blogspot visitor counter
Animonda Soslu Kedi Konservesi – Kedi MAMALARI – Kümes Hayvanlı kedi mamaları, Balıklı kedi mamaları, Av Hayvanlı kedi mamaları, Biftek ve Dana Etli kedi mamaları, Kuzu Etli kedi mamaları, Domuz Etli kedi mamaları Fiyatları, Ucuz Karışık kedi mamaları – kedimamalari.org

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Animonda Soslu Kedi Konservesi

Animonda Soslu Kedi Konservesi

Animonda Soslu Kedi Konservesi Kedi sahipleri, kedilerinin sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlamak için, kedilerinin bakımı, beslenmesi ve sağlığının korunması anlamında, birçok sorumluluğu üstlenmişlerdir. Kedilerin sağlıklarının korunmasının temeli, doğru beslenmeleri ve aşılarının takibine dayanır. Kedilerin birçok bulaşıcı hastalığa karşı aşılanmaları, yapılacak aşıların zamanında yapılması, kediler için hayati önem taşımaktadır. Aşıları düzenli olarak yapılan kedilerin, bulaşıcı hastalıklara […]

reklam

Animonda Soslu Kedi Konservesi

Kedi sahipleri, kedilerinin sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlamak için, kedilerinin bakımı, beslenmesi ve sağlığının korunması anlamında, birçok sorumluluğu üstlenmişlerdir. Kedilerin sağlıklarının korunmasının temeli, doğru beslenmeleri ve aşılarının takibine dayanır. Kedilerin birçok bulaşıcı hastalığa karşı aşılanmaları, yapılacak aşıların zamanında yapılması, kediler için hayati önem taşımaktadır. Aşıları düzenli olarak yapılan kedilerin, bulaşıcı hastalıklara karşı korunmaları da büyük oranda sağlanmış olmaktadır.

Bir kedi sahibinin, kedisine ilk sahiplendiğinde, zaman kaybetmeden veteriner hekim ile görüşüp, kedinin aşı takvimini oluşturması ve bu takvimin aksatmadan uygulanmasını sağlaması, bu nedenden dolayı çok önemlidir. Genel olarak yapılan aşıların yan etkileri yoktur. En fazla görülebilen yan etki, aşı bölgesinde oluşan kızarıklık ve şişlik olmakta ve bu da bir kaç saat içinde kendiliğinden geçmektedir. Ancak çok nadirde olsa, aşı sonrası, ateş, ishal ve kusma gibi bazı belirtiler oluşuyorsa, kedinin zaman kaybetmeden veteriner hekime götürülmesi gerekmektedir.

Aşılar kedileri birçok ölümcül hastalığa karşı dirençli duruma getirmektedirler. Ancak kedileri tehdit eden her bulaşıcı hastalığın aşısının olmaması da, maalesef bilinen bir gerçektir. Bunun yanı sıra yapılan aşıların, hastalıklara karşı büyük oranda koruma sağlamakta olmasına karşılık, yine de bu korumanın yüzde yüz bir koruma olmadığı bilinmelidir. Bu nedenle, aşılıda olsalar kedilerin bulaşıcı hastalıklara karşı korumaları konusunda hassas davranmakta ve gerekli tedbirlerin alınmasında fayda olacaktır.

Kedilerin hasta olduğundan şüphe duyulan ya da hasta olan kedilerle temasının engellenmesi bu noktada alınacak en önemli tedbir olacaktır. Hasta olan kedinin yemek kabı, su kabı, kullandığı diğer tüm eşyalarla, sağlıklı kedinin temasının engellenmesi şarttır. Hasta kedinin bulunduğu ortamın ve kullandığı eşyaların dezenfektesinin sağlanması, son derece önemlidir. Hasta olduğu anlaşılmadan önce kedi ile temas eden bir başka kedi varsa, gözlemlenmelidir.

Kedilere aşılarla sağlanan koruma, kedinin hastalıklardan korunması için bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ile de desteklenmelidir. Bağışıklık sistemi yeterince güçlü olan kediler, bulaşıcı bir hastalığı kapsalar bile, güçlü bağışıklık sistemleri ile tedaviye çabuk yanıt verecek ve kolay tedavi edilebilecektir. Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinin en etkin yolu da, kedinin yeterli ve dengeli beslenmesine dayanmaktadır. Aşı takibinin yanı sıra, bir kedi sahibinin kedisinin beslenmesine son derece özen göstermesi gerekmektedir. Kedilerin beslenmesinin en sağlıklı şekilde uygulanması, doğru ve kaliteli bir kedi maması seçimi ile gerçekleşecektir. Kaliteli, kedinin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek düzeyde olan bir kedi maması, kedinin sağlığını korumada ciddi bir rol oynayacaktır.

Bu nedenle, kedi sahiplerinin kedileri için mama seçimi yaparken seçici olmaları ve kaliteli mama ile kalitesiz mamayı ayırt edecek bilgiye sahip olmaları önemlidir. Piyasada bulunan kedi mamalarının büyük bir çoğunluğu, kedi sağlığını tehdit altına alan, sadece kar amacı düşünülerek piyasaya sürülen, maliyeti düşürmek amaçlı içeriğine sağlıksız birçok ürünün katıldığı kedi mamalarından oluştuğu için, bu seçimin doğru yapılması gerekmektedir. Animonda soslu kedi konservesi, piyasada bulunan ve kedi sağlığını tehdit eden özellikte olan kedi mamalarından bir tanesidir.

Animonda Soslu Kedi Konservesi

İçeriğinde bulunan et ürünleri, kalitesiz ve sağlıksız olma özelliği ile tanınan ürünlerdir. Kedilerin sağlıklı beslenmelerinin gereği, kedi mamalarında gerçek et bulunması ve bulunan bu et oranının yüksek olmasıdır. Bu mamada gerçek et yerine, et ürünleri kullanılmış olup, protein oranı da kedilerin ihtiyacını karşılamayacak düzeydedir. Et ürünlerinden sağlanan protein, aynı zamanda oldukça kalitesiz ve sağlıksız bir proteindir. Animonda soslu kedi konservesi, içeriğinde bulunan sos dolayısıyla da, uzmanlar tarafından sağlıksız olarak nitelendirilmektedir. Kedi mamalarında bulunmasının önerilmediği diğer bir ayrıntı da, tahıllardır ve bu mamada bol miktarda tahıl kullanılmıştır.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM