blogspot visitor counter
Anımonda Vom Feınsten Somuonlu Karidesli Kedi Yaş Maması – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Anımonda Vom Feınsten Somuonlu Karidesli Kedi Yaş Maması

Anımonda Vom Feınsten Somuonlu Karidesli Kedi Yaş Maması

Anımonda Vom Feınsten Somuonlu Karidesli Kedi Yaş Maması Dünya üzerinde varlığı bundan 8000 ila 9000 yıl öncesine kadar dayandığı tespit edilen kedi, Latince adı ile Felis Catus veya Felis Silvestris Catus; tespit edilmiş 70 civarında alt türü ile yaşayan hayvanların içinde en yaygın olanlardan biridir. Esnek vücut yapısı, keskin refleksleri, sivri ve keskin dişleri, güçlü […]

reklam

Anımonda Vom Feınsten Somuonlu Karidesli Kedi Yaş Maması

Dünya üzerinde varlığı bundan 8000 ila 9000 yıl öncesine kadar dayandığı tespit edilen kedi, Latince adı ile Felis Catus veya Felis Silvestris Catus; tespit edilmiş 70 civarında alt türü ile yaşayan hayvanların içinde en yaygın olanlardan biridir. Esnek vücut yapısı, keskin refleksleri, sivri ve keskin dişleri, güçlü tırnakları ile anatomik olarak oldukça güçlü hayvanlarıdır.

Yaygın inanışa göre kedilerin ilk kez Afrika’da evcilleştirildiği bilinse de; Ortadoğu’da yapılan kazılar ve araştırmalarda milattan önce 8000 yılına kadar olan dönemde kedilerin evcilleştirildiğine ilişkin bulgulara rastlanmıştır.

Yapılan araştırmalarda, tarımla uğraşan insanların kedileri tahıllara zarar veren kemirgenlerden uzaklaştırmak maksadı ile evcilleştirip, beslemeye başladıkları tespit edilmiştir. Günümüzde tüm dünya üzerinde yaşayan kedi türlerinin iki temel ırkın evcilleştirilmesi ile üretildiği kanısı yaygındır. Bu iki türden biri Afrika Yaban Kedisi diğeri de Avrupa yaban kedisidir.

Kedi anatomisinin en önemli unsuru bıyıktır.

Kedi tüyünün birkaç katı kalınlıktaki kökü sinir hücrelerine bağlı olan bıyıklar hareketlerin titreşimleri algılayarak kedinin yemek bulmasına, tehlikelerden korunmasına, hızlı hareket etmesine yardımcı olur. İnsanların 20 KHz, köpeklerin 40 KHz e kadar olan sesleri işittiği ancak kedileri 60 KHz e kadar olan sesleri işitip algılayıp bunları kolaylıkla birbirinden ayırdığı bilinmektedir. Kedi metrelerce uzaktaki bir böceğin hareketinden çıkan sesi algıya bilmekte, bu da kendisine av bulmada oldukça kolaylık sağlamaktadır.

Kediler etobur hayvanlardandır. Sindirim sistemlerinin diğer memelilere oranla daha kısa olması kedilerin bitkileri zor sindirmesine neden olmaktadır.

Bununla beraber zaman zaman kediler çim yerler. Bunun ana nedeni gün içinde sürekli kendini yalayarak temizleyen kedilerin bu sırada yuttukları tüyleri midelerinden uzaklaştırmak ve ayrıca ihtiyaç duyduğu folikasidi almaktır. Yaradılıştan gelen bir özellik nedeniyle kediler bazen bazı bitkileri kendilerini tedavi etmek maksadıyla da tüketirler. Yine de evde yetiştirilen bazı bitki ve çiçeklerin kediler için ölümcül etkisi olduğu bilinmelidir.

Diğer hayvanlara benzemeyen sindirim sistemi, kedilerde beslenmenin önemini arttırmaktadır. Kedilerde de tıpkı insanlar gibi doğuştan gelen metabolizma bozuklukları mevcuttur. Evde kedi besleyenlerin kedilerin bu durumu ile ilgili bilgiye sahip olması ve buna uygun beslenme seçenekleri geliştirmesi gereklidir.
Kedi Maması Seçerken Nelere Dikkat edilmelidir?

Anımonda Vom Feınsten Somuonlu Karidesli Kedi Yaş Maması

Öncelikle dikkat edilmesi gereken konu kedinin yavru mu yetişkin mi olduğudur. Yavru kedilerin doğumdan itibaren 2 ay süre ile anne sütü alması yavrunun sağlığı için gereklidir.

İki aydan sonra yavru kediler için üretilen mamalar kullanılabilir. Genç ve yetişkin kediler için de günlük ihtiyaç duydukları kalori, vitamin, mineral ve benzerine göre hazırlanan mamalar mevcuttur.

Kedilerin beslenmesine dikkat ederek kedinin sağlıklı olması, deri ve tüylerinin parlak olması, kas ve iskelet sisteminin kuvvetlenmesi, obezite, şeker, kalp, böbrek hastalıklarından korunması sağlanabilir.

Yüksek kalite malzemeden üretilen sağlıklı besinlerle beslenen kedilerin dışkısı az olur. Burada amaç kedinin midesine bir şeyler girmesi değil, düzgün beslenmesinin sağlanmasıdır.

Hangi Mama?

Kedinin damak tadına uygun mamanın tespit edilmesi zaman alabilir. Piyasada bulunan 100çeşitli marka ve içerikteki mamalar deneme yanılma yolu ile test edilebilir. Animonda Vom Feinsten Somuonlu Karidesli Kedi Yaş Maması adlı ürün kediler için güzel bir seçenek olabilir. Somon ve kardeş içerikli mama, %50’nin üzerinde et oranı ile oldukça doyurucu ve besleyici bir mamadır.

%11 protein, %1 yağ, lif ve nem içeriği kedinin ihtiyaç duyduğu günlük vitamin, mineral ve diğer gerekli besinleri almasını sağlayacaktır. Bunların yanında içeriğindeki doğal taurine; kedilerin kalp-damar ve göz sağlığı için mutlaka tüketmeleri gereken bir esansiyel aminoasittir.

Anımonda Vom Feınsten Somuonlu Karidesli Kedi Yaş Maması

Doğal deniz ürünlerinin pişirilmesi ile hazırlanan Animonda Vom Feinsten Somuonlu Karidesli Kedi Yaş Maması hem evdeki hem de sokakta bir lokma yemek bulmak için savaş veren kedilerin afiyetle tüketeceği bir mamadır. Unutulmamalıdır ki kedilerin içmesi için kapı önüne konulacak bir kap su ve mama pek çok kediyi hayata bağlayabilir.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM