakım yapıyorsanız hayvana da o kadar bakım yaparsınız. Bakım her açıdan kutsal bir şeydir hem bizim açımızdan hem de hayvanlar açısından.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM