blogspot visitor counter
Animonda Vom Feinsten Kuzulu Yaşlı Kedi Konservesi – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Animonda Vom Feinsten Kuzulu Yaşlı Kedi Konservesi

Animonda Vom Feinsten Kuzulu Yaşlı Kedi Konservesi

Animonda Vom Feinsten Kuzulu Yaşlı Kedi Konservesi Belki de yıllarca size arkadaşlık eden, sizinle aynı evi paylaşan kediniz, artık yaşlanmaya başlıyor. Siz ilk başlarda bu durumu kabullenmesiniz de, bu durumdan çok hoşnut kalmasınız da, maalesef kediniz yaşlanmaya başladığında, onda gözlemlediğiniz bazı değişikliklerin sonucunda, artık buna alışacaksınız. Kedinizin yaşlanma dönemine girmesini ne kadar çabuk kabullenirseniz, bu […]

reklam

Animonda Vom Feinsten Kuzulu Yaşlı Kedi Konservesi

Belki de yıllarca size arkadaşlık eden, sizinle aynı evi paylaşan kediniz, artık yaşlanmaya başlıyor. Siz ilk başlarda bu durumu kabullenmesiniz de, bu durumdan çok hoşnut kalmasınız da, maalesef kediniz yaşlanmaya başladığında, onda gözlemlediğiniz bazı değişikliklerin sonucunda, artık buna alışacaksınız. Kedinizin yaşlanma dönemine girmesini ne kadar çabuk kabullenirseniz, bu kediniz için o kadar fayda sağlayacaktır. Çünkü yaşlanan kedinizin artık bakımı ve özellikle de sağlığı için beslenmesi büyük farklılıklar gösterecektir.

Kedinizin daha huzurlu ve daha sağlıklı bir yaşlılık dönemi geçirmesini istiyorsanız, gerekli değişiklikleri hemen uygulamaya başlamalı ve kedinizin sağlığını korumalısınız. Yaşlanan kedilerde görülen en dikkat çekici belirti, hareketsizlikleridir. Oyun oynamayı çok seven ve çok hareketli olan kediler, yaşlanma sürecinin başlaması ile birlikte, daha hareketsiz günler geçirmeye başlayacaklardır. Yaşlanan kedilerin uykuları da daha derin ve uzun sürmektedir. Hareketlerinde oluşan ciddi azalmanın yanı sıra, eskiden refleksleri çok güçlü olan kedinizin, gözle görülür bir şekilde, refleksleri azalacaktır.

Bunlardan başka yaşlanmayla birlikte kediniz, görme, duyma gibi duyularını da yavaş yavaş kaybetmeye başlayacaktır. Ancak kedinizde gözlemlediğiniz bu belirtiler, bazı hastalıkların da habercisi olabilir. Kediler genel olarak 7 yaşlarında yaşlanma sürecine girip, yaşlanma belirtileri göstermeye başlasalar da, her kedinin yaşlanması farklı yaşlarda olabilir. Evde iyi bakılmış olan ya da kısırlaştırılmış kediler bu sürece diğer kedilere göre çok daha geç girebilirler. Bu nedenle kedinizde karşılaştığınız yaşlanma belirtilerinin, bir hastalığa bağlı olup olmadığını daha kesin bir şekilde anlamanız için, kedinizi veteriner hekiminizin kontrolünden geçirmeniz uygun olacaktır.

Veteriner hekiminizle bu konuyu konuşup, eğer kediniz gerçekten yaşlılık dönemine girmişse, neler yapmanız gerektiğini, yaşlılık döneminde kedinize nasıl bir bakım uygulamanız ve beslenmesinde ne gibi değişiklikler yapmanız gerektiğini sormalısınız. Kedinizin yaşlılık dönemini daha huzurlu ve daha yüksek bir yaşam kalitesi ile geçirmesini sağlamalı ve bilinçli davranmalısınız. Kedilerin yaşlanma dönemlerinde, beslenmeleri, birçok hastalıktan korunmaları için önemlidir ve yaşlı kedilerin beslenmesinde birçok farklılıklar söz konusudur. Günlük aktiviteleri yavaşlayan ve hareketsiz bir yaşam sürmeye başlayan yaşlı kedilerin, yaşlılıkla birlikte metabolizmaları da oldukça yavaş çalışmaya başlayacaktır.

Bu durumda da yaşlı kedilerin hızlı kilo alışı kaçınılmaz bir son olacaktır. Fazla kilonun asla kediler için önerilmemesinin dışında, fazla kilo yaşlı kediler için, beraberinde birçok sağlık sorunu getiren, birçok hastalığın oluşumunu tetikleyen bir durum ortaya çıkaracaktır. Bu nedenle yaşlanan kedinizin beslenmesinde yapmanız gereken ilk değişiklik, onu daha az kalori içeren bir kedi mamasıyla beslemeniz olmalıdır. Kullandığınız mamayı değiştirmeli ve yaşlı kediler için üretilen yeni bir mama seçimi yapmalısınız.

Yaşlanan kedinizin daha az oranda protein alması da, bu dönem için önerilen bir beslenme değişikliği olacaktır. Kedinizin değişen besin ihtiyaçları için, kullanacağınız kaliteli bir kedi maması, kedinizin sağlığını korumak adına en büyük desteğiniz olacaktır. Piyasada bulunan kedi mamaları arasından doğru seçim yapmanız çok önemlidir. Animonda Vom Feinsten Kuzulu Yaşlı Kedi Konservesi, yapılan içerik incelemesinin ardından, yaşlı kedinizin sağlığını koruyacak bir mama görüntüsü sunmamaktadır.

Animonda Vom Feinsten Kuzulu Yaşlı Kedi Konservesi

Obezite riski oldukça artan yaşlı kedilerin, kilo alımının engellenmesi gerekirken, bu mamada yüksek oranda tahıl kullanılması düşündürücüdür. Kedilerin sağlığı için zaten zararlı olan tahıllar, yüksek karbonhidrat oranı ile de obeziteye neden olmaktadırlar. İçeriğinde et yerine oldukça yüksek oranda kullanılan et türevleri ise, oldukça sağlıksız ve kalitesiz ürünler olarak bilinmekte ve kedi mamalarında asla tercih olmamalıdırlar. Yine mamanın içeriğinde yer alan, katkı maddeleri, hayvansal yağlar gibi zararlı ürünler, zaten hassas bir dönem yaşayan yaşlı kediler için oldukça sağlıksız ürünlerdir.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM